English version
Конкурс на отримання фінансування від Фінського Фонду Місцевого Співробітництва
Посольство Фінляндії оголошує змагання проектних заявок на отримання фінансування від Фінського Фонду Місцевого Співробітництва у 2017 році. Фонд Місцевого Співробітництва Посольства у 2017 році складає 100 000 євро, кошти будуть розподілені між обраними заявниками (як правило 3-5). Дедлайн - 15 лютого 2017 р. Заявки на отримання фінансування потрібно надіслати до Посольства не пізніше 16.00, 15 лютого, 2017 року. Усім заявникам необхідно надіслати аплікаційну форму application form, заповнену англійською мовою.  Будь ласка, дотримуйтесь обмежень кількості символів у полях аплікаційної форми. Лише кандидатам відібраним для участі у другому турі необхідно надіслати повну проектну пропозицію із супровідними документами. Фіналісти будуть відібрані із цієї групи, ми зв’яжемося з ними для подальшого підписання договору і т.д. Примітка:  заявки мають бути заповнені лише англійською мовою, під час обох турів.

Загальна інформація:

Фінський Фонд Місцевого Співробітництва (LCF) – Фонд, яким управляє Посольство Фінляндії в Україні. Фонд спрямований на підтримку місцевих (українських) неурядових організацій (НУО). У деяких випадках також інші організації  можуть подавати свої заявки, наукові та дослідницькі інститути, незалежні ЗМІ та заклади культури. Кожний окремий випадок має кваліфікуватися як офіційна допомога розвитку (ОДР) та відповідати офіційній політиці розвитку Фінляндії Мета Фонду – підтримати сильні та активні громадські організації, що є важливою складовою дієвої демократії та відкритого суспільства.

Подання проектної заявки:

Фонд Місцевого Співробітництва Посольства у 2017 році складає 100 000 євро, кошти будуть розподілені між обраними заявниками (як правило 3-5). Бюджет запропонованого проекту не має перевищувати 50 000 євро, але не повинен бути менше, ніж 10 000 євро. Зверніть увагу, що кожного року ми отримуємо у декілька разів більше заявок, ніж можемо підтримати. Конкуренція є високою. Отож ми рекомендуємо Вам уважно прочитати інструкцію та підготувати Вашу пропозицію належним чином. Особливе значення для нас має чітке визначення мети проектної заявки та очікувані результати (вплив). У випадку якщо бюджет проекту перевищує 20 000 євро, організація повинна провести незалежний аудит.  Ми рекомендуємо Вам внести відповідні кошти до бюджету проекту. Посольство не підтримує проекти, що передбачають фінансування виключно за рахунок Фонду. Запропонований проект повинен мати потенціал для реальних, вимірних результатів. Запропоновані проекти розраховані, як правило, на один рік, але мають бути завершені не пізніше листопада 2018 року.

Види проектів:

Цьогоріч пріоритетними темами для LCF проектів, що фінансуються в Україні, є наступні:
 1.      Права людини та гендерна рівність, особливо по відношенню до уразливих груп, жінок, молоді та дітей.
 2.      Демократія та належне врядування, особливо що стосується підтримки процесу проведення реформ в Україні, верховенство права та боротьба із корупцією.
 3. Охорона навколишнього середовища, особливо що стосується біологічного різноманіття.
У випадку якщо Ваш проект не відповідає вищезазначеним пріоритетним темам, Ви можете подавати заявку, але ми рекомендуємо Вам бути переконливими у презентації Вашого проекту. Наступні види проектів не можуть бути підтримані Фондом Місцевої Співпраці Посольства Фінляндії:
 • проекти, що впроваджуються урядом, міністерствами та місцевими органами влади
 • проекти політичних партій
 • проекти, в яких бенефіціарієм виступає одна людина, одна сім’я або приватний бізнес
 • проекти, спрямовані виключно на благодійність
 • організація одного заходу, пов’язаного, наприклад, із культурою, благодійністю або конференція
 • гуманітарна допомога (таке фінансування здійснюється іншим встановленим шляхом)
 • ООН та інші міжнародні організації, міжнародні неурядові організації та фінські НУО. (Такі види організацій подають свої заявки та отримують фінансування із центрального офісу у Гельсінкі).  Місцеві (українські) партнери та установи-виконавці, однак, можуть бути обрані.
 • персональні гранти для індивідуальних осіб
 • програми кредитування
 • придбання транспортних засобів, земельних ділянок чи нерухомості
 • проекти, головною метою яких є подорож до Фінляндії чи іншої зарубіжної країни.

