English version
Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах м. Суми

Проєкт «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми» спрямований на скорочення використання енергоресурсів та створення комфортних умов перебування у дошкільних навчальних закладах міста Суми, передбачає залучення кредитних коштів в сумі 5,2 млн. євро.

Проєкт реалізується в рамках «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України», за якою Фінансова угода між Україною та ЄІБ ратифікована Законом України від 03.02.2016 № 975-VIII.

Відповідно до вимог Мінрегіону у червні 2016 року Сумською міською радою було прийнято рішення «Про надання дозволу управлінню капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради на участь у проєкті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України».

У листопаді 2017 року підготовлено пакет документів щодо проєкту (Наказ про створення групи реалізації проєкту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах м. Суми» (ГРП), план закупівель, план реалізації проєкту, запит на технічну підтримку відповідно до встановлених форм) для розгляду Координаційним комітетом.

У грудні 2017 року Координаційним комітетом затверджено Перелік проєктів з високим ступенем готовності, до якого включено проєкт Сумської міської ради «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми».

У січні 2018 року проєктом «Муніципальна енергетична реформа» доопрацьовано та надано актуалізоване ТЕО проєкту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах м. Суми» українською та англійською мовами.

Відповідно до повідомлення ГУПП «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України», від 04.05.2018, за результатами проведення комплексної перевірки Європейським Інвестиційним Банком прийнято рішення про можливість виділення коштів на фінансування проєкту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми» в сумі 5 202 450 євро.

25 липня 2018 року прийнято рішення Сумської міської ради  від №3676-МР «Про здійснення місцевого запозичення для фінансування інвестиційного проєкту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми».

Мінфіном погоджено Обсяг та умови здійснення місцевого запозичення Сумською міською радою у 2018 році (Наказ № 787 від 26.09.2018 року) та внесено відповідні зміни до рішення про здійснення місцевого запозичення.

06.11.2018 місто Суми відвідали представники Групи управління та підтримки проєкту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» (ГУПП), команда консультантів COWI, а також уповноважені представники Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) з метою узгодження подальших кроків реалізації проєкту. За словами керівника ГУПП пана Павла Пахолка, Суми – це перше місто, яке отримало погодження від Міністерства фінансів України на здійснення запозичення у рамках проєкту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України», тому вже найближчим часом можна переходити до практичної фази його реалізації.

Представниками ГУПП були визначені першочергові кроки, зокрема:

  • надати лист про проблеми азбесту;
  • визначити пріоритетний перелік будівель та карту міста із зазначенням всіх будівель, включених до проєкту.

З метою залучення  до цього процесу та вирішення інших питань, що будуть виникати у ході реалізації проєкту відповідних  виконавчих органів було прийнято рішення створити Робочу групу проєкту (Розпорядження міського голови від 17 грудня 2018 року № 456-Р «Про реалізацію проєкту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах м. Суми»).

У грудні 2018 року Сумським міським головою підписано Угоду про передачу коштів позики між Міністерством фінансів України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, та Сумською міською радою для фінансування інвестиційного проєкту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми» та направлено для підписання до Групи управління та підтримки проєкту та угоду про співпрацю (технічна підтримка) між Європейським інвестиційним банком, Міністерством фінансів України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Сумською міською радою щодо консультаційних послуг для реалізації проєкту, які наразі передані для підписання відповідними міністерствами та ЄІБ.

Угода про співпрацю передбачає надання технічної підтримки максимальною вартістю до 220 тис. євро за наступними напрямкам:

  • підтримка групи реалізації проєкту;
  • підготовка технічної документації;
  • підтримка закупівель.

За результатами направлених Сумською міською радою звернень залучено технічну підтримку для реалізації проєкту загальною вартістю 220 тис. євро (угода про співпрацю між Європейським інвестиційним банком, Міністерством фінансів України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Сумською міською радою щодо консультаційних послуг для реалізації проєкту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми» у рамках проєкту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України»).

Відповідно до Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 №153 «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги» на адресу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України забезпечено державну реєстрацію проєкту технічної допомоги відповідно до Угоди про співпрацю між Європейським інвестиційним банком, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Сумською міською радою щодо консультаційних послуг для реалізації проєкту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми» у рамках проєкту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» TA2018197 UA NIF.

27 лютого 2019 року прийнято рішення Сумської міської ради № 4721 – МР «Про затвердження Угоди про передачу коштів позики між Міністерством фінансів України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Сумською міською радою».

