English version
«Година Землі – 2019» у місті Суми»

   У місті Суми вже стало доброю традицією щороку наприкінці березня проводити заходи на підтримку Всесвітньої акції «Година Землі», 2019 рік не став виключенням.

   З метою офіційної підтримки ініціативи Всесвітнього фонду природи (WWF) розпорядженням міського голови від 25.03.2019 № 98-Р «Про підтримку Всесвітньої акції «Година Землі - 2019» у місті Суми» затверджено інформаційно-просвітницькі заходи, які відбулися з 20 по 30 березня та присвячені відзначенню цієї міжнародної події. Заходи покликані привернути увагу містян до екологічних проблем нашої планети.

   Методичною службою Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді управління освіти і науки Сумської міської ради розроблено буклет «Злови зв’язок із Землею. Година Землі – 2019». На сайті закладу та інформаційному стенді «Екологічний вісник» розміщено інформацію про акцію, створено тематичну виставку у бібліотеці закладу.

   У Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді 26 березня проведено інтелектуальний турнір для старшокласників «Екологічний орієнтир». У змаганні брали участь 5 команд старшокласників. Учнівська молодь ознайомилася з можливостями та проблемами традиційної й альтернативної енергетики України, навчалася основам ощадливості та усвідомленого ставлення до проблеми енергозбереження. Переможці турніру були нагороджені грамотами та цінними подарунками.

   Акція «Фото-пошук: екопроблеми міста Суми» об’єднала учнівські колективи закладів освіти КУ ССШ №№ 1, 7, 9, 10, 29, КУ ЗОШ № 6, 15,  КУ Сумська гімназія № 1, що створили галерею екологічних небезпек міста на сайті центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Експонатами галереї стали 42 фотороботи та 3 відеоролика. Найкращим визнано відеоролик «Екологічне становище міста Суми» Расенко Карини, учениці 11-БХ класу КУ ССШ № 10.

   Виставка-конкурс творчих робіт «Мама, тато, я – ЕКОсім’я», що була проведена 20 березня 2019 року, привернула увагу учнівської молоді до збереження навколишнього середовища та енергетичних ресурсів країни, сприяла підвищенню рівня екологічної культури та свідомості. На конкурс подані 207 робіт у трьох вікових категоріях: 4-6 років, 7-11 років, 11-15 років. Творчі роботи учасників передавали думки і переживання авторів щодо стану довкілля.

   29 березня 2019 року на вул. Харківській, м. Суми (район виставкового центру) споруджено імпровізований інформаційний еко-майданчик, відкритий для спілкування містян, небайдужих до екологічних проблем.

   Сподівання «достукатися» до свідомості жителів міста справдилося. Невимушена атмосфера, позитивне налаштування учасників заходу, екологічна вікторина «Година Землі – година турботи» із вуст дітей, інформаційні буклети, банери з енергозбереження, листівки, уміння вести діалог сприяли налагодженню контакту з сумчанами. Приємно було спостерігати за тим, як пасивність мешканців міста переростала у жваве обговорення екологічних питань.

   Більше двохсот запитань щодо збереження природніх ресурсів, на які відповідали зацікавлені громадяни міста Суми. Сумчани отримали 500 примірників буклетів, присвячених Всесвітній акції «Година Землі – 2019», разом з дитячими напутніми словами: «Долучайтеся разом з нами до Години Землі! Вимкніть світло хоча б на годину! Збережіть Землю для нас!».

   Естафета добрих справ, яка передбачала збір відпрацьованих елементів живлення, проходила з 20 по 30 березня у центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. У результаті естафети зібрані елементи живлення були передані на утилізацію.

   В освітніх закладах міста проводились інформаційні хвилинки і бесіди на теми: «Бережи усе навколо», «Історія започаткування «Години Землі», «Земля – наш дім» про збереження енергоресурсів, вторинне використання сировини, організовано читання і обговорення екологічних казок.

   Протягом тижня з 25 по 30 березня у бібліотеках Сумської міської централізованої бібліотечної системи були проведені цикли заходів: книжкові виставки, екологічні ігри, екологічні майстер-класи, настільні ігри, ерудит-шоу, екологічні читання, експрес інформації та багато інших цікавих заходів.

   Так, бібліотека-філія № 14 провела для старшокласників ЗОШ № 23 екологічну подорож «Обіймімо Землю красою і любов’ю». Мета цього заходу: розширити і поглибити знання учнів про глобальні проблеми людства; сприяти формуванню взаємовідносин людства з довкіллям; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до неї.

   У центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка на розсуд відвідувачів оформлено відкритий перегляд літератури «Не руйнуй гармонії земної», де представлено літературу, що висвітлює актуальні питання: управління енергоефективністю, збереження навколишнього природного середовища, наслідки впливу діяльності людини на довкілля.

   Юнацький відділ центральної бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка провели екологічний бумеранг «Земля народжує людину», на якому ознайомили учнів 8-го класу ЗОШ № 10 з історією акції Години Землі, переглянули відеороліки, провели вікторину та огляд літератури присвячений цій тематиці.

