English version
Навчальний візит у рамках участі в реалізації проєкту «Circular-based waste management» / Управління відходами на основі замкненого циклу»

У рамках участі в реалізації проєкту «Circular-based waste management» / Управління відходами на основі замкненого циклу» у період з 30 листопада по 1 грудня 2021 року представники міста Суми: депутат Сумської міської ради, представник ТОВ «Сервіс ресурс» Віталій Жиленко, начальник відділу інвестицій та зовнішнього партнерства Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Валентина Хижняк та завідувач сектору зовнішнього партнерства Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Наталія Рябоконь взяли участь у навчальному візиті, організованому ведучим заявником проєкту  Радою Мажейкяйського району (Литовська Республіка).

Навчальний візит розпочався з конференції в муніципалітеті Ради Мажейкяйського району,  під час якої Валентина Хижняк  представила учасникам інформацію про місто Суми та діяльність в рамках участі в реалізації проєкту. Також учасники ознайомилися з презентацією  про поводження з відходами в Мажейкяйському муніципалітеті і регіоні Тельшяй та інформацією інших партнерів-учасників про хід проекту, зокрема актуальні теми та останні досягнення.

Далі учасників навчального візиту чекала насичена програма, в рамках якої вони відвідали підприємство водопостачання та очищення стічних вод «Mažeikių vandenys», Регіональний центр поводження з відходами  м. Тельшай, одну з  найсучасніших  біогазових електростанцій у країнах Балтії, що розташована поблизу м. В’євіс та належить міжнародній компанії з багаторічним досвідом у  сфері проектів  відновлюваної енергетики Green Genius, підприємство з повним циклом переробки шин та скла Ekobazė в м. Електренай, а також  один з майданчиків Центру повторного використання у Вільнюсі.

Наступним заходом в рамках реалізації проєкту стане круглий стіл у співпраці з проектом SUPMed на тему «Застосування циркулярної економіки через управління відходами та переробку», що відбудеться у середу 8 грудня о 10:00-11:00 за центральноєвропейським часом в рамках тижня регіональних фондів – заходу, на якому будуть представлені проекти, що фінансуються за рахунок грантів ЄЕП та Норвегії.

Під час круглого столу планується обговорити такі теми:

  • поточні найкращі практики як державного (наприклад, муніципалітети), так і приватного секторів (наприклад, туристичних закладів);
  • Підвищення обізнаності та освіти для молоді та дорослих;
  • Спонукання до зміни поведінки;
  • Поширення результатів проекту та максимізація їх довгострокового впливу.

Для участі в круглому столі необхідно зареєструватися  за посиланням  www.eeagrants.evento-digitale.it

Нагадаємо, проєкт  «Circular Based Waste Management» («Управління відходами на основі замкненого циклу») фінансується Ісландією, Ліхтенштейном та Норвегією через EEA and Norway Grants Fund for Regional Cooperation (Грантовий фонд Єдиного Економічного Простору та Норвегії для регіонального співробітництва, www.eeagrants.org).

Проєкт реалізується радою Мажейкяйського району (Литва), урядом міста Пайде (Естонія), Регіональним центром поводження з відходами міста Тельшяй (Литва), Департаментом інфраструктури міста Сумської міської ради (Україна) та недержавною організацією Green Business Norway (Норвегія).

Окрім спільних завдань для всіх учасників проєкту як підвищення екологічної обізнаності населення, активна комунікаційна кампанія, обмін досвідом, ознайомлення з передовими практиками поводження з побутовими відходами  для міста Суми  планується розробка концепцій поводження з небезпечними відходами у складі побутових, та організації збору та вивозу ТПВ у приватному секторі міста.

Більше про проєкт на сторінці  www.circular-waste.eu