У рамках угоди про технічну підтримку в 2019 році відбулося 4 робочих візити до міста Суми команди консультантів, що надають технічну підтримку. Була проведена робота з підготовки документів, що вимагаються ЄІБ для отримання першого траншу кредитних коштів: Плану екологічного та соціального управління, Плану охорони навколишнього природнього середовища, здоров’я та безпеки, Плану залучення зацікавлених сторін, Плану управління відходами та оновленого ТЕО проєкту. Так, за період 2019 – початку 2020 років всі вищевказані плани доопрацьовувалися декілька разів на підставі отриманих коментарів від експертів та, з рештою, були погоджені Групою управління та підтримки програми.

Протягом 2019 року розроблялася проєктна документація для ДНЗ № 30. Також, з метою підготовки до тендерних процедур, зокрема визначення обсягу інвестиційних витрат за проєктом, було проведено обміри 14-ти ДНЗ, що були обрані для впровадження заходів у рамках проєкту.

У серпні Департаментом фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради забезпечено організацію проведення засідання Робочої групи з питань реалізації проєкту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах
м. Суми», під час якого було обговорено ряд важливих питань, що були сформовані під час візиту наприкінці липня до міста Суми представників Консультанта.

У другому півріччі представники ГРП взяли участь у двох технічних нарадах з обговорення ходу реалізації проєкту, що проходили в м. Київ за участі представників Європейського інвестиційного банку, ГУПП, Команди Консультантів COWI та Консультантів, що надають технічну підтримку відповідно до підписаної Угоди про співпрацю між Європейським інвестиційним банком, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Сумською міською радою.

28 листопада прийнято розпорядження міського голови № 420-Р «Про внесення змін до розпорядження міського голови від 30.05.2019 № 193-Р Про створення Групи реалізації проєкту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах м. Суми», відповідно до якого склад групи реалізації проєкту було доповнено менеджером EHS та менеджером проєкту.

19 грудня 2019 року проведено нараду з питань реалізації проєкту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах м. Суми» за участі міжнародних консультантів та Сумського міського голови, під час якої був визначений перелік технічних рішень, які плануються до реалізації на об’єктах Проєкту в ході їх термомодернізації.

Протягом січня 2020 року міжнародними консультантами, які надають технічну підтримку реалізації проєкту спільно з членами ГРП було забезпечено доопрацювання та коригування з урахуванням обраних технічних рішень проєктної документації по ДНЗ № 30. 

У березні 2020 року відбувся візит до м. Суми представників Групи управління та підтримки програми «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» (ГУПП), а також була проведена зустріч першого заступника міського голови Войтенка В.В. з керівником ГУПП Павлом Пахолком.

З моменту запровадження карантинних заходів в Україні робота команди консультантів, що надають технічну підтримку у рамках угоди про технічну підтримку проводилася у дистанційному режимі.

У квітні 2020 року за результатами опрацювання оновленого техніко-економічного обґрунтування проєкту (ТЕО) підготовлено та направлено на адресу керівника команди консультантів Клаудіо Рочаса перелік питань щодо змісту ТЕО та інших додаткових документів за проєктом.

Також у квітні консультантами був підготовлений пакет тендерної документації для закупівель в рамках проєкту. 22 квітня 2020 року була проведена нарада за участі представників Європейського інвестиційного банку, Групи управління та підтримки програми, консультантів, що надають технічну підтримку ГУПП (COWI) та консультантів, що надають технічну підтримку кінцевому бенефіціару, під час якої було розглянуто проєктну документацію для ДНЗ № 30, проєкт тендерної документації, а також оновлений графік реалізації проєкту.

Протягом травня проведено ряд онлайн зустрічей з консультантами з метою обговорення питань, які виникають у ході реалізації проєкту та проведено чергову нараду за участі представників Європейського інвестиційного банку, Групи управління та підтримки програми, консультантів, що надають технічну підтримку ГУПП (COWI) та консультантів, що надають технічну підтримку кінцевому бенефіціару.

Протягом першого півріччя 2020 року проведено 5 засідань Робочої групи з питань реалізації проєкту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми», під час яких був визначений остаточний перелік енергоефективних заходів, що будуть реалізовані в рамках проєкту, здійснений розподіл ДНЗ за лотами, за якими будуть проводитися тендерні закупівлі та обговорено ряд інших важливих для реалізації проєкту питань.

У червні на адресу Міністерства розвитку громад та територій України було направлено лист щодо опрацювання можливості збільшення розміру позики за рахунок нерозподіленої частини рамкового кредиту на реалізацію проєктів ПРМІУ, а також лист щодо опрацювання питання прийнятності фінансування послуг з нагляду за будівництвом за рахунок коштів позики.

