English version
Програма підвищення енергоефективності в бюджетній сфері міста Суми

Звіт за І півріччя 2019 року про виконання Програми підвищення енергоефективності в бюджетній сфері міста Суми на 2017-2019 роки

Програма підвищення енергоефективності в бюджетній сфері міста Суми на 2017-2019 роки (далі − Програма), затверджена рішенням Сумської міської ради від
21 грудня 2016 року № 1548 - МР (зі змінами), передбачає впровадження комплексних заходів із підвищення енергоефективності в бюджетних закладах та установах міста Суми, що утримуються за кошти міського бюджету, в тому числі заходів Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Суми до 2025 року (нова редакція), що затверджений рішенням Сумської міської ради від 26 вересня 2018 року № 3909-МР.

Касові видатки на впровадження заходів  Програми у I півріччі 2019 року за інформацією головних розпорядників бюджетних коштів становили 13,2 млн. грн.,
(кошти міського та державного бюджетів, залучені кошти (грант GIZ)). Відсоток виконання заходів у звітному періоді складає 8,5 % від запланованих обсягів фінансування відповідно до Програми, 9,4 % від запланованих обсягів фінансування відповідно до міського бюджету.

В установах  галузей «Освіта» (ЗОШ № 15, НВК № 34, ССШ № 3, ДНЗ №№ 16, 33) та «Охорона здоров’я» (КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги
№ 2») проведено заходи по заміні віконних блоків на енергоефективні площею
1835,5 кв. м., крім того в ДНЗ №33 замінено 36 кв. м. дверних блоків. Проведено роботи з утеплення фасадів площею 1590 кв. м. у ЗОШ № 22, ДМШ №1. У ЗОШ № 5 виконані роботи по утепленню покрівлі, завершується підписання актів виконаних робіт технічним та авторським наглядом. У ССШ №25 виконано роботи по утепленню 164,89 кв. м. віконних відкосів

У ДНЗ №14 та Спеціальній школі сплачено аванс на придбання матеріалів та обладнання для облаштування системи автоматичного регулювання споживання тепла.

Виконані роботи з капітального ремонту системи вентиляції та системи електропостачання (228,74 кв. м.) у КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» по вул.Троїцька,28.

КНП «Центральна міська клінічна лікарня» виготовлено проект на виконання капітального ремонту будівлі (утеплення стін підвалу з влаштуванням відмостки), проведена експертиза проекту.

В рамках реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» (ССШ №№ 7, 9, ЗОШ № 20) оплачено послуги технічного експерта, експерта з комунікацій проекту, послуги зі створення і розміщення інформаційної продукції, виготовлення подарункових наборів для нагородження переможців конкурсів.

У червні 2019 року проведено загальноміський захід «Дні Сталої енергії».
В рамках заходу проведено інформаційно-просвітницькі заходи: екологічний квест «Змінюй себе, а не планету», виступ промокоманди КУ ССШ №7 з інформацією про проект «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах міста Суми», робота ростових ляльок з розповсюдження листівок з порадами про енергозбереження в побуті, наукове кріо-шоу, Аrt сушка малюнків на тему енергозбереження, демонстрація макету «Еко-будинку», еко сумок та одягу виготовленого із вторинної сировини. Для проведення урочистого відкриття Днів сталої енергії в м. Суми замовлено послуги двох аніматорів, виготовлено мовні хмаринки та селфі-рамку за підтримки проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» (ССШ №№ 7, 9, ЗОШ № 20). Крім того, проведено міську конференцію «Енергоефективність: підходи та розуміння». На конференції з презентаціями виступили: Оксана Кисіль національний експерт проекту ЄС «Угода Мерів – Схід-2», Роман Гученко голова Асоціації ОСББ «Сумщина», Дмитро Бідюк старший викладач кафедри харчування Сумського аграрного національного університету, команда
КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 9, Андрій Король, керівник відділу продажу Східного регіону «Капарол Україна», Андрій Боровий, регіональний консультант у Сумській області Програми «Фонд енергоефективності України», спеціалісти департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради та управління освіти і науки Сумської міської ради. У рамках святкування загальноміського заходу було проведено велоквест, конкурс «Природа в об’єктиві», кінопоказ під відкритим небом фільму на екологічну тематику «Врятувати планету». У рамках «Sumy Energy Fest» проходили такі заходи: змагання по Crossfitt, творчі майстер-класи, демонстрація роботи приладів з набору юного енергоаудитора та сонячної панелі з акумулятором, фото-конкурс з селфі-рамкою з логотипами Днів сталої енергії та проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах
м. Суми», майстер-класи з виготовлення еко-мила та вітрячків, концертна програма за участю дитячих танцювальних та вокальних колективів міста, виступ музичного гурту Lost Message, виступ хедлайнеру фестивалю гурту DETACH, лайт шоу, працювали зона хендмейду, фудзона, майданчик аквагрим з символами Днів сталої енергії та проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми».

