English version
Розпочалася активна фаза впровадження грантового проєкту ЄС «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми»

Після ретельної підготовчої фази, яка включала в себе проведення енергоаудитів, обстеження технічного стану будівельних конструкцій та інженерних систем, виготовлення проектної документації, отримання експертного звіту проектної документації, проведення процедури закупівель, були визначені виконавці будівельних робіт з реконструкції-термомодернізації будівель шкіл № 7 та № 9, ними стали ПФ «Тімвел» та ПП «Гольфстрім» відповідно.

З метою оцінки якості виконання будівельних робіт 11 серпня 2020 року в місті Суми з робочим візитом перебували експерти Команди підтримки «Угода мерів – Демонстраційні проєкти». Разом з представниками управління капітального будівництва, Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради, підрядної організації, фахівцями технічного та авторського нагляду, вони оглянули ремонтні роботи в школі №7. У рамках проекту планується провести реконструкцію-термомодернізацію Центрального корпусу школи №7, яка включає заміну вікон та дверей, утеплення фасадів та цоколю, а також встановлення індивідуального теплового пункту. Наразі, експерти відзначили належну якість виконаних робіт на момент візиту – утеплення цоколю, монтаж нових енергозберігаючих віконних блоків. Після огляду об’єкту будівництва, проведено нараду, у ході якої учасники обговорили особливості реалізації технічних рішень.

Після завершення наради, було здійснено візит в школу №9. Нагадаємо, що у рамках проекту планується провести реконструкцію-термомодернізацію школи №9, яка включає заміну вікон та дверей, утеплення фасадів, цоколю та покрівлі. Оскільки в школі №9 проводиться тільки підготовка до початку будівельних робіт, було проведено огляд об’єкта будівництва. Експерти Команди підтримки змогли надати рекомендації щодо утеплення покрівлі та обговорити перспективи подальшої реалізації проекту та графік виконання будівельних робіт на об’єкті.

Нагадаємо, що проект «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» розраховано на 42 місяці, загальна вартість проекту складає 1,64 млн євро, з них майже 1,15 млн євро покриває грант Європейського Союзу, ще 490,6 тис. євро – співфінансування за рахунок коштів бюджету Сумської міської ОТГ. Очікується, що термомодернізація сумських шкіл дозволить скоротити споживання енергоресурсів і, як наслідок, зменшити викиди СО2 та скоротити річні видатки на паливно-енергетичні ресурси. Крім того, проект також сприятиме покращенню умов перебування учнів та персоналу у приміщеннях навчальних закладів. Проект реалізується управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради за сприяння Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради.

Наступного дня в приміщенні Департаменту фінансів, економіки та інвестицій  відбулася робоча нарада у ході якої представники Департаменту, управління капітального будівництва та дорожнього господарства та підрядних організацій обговорили підсумки візиту команди підтримки проекту «Угода мерів – Демонстраційні проекти» на об’єкти проєкту (КУ ССШ №7 та КУ ССШ №9), перспективи подальшої реалізації проєкту, графік виконання робіт на об’єктах проекту а також питання, які можуть виникати при проведенні розрахунків за виконані роботи.