За результатами опрацювання листа стосовно розгляду можливості збільшення розміру позики за рахунок нерозподіленої частини рамкового кредиту на реалізацію проєктів ПРМІУ 15 вересня була отримана відповідь з інформацією про існування такої можливості за умови повторного погодження додаткової суми позики. На думку заступника Міністра найбільш доцільно «розпочати імплементацію в рамках вже затвердженого бюджету та паралельно здійснювати заходи із перегляду загальної вартості Проєкту».

У серпні направлено звернення на адресу представника Виконавця, надавача технічних послуг – ACCIONA Ingeniería щодо опрацювання питання подовження термінів  контракту з консультантами, що надають технічну підтримку реалізації проєкту, за результатами якого погоджено  продовження контракту до кінця березня 2021 року.

Протягом березня-жовтня відбулося декілька етапів оновлення та доопрацювання тендерної документації, яка наразі направлена до ГУПП для оцінки. Очікується, що у випадку відсутності зауважень, вона буде затверджена, після чого буде розпочата процедура тендерних торгів.

Протягом січня-березня 2021 року відбулось остаточне доопрацювання тендерної документації (на підставі коментарів та зауважень ГУПП) на закупівлю нагляду за будівництвом, робіт з проєктування та будівельних робіт в рамках проєкту. Було отримано її погодження з боку ГУПП та ЄІБ.

Підготовлено та подано до ГУПП та ЄІБ пакет документів, що має бути затверджено Європейським Інвестиційним Банком перед здійсненням першої вибірки коштів в рамках позики.

Здійснено оновлення Планів, що були підготовлені раніше в рамках даного проєкту з урахуванням вимог, що мають бути виконані під час реалізації проєкту з метою недопущення розповсюдження COVID-19.

16 та 19  квітня в офіційному віснику Європейського Союзу було розміщено запрошення до участі в тендері на закупівлю робіт з проєктування та капітального  ремонту дитячих садків у м. Суми та консультаційних послуг з нагляду  за капітальним ремонтом дитячих садків у м.Суми. Також відповідні повідомлення про проведення вказаних закупівель розміщені на сайті  ДП «Прозорро» у рубриці «Закупівлі міжнародних донорів та публічні закупівлі інших країн» розділу «Новини».

За участю Консультанта було здійснено супровід процедури тендерних закупівель, що полягало у наданні коментарів до тендерної документації відповідно до питань, що надходили від потенційних учасників торгів.

Наприкінці травня та на початку червня 2021 року відбулися відкриття тендерних пропозицій у рамках обох тендерів (на закупівлю послуг з нагляду за будівництвом та на закупівлю робіт з проєктування та виконання капітального ремонту відповідно). Наразі здійснюється оцінка отриманих пропозицій та готуються відповідні звіти.

 

Перелік документів для ознайомлення:

Рішення Сумської міської ради від 07 червня 2016 року №887 - МР "Про надання дозволу управлінню капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради на участь у проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України»"

Переглянути                                                                                                                                                              Завантажити

Перелік проектів з високим ступенем готовності, затверджений 14.12.2017 Координаційним комітетом

Переглянути                                                                                                                                                              Завантажити

Рішення Сумської міської ради від 25 липня 2018 року №3676 - МР "Про здійснення місцевого запозичення для фінансування інвестиційного проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми»"

Переглянути                                                                                                                                                              Завантажити

Рішення Сумської міської ради від 28 листопада 2018 року № 4156 - МР "Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 25 липня 2018 року № 3676 – МР «Про здійснення місцевого запозичення для фінансування інвестиційного проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми»"

Переглянути                                                                                                                                                             Завантажити

Розпорядження міського голови від 17.12.2018 року №456-Р "Про реалізацію проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах м. Суми»"

Переглянути                                                                                                                                      Завантажити

Рішення Сумської міської ради від 30 січня 2019 року № 4458 - МР "Про затвердження Угоди про співпрацю між Європейським інвестиційним банком, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Сумською міською радою щодо консультаційних послуг для реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми»

Переглянути                                                                                                                                      Завантажити

Угода про співпрацю між Європейським інвестиційним банком, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Сумською міською радою щодо консультаційних послуг для реалізації проекту  «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми»

Переглянути                                                                                                                                                              Завантажити

 НОВИНИ за проектом 

 

