English version
У м. Києві відбулася міжнародна конференція «Державно-приватне партнерство заради зростання та загального процвітання»

17.12.2019 у м. Києві відбулася міжнародна конференція  високого рівня «Державно-приватне партнерство заради зростання та загального процвітання» під головуванням прем’єр Міністра України Олексія Гончарука та організована Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за підтримки Групи Світового банку та UK Aid уряду Великої Британії.

Спікери заходу:

Мелінда Сіммонс, посол Великої Британії;

Джейсон Бретт Пелмар, регіональний менеджер IFC в Україні;

Фарук Хан, Керівник Програми з питань рівності економічного зростання, фінансів та установ Світового банку;

Томас Берет, голова Інфраструктурного форуму ОЕСР;

Дмитро Наталуха, голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку;

Юлія Свириденко - заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства;

Олег Ющенко, заступник Міністра інфраструктури України;

Юлія Ковалів, заступниця Керівника Офісу Президента України.

Разом з іншими учасниками заходу представники департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради: заступник директора – начальник управління економіки, інвестицій та фінансів програм соціального захисту  Лариса Скиртач та заступник директора – начальник управління галузей виробничої сфери, екології та енергозбереження Тетяна Кравченко обговорили питання залучення приватних інвестицій у розвиток інфраструктури за допомогою механізмів державно-приватного партнерства. За словами Бахера Ель-Хіфнаві, керівника програм з інфраструктури та сталого розвитку Представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові «У всьому світі уряди розглядають можливості для державно-приватного партнерства у тих випадках, коли державного фінансування недостатньо, коли існують фіскальні обмеження, коли є проблеми із залученням кредитів».

Також, під час панельних дискусій доповідачі обговорили кілька ключових моментів: зокрема правове забезпечення ДПП, політичне та інституційне середовище для впровадження такої форми співпраці, та якими будуть наступні кроки держави задля успішної імплементації ДПП в економіку України.

Спікери міжнародного рівня поділилися досвідом своїх країн щодо застосування державно-приватного партнерства, зокрема, у Великій Британії, Франції та Португалії.