English version
Учасники проекту Професійні кадри в місцевому самоврядуванні прийняли участь у VII Конгресі Східних Ініціатив Європи

У рамках проекту «Професійні кадри в місцевому самоврядуванні – формування компетентних команд публічної адміністрації в сфері підтримки реформи самоврядування в Україні» (далі Проект), що став переможцем програми «Польська допомога для розвитку 2018», яка підтримується Міністерством Закордонних Справ Республіки Польща, з 22 по 26 вересня в м. Люблін (Польща) пройшов ІІ навчальний блок «Європейські стандарти управління проектами».

Нагадаємо, що Проект впроваджується управлінням неінвестиційних проектів м. Люблін та охоплює 8 міст України: Суми, Луцьк, Рівне, Харків, Дніпро, Кривий Ріг, Вінниця та Івано-Франківськ й спрямований на підтримку і розвиток кадрів українських органів місцевого самоврядування, зокрема  у сфері стратегічного, секторного управління, управління проектами. Відповідно до тематики проекту, до складу делегації від Сумської міської ради увійшли: секретар Сумської міської ради Баранов Андрій, начальник відділу «Проектний офіс» Кубрак Оксана, заступник директора департаменту – начальник управління економіки, інвестицій та фінансів програм соціального захисту департаменту фінансів, економіки та інвестицій Скиртач Лариса Анатоліївна та заступник начальника відділу інвестицій та зовнішнього партнерства департаменту фінансів, економіки та інвестицій Гаврилова Катерина Володимирівна.

У рамках ІІ навчального блоку проекту делегація мала змогу прийняти участь у Конгресі Ініціатив Східної Європи. Конгрес ініціатив Східної Європи – дводенна зустріч дипломатів, експертів, працівників органів місцевого самоврядування та сектора неурядових організацій, місце для дискусій на теми регіонального партнерства, локальної демократії, політики та безпеки, науки та освіти, туризму, спадщини та примирення.

Основною тематикою Конгресу Східних Ініціатив Європи залишається налагодження сталого співробітництва між країнами Центральної та Східної Європи. Цьогоріч учасники Конгресу мали змогу прийняти безпосередню участь у Форумі партнерів, послухати інаугураційні лекції Бартоша Чихоцки – заступника міністра іноземних страв Польщі на тему «Європейська перспектива чи секторальне співробітництво для асоційованих країн-партнерів Східного партнерства? Яке майбутнє проекту Східного партнерства?», прийняти участь у громадському діалозі з Мачеєм Поповським – заступником генерального директора директорії по справам сусідства та розширених переговорів у Європейській Комісії у Брюсселі. Окрім того, представники міста Суми долучилися до панельних дискусій на тему «Промисловість 4.0», «Інкубатори та науково-технологічні парки – підтримка стартапів та вчених», «Компетенції майбутнього та професії майбутнього», «Елементи грантової підтримки міжнародних партнерств».

Крім того представники адміністрації міста Люблін поділилися своїм досвідом з учасниками проекту, зокрема Лукаш Ґош та Кшиштоф Лонтка провели семінар на тему європейських стандартів реалізації проектів, у відділі промоції міста Люблін відбулася зустріч з Агнєшкою Вєхнік на тему проектів, що мають на меті промоцію міста, а під час пішої прогулянки старим містом учасники проекту обговорювали проекти спрямовані на підтримку туризму з Агатою Патолєтою.