Проект Сумської міської ради увійшов до Попереднього переліку проектів ПРМІУ

У рамках продовження роботи, спрямованої на ефективну реалізацію спільного з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» (ПРМІУ) завершено другий та третій етапи відбору потенційних кінцевих бенефіціарів Програми. У травні 2017 року Оціночними групами у складі місцевих та іноземних експертів (в розрізі секторів) проведено оцінку прийнятних проектів за критеріями якості та доцільності Детальніше >>

Зустріч з консультантами IC Consulenten

23 жовтня 2017 року відбулася зустріч представників департаменту фінансів, економіки та інвестицій, управління капітального будівництва та дорожнього господарства, управління освіти і науки Сумської міської ради  з консультантами Програми розвитку муніципальної інфраструктури України (ПРМІУ) Святославом Павлюком та Дмитром Очеретяним. Під час заходу були обговорені питання щодо: подальших кроків реалізації проекту з енергоефективності в 33 садочках м. Суми Детальніше >>

 

Місто Суми відвідали представники групи управління та підтримки проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» та Європейського інвестиційного банку

6 листопада 2018 року Сумський міський голова Олександр Лисенко, заступник міського голови Віра Мотречко, заступник директора департаменту-начальник управління галузей виробничої сфери, екології та енергозбереження департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Тетяна Кравченко, начальник відділу інвестицій та зовнішнього партнерства департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Валентина Хижняк, начальник управління освіти і науки Сумської міської ради Антоніна Данильченко та інспектор виробничо-технічного відділу управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради Олег Максимовський зустрілися з фахівцями Детальніше >>

 

Настановча зустріч з Консультантами технічної підтримки в рамках реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми»

У рамках Програми розвитку муніципальної інфраструктури України, 2 квітня 2019 року представники департаменту фінансів, економіки та інвестицій та управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради Скиртач Лариса Анатоліївна, Корчак Анжеліка Станіславівна та Максимовський Олег Федорович взяли участь у настановчій зустрічі в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з питань надання технічної допомоги. Детальніше >>

 

Робочий візит Консультантів технічної підтримки в рамках проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми»

З 16 по 18 квітня 2019 року місто Суми відвідали консультанти які надаватимуть технічну підтримку відповідно до підписаної Угоди про співпрацю між Європейським інвестиційним банком, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Сумською міською радою щодо консультаційних послуг для реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми». Детальніше >>

 

Другий робочий візит Консультантів технічної підтримки в рамках проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми»

З 04 по 06 червня 2019 року у місті Суми перебували консультанти, які надають технічну підтримку відповідно до Угоди про співпрацю між Європейським інвестиційним банком, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Сумською міською радою щодо консультаційних послуг для реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми». Детальніше >>

 

 

Третій робочий візит Консультантів технічної підтримки в рамках проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми»

З 30 липня по 01 серпня 2019 року у місті Суми перебували консультанти, які надають технічну підтримку відповідно до Угоди про співпрацю між Європейським інвестиційним банком, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Сумською міською радою щодо консультаційних послуг для реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми». Детальніше >>

 

 

Відбулося засідання робочої групи з питань реалізації проекту "Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми"

20 серпня 2019 року відбулося засідання робочої групи щодо реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах м. Суми», який реалізується в рамках спільного проекту Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Європейського Інвестиційного Банку «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України». Детальніше >>

 

 

Нарада у м. Київ в рамках реалізації проєкту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми»

26 листопада 2019 року у м. Київ, у рамках реалізації проєкту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми» відбулася нарада за участю представників Європейського інвестиційного банку, ГУПП, Команди Консультантів COWI та Консультантів, що надають технічну підтримку відповідно до підписаної Угоди про співпрацю між Європейським інвестиційним банком, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Сумською міською радою. Сумську міську раду, як Кінцевого Бенефіціара проєкту на нараді представили заступник директора департаменту – начальник управління економіки, інвестицій та фінансів програм соціального захисту департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Лариса Скиртач та інспектор виробничо-технічного відділу управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради, заступник керівника Групи реалізації проекту - менеджер проекту Олег Максимовський. Детальніше >>

 

 

Відбувся черговий візит Консультантів технічної підтримки в рамках проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми»

З 10 по 20 грудня 2019 року місто Суми черговий раз відвідали консультанти, які надають технічну підтримку відповідно до підписаної Угоди про співпрацю між Європейським інвестиційним банком, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Сумською міською радою щодо консультаційних послуг для реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми». Детальніше >>