У січні 2019 року за результатами зовнішнього наглядового аудиту системи енергетичного менеджменту управління енергетичними ресурсами відповідно до вимог та рекомендацій міжнародного стандарту ISO 50001:2011 «Системи енергетичного менеджменту» на рівні виконавчих органів Сумської міської ради, галузі «Освіта» підтверджено сертифікат №1234055427 TÜV SÜD німецької експертної організації експертизи, випробувань та сертифікації (м. Мюнхен).

У квітні 2019 року проведено семінар-тренінг на тему: «Система енергетичного менеджменту згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 50001:2018. Внутрішній аудит системи енергоменеджменту у відповідності до вимог і положень міжнародних стандартів ISO 50001:2018 та ISO 19011:2018» для команди енергоменеджменту міста Суми. За результатами навчання отримано сертифікати «Внутрішній аудитор системи енергетичного менеджменту відповідно до вимог і положень міжнародних стандартів ISO 50001:2018 та ISO 19011:2018»

Продовжується співпраця з проектом «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що організований Німецьким товариством з міжнародного співробітництва (GIZ), і має на меті енергоефективну модернізацію українських лікарень із застосуванням демонстраційних підходів.

Протягом І півріччя 2019 року проведено 5 навчальних тренінгів для директорів та енергоменеджерів лікарень, представників виконавчих органів Сумської міської ради. Сумським лікарням, відділу охорони здоров’я, департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради передано 10 кейсів «Energy Efficiency First Aid Kit – 2» з наборами вимірювального обладнання, до яких входять реєстатор температури та вологості, анемометр, струмові кліщі, інфрачервона камера, детектор та реєстатор вуглекислого газу.

У рамках упровадження грантового пілотного проекту GIZ «Енергоефективна термомодернізація (капітальний ремонт) будівлі стаціонару (старий корпус А2, 3-х поверхова будівля) комунального некомерційного підприємства «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Сумської міської ради за адресою: м. Суми, вул. Троїцька, 28» (сума грантових коштів GIZ - 300 тис. євро) виконано обстеження технічного стану будівельних конструкцій будівлі стаціонару Головною випробувальною лабораторією в будівництві ДП ПАТ «Сумбуд», розроблено проектно-кошторисну документацію та отримано позитивний висновок експертизи проекту по даному об’єкту.

У рамках реалізації проекту «Впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні» членами комітету з оцінки міжнародних радників з питань реалізації проекту «Впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні» було відібрано міжнародного радника Романа Боллігера та локального консультанта Олену Тутову.

 Звіт 

Звіт за І півріччя 2018 року про виконання Програми підвищення енергоефективності в бюджетній сфері міста Суми на 2017-2019 роки

У І півріччі 2018 року на виконання Програми підвищення енергоефективності в бюджетній сфері міста Суми на 2017-2019 роки (далі − Програма), затвердженої рішенням Сумської міської ради від 21 грудня
2016 року № 1548 – МР (зі змінами),  впроваджувався ряд комплексних заходів із підвищення енергоефективності в бюджетних закладах та установах міста Суми, що утримуються за кошти міського бюджету.

Відповідно до Програми у 2018 році передбачено виконання заходів на загальну суму 50770,2 тис. грн. Міським бюджетом на виконання програмних заходів передбачено 46043,3 тис. грн.

Фактичний обсяг фінансування заходів Програми у I півріччі
2018 року за інформацією головних розпорядників бюджетних коштів становив 12408,6 тис. грн., у тому числі: 12226,2 тис. грн. кошти міського бюджету,
2,4 тис. грн. кошти державного бюджету, 180,0 тис. грн. кошти НЕФКО, що складає 24 % від запланованого на рік.

Проведено заходи по заміні віконних блоків (398,53 кв. м) та дверних полотен (49,94 кв. м) на енергоефективні у закладах галузей «Охорона здоров’я», «Культура».

