English version
Конкурс малих грантів для ініціатив національних ОГС, спрямованих на підтримку регіональних активістів і журналістів у сфері підвищення рівня прозорості та підзвітності влади

Міжнародна організація «Інститут висвітлення війни та миру» (Institute for War and Peace Reporting) запрошує національні організації громадянського суспільства (ОГС) подати короткі концепції проєктів, спрямованих на підтримку та посилення спроможності регіональних активістів та журналістів у сферах підвищення рівня прозорості та підзвітності місцевої влади, протидії і запобігання корупції, посилення громадського контролю бюджетних коштів та майна громад, адвокації змін на місцевому рівні, посилення участі громадян у розвитку місцевої громади, моніторингу і просування реформ на регіональному рівні.

Кінцевий термін подання концепцій: вівторок, 7 грудня 2021 року на адресу ukraine@iwpr.net. Успішним заявникам буде пізніше запропоновано подати повні заявки.

Заявниками можуть бути національні ОГС або регіональні громадські організації, які займаються загальноукраїнськими питаннями.

До кінця 2023 року IWPR планує підтримати 3 національні проєкти з середньою вартістю 16 000 євро. Проєкти можуть тривати від 3 до 12 місяців, мають розпочатися не раніше 15 грудня 2021 року.  

Ініціативи, спрямовані на підтримку регіональних активістів та журналістів у зазначених вище сферах, можуть охоплювати передачу методів, навичок використання інструментів з національного рівня на регіональний та поширення відповідних успішних практик (в т.ч. адвокації, комунікації) шляхом різних видів навчання, коучінгу, просвіти, просування, видання методичних посібників; залучення регіональних учасників до мережування та співпраці між собою та з національною ОГС навколо вирішення певних питань, які вона відстоює; надання експертних (юридичних, методичних) послуг на підтримку регіональних активістів у вирішенні місцевих питань тощо.

Конкурс грантів відбувається в рамках трирічногопроєкту AVE (Amplify, Verify, Engage: media and civil society for democratisation and good governance in Eurasia 2021-23)який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) в Україні, інших країнах Східного партнерства та Центральній Азії за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії. Одна із цілей даного проєкту – зміцнення системи громадського контролю з боку громадянського суспільства та медіа, протидія та запобігання корупції, посилення діалогу між експертами, медіа, ОГС та можновладцями, покращення інформування громадськості, залучення громадян до розвитку місцевої громади, громадський моніторинг та контроль діяльності влади й публічних фінансів, моніторинг та висвітлення реформ, що мають регіональне втілення.

Запитання щодо грантового конкурсу просимо надсилати на адресу ukraine@iwpr.netЯкщо ви не знайдете форму концепції в форматі MsWord безпосередньо при цьому анонсі, будь ласка, надішліть запит на означену електронну пошту.

Більш детальна інформація за адресою: https://gurt.org.ua/news/grants/74540/