  Працівники читального залу центральної бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка для учнів 6-го класу ЗОШ № 4 провели Годину Землі «Не руйнуй гармонії земної». Розповіли дітям про Акцію, у цікавій та доступній формі надали інформацію про те, як жити більш екологічно, що навіть такими дрібницями, як вимикання непотрібного освітлення, електроприладів, ощадливим використанням води кожен із нас допомагає зберегти довкілля та планету.

   Бібліотека-філія № 3 ім. О.П. Столбіна також приєдналася до цієї Акції. «Земля віддячує дбайливим!» – під таким гаслом читачі та бібліотекарі готувались до важливої події. Захід було спрямовано насамперед на те, щоб привернути увагу до екологічних проблем Землі (наслідків зміни клімату, згубної людської діяльності тощо), змусити людей задуматися і зупинити деградацію природного середовища планети.

   На еко-мандрівку «В долонях Всесвіту – Земля» до бібліотеки-філії № 17 завітали школярі ССШ № 10. Учні переглянули презентацію «Збережімо нашу планету», взяли участь у екологічній вікторині. Бібліотекар провела тематичний бібліографічний огляд літератури.

   Маленькі читачі ЗОШ № 27 вирішивши взяти участь у акції «Година Землі» завітали до дитячого абонементу бібліотеки-філії №1 на екологічну інформіну «Нехай Земля квітує всюди», у ході якої маляти створювали незвичайні плакати-нагадування «Врятувати Землю можна, якщо кожен з нас…». Малята з такою завзятістю і натхненням малювали, клеїли, творили і все для того, щоб всі, і діти і дорослі, зупинилися, прочитали і замислилися над збереженням неоціненного надбання природи на Землі.

   Другий рік поспіль КУ «Агенція промоції «Суми» Сумської міської ради спільно з департаментом фінансів економіки та інвестицій Сумської міської ради провела конкурс дитячих малюнків «Як я можу допомогти Землі?», що присвячений Годині Землі.

   Цьогоріч у конкурсі малюнків взяли участь 127 дітей. У порівнянні з минулим роком, кількість учасників збільшилася у двічі! За результатами конкурсу ІІІ місце здобув Довгополик Денис, ІІ місце посіла Лукашова Влада, І місце та головний приз Power bank отримала Зеленецька Діана!

   Всі учасники отримали набори для творчості. Окрім цього, додаткові подарунки від Департаменту за оригінальність малюнків отримали: Пуріс Катерина, Садова Маргарита, Хабленко Єва, Загребельний Єлісей та Зубко Інна.

   30 березня за ініціативи КУ «Агенції промоції «Суми», департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради та за підтримки волонтерів Сумського державного університету відбувся конкурс «ЕкоКрос» у рамках Всесвітньої акції «Година Землі».

   11 команд по 5 чоловік протягом півтори години на швидкість збирали сміття на набережній річки Псел у районі торгово-розважального центру «Мануфактура». За цей час учасники заходу зібрали 1465,7 кг сміття.

   Зокрема, ось результати кожної команди:
- І місце: «Свідомі громадяни» – 248,9 кг.
- ІІ місце: «Екопарус 2» – 232, 8 кг.
- ІІІ місце: «Speed Snails» – 223,2 кг.
- «Чиста планета» – 178, 4 кг.
- «Активісти» – 161 кг.
- «Team Clean» – 147 кг.
- «Бібліопані» – 87 кг.
- «Екопатруль» – 77,7 кг.
- «Кросворд» – 42,9 кг.
- «Екопарус» – 40,9 кг.
- «Фортуна» – 34,3 кг.

   Переможці отримали цінні подарунки від організаторів. Участь в «ЕкоКросі» взяли люди абсолютно різної вікової категорії – від школярів початкових класів до людей середнього віку.

   30 березня з 20:30 до 21:30 сумчани мали можливість долучитись до акції «Вечеря при свічках заради планети». Цього року провести романтичний вечір при світлі свічок можна було в 11-ти закладах міста: кафе Brooklyn Bobik, кафе Chekhoff's, ресторані «Old Pub», гриль-барі Дикий Запад, ресторані Стумарі - кафе грузинської кухні, ресторані «Холостяк», ресторані Crocodile, кав’ярні  Be Happy, кав’ярні «CoffeMan», кав’ярні «Chocolatte», кав’ярні Львівська майстерня шоколаду.

   КУ «Сумський міський центр дозвілля молоді» Сумської міської ради 30 березня у Конгрес-центрі Сумського державного університету проведено захід «Квартирник», приурочений до всесвітньої події «Година Землі».

   Захід проводився без використання електроенергії, при освітленні від 10-ти ліхтарів, які попередньо були заряджені від сонячного світла, а портативна акустична колонка заряджена від портативної сонячної електростанції. Учасники могли відчути домашню атмосферу, сидячи на каріматах.

   На заході були присутні більш ніж 140 чоловік, для яких виступали гурти: Mir-у-mir, Комільфо, ALBA.

   Також на перерві між виступами проведено конкурси на екологічну тематику, учасники яких отримали корисні призи: екоблокноти, екоручки та екосумки.

   КП «ЕЗО Міськсвітло» Сумської міської ради 30 березня 2019 року з 20:30 до 21:30 здійснено відключення зовнішнього освітлення на об’єктах: Сумський міський парк культури та відпочинку імені І.М. Кожедуба, дитячий парк «Казка», загальною потужністю – 20 кВт·год.