Виконано роботи по утепленню 476,42 кв. м. віконних відкосів та
4499 кв. м. фасадів у ССШ № 25, ЗОШ № 24, НВК № 16, поліклініки № 2
КУ «Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди».
У ССШ № 25 виконано роботи по монтажу індивідуального теплового пункту, електромонтажні роботи, модернізації системи вентиляції та системи теплопостачання. У ЗОШ № 24 виконано електромонтажні роботи, роботи по модернізації системи вентиляції, системи теплопостачання та покрівлі.
У НВК № 16 утеплено 43 кв. м. цоколю. По ЗОШ № 22 та ССШ № 29 перераховано підрядній організації аванс на придбання будівельних матеріалів для утеплення фасадів.

Також у звітному періоді розроблено проектно-кошторисну документацію на проведення енергоефективних заходів по бібліотекам-філіям №№ 1, 3, 6, ДМШ № 1, ССШ №№ 1, 10.

По галузі «Освіта» виконано обстеження 20 закладів з метою підготовки вихідних даних для заміни та встановлення нового обладнання для впровадження системи моніторингу теплоспоживання, здійснювався автоматизований збір даних приладового обліку енергоресурсів у закладах: ССШ №№ 1, 7, 17, ЗОШ №№ 6, 22, ДНЗ №№ 2, 7, 14, 21, 22, 23.

У червні 2018 року проведено загальноміський захід «Дні Сталої енергії». В рамках заходу проведено міську конференцію «Енергоефективність: сьогодення та перспективи». У роботі конференції взяли участь керівництво міста, представники проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», Асоціації «Енергоефективні міста України», а також представники бюджетних організацій, ОСББ, бізнес-структур та ін. Основною метою заходу була презентація планів співпраці та основних напрацювань міжнародних проектів у сфері енергозбереження, обговорення інноваційних фінансових інструментів для кредитування енергозберігаючих заходів, досягнень у сфері впровадження енергозберігаючих заходів у житлових будинках, будівлях навчальних закладів міста та ін. У рамках святкування загальноміського заходу було проведено різноманітні заходи, такі як велопробіг, велоквест, фестиваль «Sumy Energy Fest» з хедлайнером фестивалю українським рок-гуртом «Vivienne Mort». Активні учасники заходів отримали подарунки від Сумської міської ради, Асоціації «Енергоефективні міста України», проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях».

28 лютого 2018 року за результатами зовнішнього аудиту системи енергетичного менеджменту управління енергетичними ресурсами на рівні виконавчих органів Сумської міської ради, галузі «Освіта» отримано сертифікат системи енергетичного менеджменту в галузі «Муніципальні послуги» відповідно до вимог та рекомендацій міжнародного стандарту ISO 50001:2011 «Системи енергетичного менеджменту». Проведено семінар-тренінг на тему: «Впровадження системи енергетичного менеджменту згідно з вимогами стандарту ISO 50001» для представників бюджетних закладів міста.

У рамках співпраці з Проектом «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Уряду Німеччини, проведено енергетичні аудити у лікувальних закладах міста Суми, а саме: КУ «Сумська міська клінічна лікарня № 1», КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3, м. Суми», КУ «Сумська міська клінічна лікарня № 4», КУ «Сумська міська клінічна лікарня № 5», КУ «Сумська міська клінічна стоматологічна поліклініка», КУ «Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії», КУ «Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди».

Опрацьовується питання щодо впровадження енергоефективних заходів, визначених за результатами енергоаудитів у лікувально-профілактичних закладах міста Суми.

 

Інформація про стан виконання міської Програми підвищення енергоефективності в бюджетній сфері міста Суми на 2017-2019 роки (зі змінами) за підсумками 2017-2019 років, у тому числі за 2019 рік

Програма підвищення енергоефективності в бюджетній сфері міста Суми на 2017-2019 роки (далі – Програма) затверджена рішенням Сумської міської ради від 21 грудня 2016 року № 1548 – МР (зі змінами).

Відповідальними виконавцями Програми були департамент фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради, департамент соціального захисту населення Сумської міської ради, управління освіти і науки Сумської міської ради, управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради, відділ охорони здоров'я Сумської міської ради, відділ культури Сумської міської ради, виконавчий комітет Сумської міської ради.

Заходи Програми виконувались з метою переходу до стандартів сталого енергетичного розвитку, створення та забезпечення функціонування системи енергоменеджменту в установах та закладах соціально-культурної сфери міста Суми відповідно до вимог та положень міжнародного стандарту ISO 50001, зміни стереотипів поведінки споживачів, підвищення енергоефективності будівель бюджетних закладів та установ соціально-культурної сфери міста внаслідок упровадження проєктів, організаційних та багатозатратних заходів з енергозбереження та енергоефективності відповідно до чинних нормативних документів, стандартів та правил.

