English version
СТАРТОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ПРОЕКТУ «ВПРОВАДЖЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ВІДЗНАКИ В УКРАЇНІ»

08 жовтня 2018 року перший заступник міського голови Володимир Войтенко та представники департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради взяли участь у стартовій конференції проекту «Впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні», що відбулася у приміщенні конференц-залу Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України у Києві. Для участі в конференції були запрошені міста-учасники Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні: Вінниця, Житомир, Львів, Черкаси та Суми.

Більш як 25-ти річний досвід Відзнаки та участь у ній понад півтори тисячі європейських муніципалітетів є яскравим свідченням дієвості та практичної результативності Європейської Енергетичної Відзнаки (ЄЕВ). Важливо зазначити, що Європейська Комісія офіційно визнала ЄЕВ ефективним інструментом упровадження Планів дій сталого енергетичного розвитку і клімату(ПДСЕРК) у рамках Угоди мерів.

У вітальному слові заступник Міністра Едуард Кругляк наголосив на тому, що Європейська Енергетична Відзнака є системою управління якістю та сертифікації для муніципалітетів і регіонів, одним із ефективних інструментів впровадження сучасних стандартів сталого енергетичного розвитку в українських містах та закликав присутніх представників пілотних міст скористатися у повній мірі наданими їм унікальними можливостями. У свою чергу, звертаючись до учасників заходу, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва (ШБС) в Україні Ніколя Ґіґас висловив упевненість, що з такими надійними партнерами, як Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Асоціацією «Енергоефективні міста України», яка нещодавно стала Національним офісом ЄЕВ, пілотні міста (а згодом і наступні учасники Відзнаки) будуть у змозі виконати всі необхідні  кроки та вимоги для отримання сертифікату. Програму та ключові зацікавлені сторони представив координатор проекту від Міжнародного Офісу ЄЕВ Паскаль Штайнґрубер, а команда проекту від АЕМУ окреслила деталі та компоненти впровадження цієї системи у п’яти пілотних українських містах. Представники Вінниці та Житомира представили власний отриманий досвід впровадження ЄЕВ, про мотивацію та очікування від впровадження Відзнаки говорили делегати від «новоприбулих» міст - Львова, Сум та Черкас. На завершення зустрічі були обговорені питання створення у містах робочих та координаційних груп, відбору консультантів та часові рамки впровадження проекту.

 

 

Підготовлено за матеріалами

Асоціації«Енергоефективні міста України»