English version
Засідання Керівного комітету в рамках реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми»

4 грудня 2018 року, під головуванням першого заступника міського голови Володимира Войтенко, відбулося перше засідання Керівного комітету проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми»,  що реалізується в рамках програми Європейського Союзу  «Угода мерів – Демонстраційні проекти».

Окрім секторального менеджера Представництва Європейського Союзу в Україні – Олександра Клітка, ключового експерта Команди Підтримки CoM-DeP – Дмитра Іваненка, у засіданні Керівного комітету взяли участь: директор департаменту фінансів економіки та інвестицій Світлана Липова, начальник управління освіти і науки Антоніна Данильченко, керівники навчальних закладів, які будуть термомодернізовані в рамках реалізації даного проекту (школи № 7, № 9 та № 20), а також члени робочої групи проеку.

Проект розраховано на 30 місяців, загальна вартість проекту складає 1,64 млн євро, з них майже 1,15 млн євро покриває грант Європейського Союзу, ще 490,6 тис. євро – співфінансування за рахунок коштів міського бюджету.

Очікується, що термомодернізація трьох сумських шкіл дозволить скоротити споживання енергоресурсів до 58 % і, як наслідок, зменшити викиди СО2 та скоротити річні видатки на паливно-енергетичні ресурси біль ніж на 40 %. Крім того, проект також сприятиме покращенню умов перебування учнів та персоналу у приміщеннях навчальних закладів.

Перший рік реалізації проекту, відповідно до розробленого робочого плану, було присвячено підготовчій роботі, адже всі роботи за проектом мають відповідати не лише українським стандартам та нормативам, а повинні бути  виконані з урахуванням європейських норм.

На 2018 рік було заплановане проведення енергетичних аудитів та візуального обстеження технічного стану будівельних конструкцій та інженерних мереж об’єктів проекту – трьох шкіл. Так, під час засідання Керівного комітету, енергоаудитори презентували результати енергетичних аудитів шкіл. Крім того члени команди проекту за підсумками 2018 року презентували свої напрацювання у напрямках комунікаційної та технічної діяльності за проектом.

За результатами обговорення під час засідання Керівного комітету, були надані пропозиції щодо енергоефективних заходів для впровадження на об’єктах проекту. Наступними кроками проекту стане розробка та експертиза проектної документації, за результатами якої проект перейде до практичної стадії реалізації.