English version
Мажейкяй (Литовська республіка)

Мажейкяй (Литовська республіка)

Населення: 34 455 осіб 

Площа: 14 км²

  24.11.2017 року  відбулася зустріч Сумського міського голови Олександра Лисенко з Надзвичайним та Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом. За сприяння відповідальних осіб Посольства Литовської Республіки в Україні було встановлено контакти з представниками муніципалітету м. Мажейкяй, які виявили бажання щодо налагодження партнерських відносин між м. Суми та м. Мажейкяй.

У 2018 році виконавчі органи Сумської міської ради (Департамент фінансів, економіки та інвестицій і Департамент інфраструктури міста) взяли участь у підготовці разом з ведучим заявником – муніципалітетом м. Мажекяй (Литва) концептуальної записки проєкту «Circular-based waste management» («Управління відходами на основі замкненого циклу») для участі у грантовому конкурсі проєктів регіонального співробітництва Фонду грантів Єдиного економічного Простору та Норвегії. Після успішно пройденого І етапу відбору, у 2019 році, була проведена робота з підготовки повної аплікаційної форми для подальшої участі у ІІ етапі відбору проєктів.

У квітні 2020 року від представника муніципалітету м. Мажекяй (Литва) надійшло повідомлення про схвалення поданої у 2019 році повної аплікаційної форми проєкту та присудження гранту від Фонду грантів Єдиного економічного Простору та Норвегії.

Ведучий заявник проєкту – Рада Мажейкяйського району (Литва). Партнерами проєкту є: Департамент інфраструктури міста Сумської міської ради (Україна), Уряд міста Пайде (Естонія), Регіональний центр поводження з відходами м. Тельшяй (Литва), Недержавна організація «Green Business Norway» (Норвегія).

02 вересня 2020 року Оператор Фонду та Ведучий Заявник уклали Контракт за проєктом, а 01 жовтня усі партнери проєкту, а саме: Департамент інфраструктури міста Сумської міської ради, Урядом міста Пайде (Естонія), Регіональним центром поводження з відходами м. Тельшяй (Литва) підписали Партнерську Угоду – документ, який визначає права, обов'язки та зобов'язання усіх учасників проєкту, а також строки та умови співпраці з метою успішної реалізації проєкту відповідно до Контракту проєкту.

У 2020 році взяли участь у фотовиставці "Міста дружби" та надіслали відеопривітання з нагоди Дня міста Суми.

 

м. Мажейкяй (Литва)

Фото: м. Мажейкяй (Литва)