English version
Навчальний тренінг «Реалізація проекту з енергоефективної термомодернізації будівлі лікарні»

28-29 листопада 2019 року у місті Суми проводився навчальний тренінг «Реалізація проекту з енергоефективної термомодернізації будівлі лікарні». Захід організовувався в рамках проєктів «Енергоефективність у громадах ІІ» та «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», які реалізуються в Україні компанією «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Мета – поширення досвіду щодо особливостей впровадження енергоефективних проєктів на прикладі енергоефективної термомодернізації КНП ДКЛ Святої Зінаїди Сумської міської ради.

Було продемонстровано етапи реалізації грантового проекту від формування проектної ідеї до введення об’єкта в експлуатацію.

Упродовж 2 днів експерти проекту GIZ, ТОВ «Ескоенерго», Delta Holding, представники департаменту фінансів економіки та інвестицій, відділу охорони здоров’я Сумської міської ради, КНП ДКЛ Святої Зінаїди Сумської міської ради обговорили з представниками 20 міст питання в сфері проектного менеджменту, написання грантових заявок, основних етапів проведення енергоаудитів, проведення енергоефективної термомодернізації лікувальної установи. Виконавці будівельних робіт ТОВ «Електроленд», представники авторського та технічного нагляду за будівництвом поділилися досвідом реалізації енергоефективної термомодернізації КНП ДКЛ Святої Зінаїди Сумської міської ради. Також, було організовано роботу в групах та відвідування будівельного майданчику.  

У рамках проекту «Енергоефективна термомодернізація (капітальний ремонт) будівлі стаціонару (старий корпус А2, 3-х поверхова будівля) комунального некомерційного підприємства «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Сумської міської ради за адресою: м. Суми, вул. Троїцька, 28» було виконано утеплення зовнішніх стін мінераловатними плитами товщиною 150 мм, заміна частини віконних блоків з коефіцієнтом опору теплопередачі 0,9 м2 К/Вт та дверних блоків з коефіцієнтом опору теплопередачі 0,6 м2 К/Вт з ремонтом внутрішніх укосів, заміною віконних зливів всіх вікон будівлі, утеплення зовнішніх укосів вікон та дверей,  утеплення фундаменту та цоколю будівлі (піносклом вище відмітки землі та екструзійним пінополістиролом нижче відмітки землі) з улаштуванням нової відмостки навколо будівлі (без втручання в конструкції ганків); утеплення перекриття підвалу плитами мінераловати товщиною 100 мм; утеплення горищного перекриття плитами мінераловати товщиною 150 мм, встановлення системи погодного регулювання тепла, модулю підготовки гарячої води, заміна трубопроводів на попередньоізольовані, утеплення розподільчих трубопроводів опалення, встановлення лічильника обліку теплової енергії для модернізованого корпусу та виконання реноваційних заходів (влаштування санвузла для маломобільних груп населення на першому поверсі будівлі, пандусу  у відповідності до чинних нормативних документів, блискавкозахисту, влаштування нової водостічної системи з покрівлі з відведенням дощової води від будівлі). У ході реалізації проекту запропоновано встановлення дахової системи запобігання оледенінню.

Період упровадження проекту-грудень 2019. На даний час проект виконано на 80%.

По завершенню навчальних заходів учасники тренінгу ознайомилися з діяльністю комунальної установи «Центр учасників бойових дій» Сумської міської ради, наданням послуг щодо підтримки та відновлення фізичного та психічного здоров’я, повернення до активного повноцінного життя у суспільстві учасників АТО, бойових дій на території інших держав, інвалідів війни та членів їх сімей.