English version
Збережи енергію! Зупини зміни клімату!

     Відповідно до розпорядження міського голови від 12.10.2021 № 336 – Р «Про проведення заходу «Дні Сталої енергії» у Сумській міській територіальній громаді» Департаментом фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради спільно з Сумським національним аграрним університетом, в рамках реалізації проєкту Erasmus+ Jean Monnet Chair «EU Climate Leadership», 25 - 29 жовтня 2021 року було проведено онлайн захід: Осіння школа «Стала енергетика та клімат: досвід ЄС для України» до Днів Сталої енергії. В рамках цього заходу виступали міжнародні консультанти проєкту «Європейська Енергетична Відзнака» Роман Болігер та Олена Тутова, а також відомі в Україні спікери з питань змін клімату та енергоефективності: Світлана Краковська, учасниця Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату (IPCC), Оксана Кисіль, національна експертка Угоди мерів, Олександр Дячук, член робочої групи з розробки Національно-визначеного внеску України до Паризької кліматичної угоди, Марина Винарська, голова експертно-дорадчого центру Правової аналітики, Оксана Алієва, експертка фонду Heinrich-Böll-Stiftung, Катерина Маркевич, експертка центру Разумкова, Марина Шерстюк, CZU (Czech Republic), провідні науковці СНАУ: Олена Мельник, Вікторія Скляр, Ігор Коваленко, представниці громадськості: Ольга Гусакова, Анна Богущенко та Ірина Васькіна, а також представники Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради: Марина Драніченко та Катерина Гаврилова з доповідями про досвід Сумської територіальної громади у впровадженні Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Суми та реалізації міжнародних енергоефективних проєктів.

     У рамках заходу «Дні Сталої енергії» в бібліотеках Сумської міської централізованої було організовано та проведено інформаційно-масові просвітницькі заходи. Так, у центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка було розгорнуто виставку «Енергоефективний спосіб життя». Бібліотека експонувала добірку корисної літератури на природоохоронну тематику для широкого кола читачів. Відповідний сюжет з виступом провідного бібліографа Людмили Понкратової вийшов в ефірі «Новин» телеканалу «Відікон» 27 жовтня. В онлайн-просторі бібліотек системи було представлено заходи, присвячені Дням Сталої енергії. Серед запропонованого користувачам: відео-презентація «Енергія – це життя», мультивідеоряд «Енергозбереження – жити комфортно та економно»; відеопрезентація «Чиста енергія – чисте життя», екологічна мозаїка «Голос рідної природи серцем слухати навчись», урок ощадливості «Збережемо енергію в своєму домі» тощо.

     Проводились просвітницькі заходи в дошкільних навчальних закладах та початковій школі Сумської міської територіальної громади: інтерактивні заняття, ігри, майстер-класи, вікторини, перегляд мультфільмів на енергозберігаючу та екологічну тематику.

     Були підведені підсумки міських проєктів та конкурсів. Зокрема, Центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді управління освіти і науки Сумської міської ради визначено переможців освітнього проєкту «Я Землі своєї паросток», міського екологічного марафону «Одна планета – одне майбутнє», фотоквесту «Збережи енергію!».

     Департамент фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради провів конкурс: Збережи енергію! Зупини зміни клімату!, участь у якому взяли дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, навчальні заклади спеціальної освіти та вищі навчальні заклади Сумської міської територіальної громади. Протягом місяця надійшло більше 120 робіт різнопланового характеру за темами: «Відновлювальні джерела енергії», «Енергозбереження вдома», «Розумне поводження з відходами», «Екопорушники», «Зміни клімату: час діяти». Відповідно до умов конкурсу переможців було визначено 29 жовтня 2021 року. Інформацію оприлюднено на офіційній сторінці соціальної мережі Facebook та на інформаційному порталі Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради.

     Усі заходи проходили з обмеженнями, визначеними для червоної зони адаптивного карантину.