Критерії відбору

Посольство Фінляндії підкреслює важливість написання якісної проектної заявки. І хоча всім заявникам необхідно надіслати лише заповнену анкету під час першого туру ми рекомендуємо Вам ретельно підготувати Вашу проектну пропозицію на випадок, якщо Ви пройдете у другий тур і Вас попросять надіслати повну проектну заявку із супровідною документацією. Заявники повинні продемонструвати професійну компетентність для виконання роботи, яку вони мають намір фінансувати за допомогою Фонду. Професійна компетентність має бути відображена у якості та чіткості проектної заявки. Найважливіший критерій відбору проектних заявок – це відповідність та якість заявки. Під час відбору проектних заявок Посольство намагається зберегти баланс між пріоритетними темами, а також географічний баланс діяльності в межах України. Ми також намагаємося дотримуватися балансу між отримувачами грантів. Якщо, наприклад,  Ваша організація вже отримувала грант від Фонду один ча два роки тому, Ви маєте право подавати нову заявку, але ми можемо прийняти рішення дати шанс новому партнеру. Один партнер може отримати фінансування протягом максимум двох років поспіль. У іншому випадку ми будемо раді співпрацювати із партнерами, з якими у нас є гарний досвід співпраці. Ознайомтеся, будь ласка, з наступними критеріями для більш успішного написання проектної заявки:
 • заявник має право подавати заявку до Фонду
 • проект кваліфікується як офіційна допомога розвитку (ОДР) та призначений безпосередньо для цілей Фонду
 • головна мета проекту, види діяльності та очікувані результати чітко визначені
 •  адекватні показники для оцінки результатів
 • чітка та реалістична оцінка затрат
 • чітке визначення  бенефіціарів та їх потреб
 • реалістичний аналіз ризиків: що може піти не так?
 • очікувані довгострокові результати проекту пояснені
 • діяльність партнера та проект мають бути довгостроковими
 • гендерна рівність та інше рівноправ’я взяті до уваги у проекті

Перший тур:

Заявники повинні заповнити нижченаведену форму заявки і надіслати її до 16:00, 15 лютого 2017 року, на електронну адресу: PYM.KIO@formin.fi У темі повідомлення вкажіть, будь ласка “LCF” та назву Вашої організації. Заявка повинна бути завпонена аглійською мовою. Увага!  Аплікаційні форми без дати і підпису не будуть розглядатися. Після заповнення заявки, будь ласка, роздрукуйте її, відскануйте та надішліть на електронну пошту у pdf форматі. Не надсилайте, будь ласка, ніяких інших додатків. Будь ласка, не надсилайте заявки декілька разів, не відправляйте заявку на інші адреси, лише на вищезазначену. Також не використовуйте сторінку Facebook Посольства або будь-який інший неофіційний канал зв’язку для надсилання заявки. Питання (але не проектні заявки!) можна направляти пані Наталії Головій: natalya. golova (at) formin.fi Перед тим як звернутися до Посольства із запитаннями, впевніться, будь ласка, що Ви не можете знайти необхідну інформацію самостійно у цій інструкції. Посольство не надаватиме інформацію щодо процесу відбору заявок до закриття конкурсу. Не намагайтеся вплинути на процес відбору заявок телефонними дзвінками чи проханнями про зустріч. Посольство звернеться до Вас лише у випадку якщо Ваша організація пройде у другий тур і Вам необхідно буде надіслати повну проектну заявку. Результати першого туру слід очікувати до 10 березня 2017 року. Процес відбору заявок є предметом форс-мажорних обставин,  що може іноді призвести до затримок.

Другий тур:

Заявники,  які проходять у другий тур, мають надіслати повну проектну заявку до кінця березня 2017 року (або пізніше, про що буде домовлено) на ту саму електронну адресу: PYM.KIO@formin.fi У темі повідомлення вкажіть, будь ласка “LCF” та назву Вашої організації.  Проектна заявка та основні додаткові документи мають бути написані англійською мовою. З обраними кандидатами ми зв’яжемося окремо для обговорення проектних пропозицій перед тим, як приступити до підписання договору. Це той момент, коли організація може запропонувати зміни до робочого графіку або інших деталей, скоротити бюджет запропонований спочатку (але не збільшити його) та інші питання. Заявники, яких не вибрали для надання гранту, будуть повідомлені на цій стадії належним чином. Переконайтеся, що Ваша контактна інформація є правильною аби ми могли зв’язатися з Вами.

Додаткова інформація:

Посольство Фінляндії залишає за собою право прийняти або відхилити проектні пропозиції згідно своїх преференцій  та змін ситуації в країні. Проектна Угода між Посольством Фінляндії та організацією повинна бути підписана уповноваженим представником організації-отримувача гранту.  Підписання відбудеться у Києві, у Посольстві Фінляндії. Отримувач гранту від Фонду несе відповідальність за виконання заходів, для яких грант був наданий та за належну фінансову діяльність. Наприкінці проекту організація повинна надати Посольству повний описовий та  фінансовий звіти про здійснення проекту, відповідно до плану дій та Угоди. Для проектів, що тривають лише рік проміжний звіт не передбачається. Бюджет проекту та сума гранту в Угоді вказані у євро. Організація-одержувач самостійно приймає рішення  отримувати фінансування у євро (як буде вказано в Угоді) або в еквівалентній сумі у гривні за курсом Посольства на момент оплати. Посольство не буде компенсувати втрати, пов’язані із обмінним курсом валют. Грант, як правило, надається двома частинами: на стадії ініціювання проекту після підписання  Угоди,  друга і остання частина – після отримання Посольством належної фінальної звітності. Посольство залишає за собою право перевіряти або оцінювати будь-який з проектів, що фінансується у будь-який час. Організація, відповідальна за проект, повинна надати всю необхідну документацію для оцінки / перевірки. Всі проекти з бюджетом у € 20 000 або більше зобов’язані проводити незалежний аудит, ми рекомендуємо включити ці кошти до бюджету. Детальніша інформація - http://bit.ly/1JHvyEL