Для оптимізації температурного режиму в будівлях та підвищення ефективності функціонування внутрішніх мереж енергопостачання бюджетних закладів та установ соціально-культурної сфери м. Суми в рамках Програми було проведено заходи зі зменшення споживання теплової енергії (утеплення фасадів, установлення енергозберігаючих вікон, облаштування системи автоматичного регулювання споживання тепла); скорочення споживання електричної енергії (заміна ламп розжарювання на енергозберігаючі освітлювальні прилади); підвищення рівня управління енергозбереженням, популяризації переваг енергоощадливості, формування ощадливого ставлення до енергетичних ресурсів.

За період дії Програми були профінансовані заходи з енергозбереження в закладах та установах соціально-культурної сфери м. Суми на суму більше
129,0 млн. грн., із них 28,2 млн. грн. – кошти державного бюджету,
88,3 млн. грн. – кошти міського бюджету, 0,3 млн. грн. – кошти обласного бюджету, 0,4 млн. грн. – грант Європейського союзу, 4,3 млн. грн. – кредитні кошти Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО), 7,5 млн. грн. – грант GIZ. Фактичні обсяги фінансування заходів склали 58 %
від запланованих Програмою обсягів, у тому числі 94% від запланованих обсягів фінансування з міського бюджету.

По головному розпоряднику бюджетних коштів управлінню освіти і науки Сумської міської ради використано 48,82 млн. грн., відділу охорони здоров’я Сумської міської ради – 27,2 млн. грн., відділу культури Сумської міської ради – 4,1 млн. грн., управлінню капітального будівництва Сумської міської ради – 47,82 млн. грн., департаменту соціального захисту Сумської міської ради - 0,3 тис. грн., виконавчому комітету Сумської міської ради –
0,35 млн. грн., департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради – 0,41 млн. грн.. Протягом дії Програми на підвищення енергоефективності у закладах та установах галузі «Освіта» спрямовано 96,7 млн. грн.

У 2019 році касові видатки на фінансування заходів Програми за інформацією головних розпорядників бюджетних коштів становили 39,0 млн. грн., із них 21,2 млн. грн.− кошти міського бюджету, 10,2 млн. грн. – кошти державного бюджету, 7,2 млн. грн. – грантові кошти GIZ, 0,4 млн. грн. − грантові кошти Європейського Союзу. По головному розпоряднику бюджетних коштів управлінню освіти і науки Сумської міської ради профінансовано 15,0 млн. грн., відділу охорони здоров`я Сумської міської ради – 14,9 млн. грн., відділу культури та туризму Сумської міської ради – 0,7 млн. грн., управлінню капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради – 7,95 млн. грн., виконавчому комітету Сумської міської ради – 0,08 млн. грн, департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради – 0,39 млн. грн. Відсоток виконання заходів Програми склав 31 % від запланованого обсягу фінансування на 2019 рік, у тому числі від запланованого обсягу фінансування з міського бюджету 91%.

Щорічні звіти про хід виконання Програми затверджені рішеннями Сумської міської ради № 3205-МР від 28 березня 2018 року за 2017 рік, № 4806-МР від 27 березня 2019 року  за 2018 рік.

Станом на 01.01.2020 стовідсотково замінено старі дерев’яні віконні блоки на енергоефективні в ССШ №№1, 3, 17, 29, ЗОШ №№ 6, 13, 18, 20, ЗЗСО №№ 19, 21, гімназії № 1, ДНЗ №5, 16, 18, 20, 21, 23, 33, НВК №№ 34, 37, дитячих музичних школах №№ 1, 3, бібліотеках-філіях №№ 3, 6, 4, 16, 18.

Протягом звітного періоду виконано комплексну термомодернізацію (утеплення фасадів, цоколю, покрівель, встановлення систем погодозалежного регулювання) будівель ССШ №№ 1, 25, ЗОШ № 24, повністю утеплено фасад будівлі ССШ №29 (навчальний корпус), ДНЗ № 22, НВК № 16, дитячих музичних шкіл №№ 1, 2, 4, ДХШ ім. М.Г. Лисенка, Центру реінтеграції бездомних осіб. Частково утеплено фасад ССШ №№ 2, 10, консультативно-діагностичного відділення № 2 КНП «Дитяча клінічна лікарня  Святої Зінаїди» Сумської міської ради по вул. І. Сірка, 3, стіни підвалу (фундамент, цоколь) КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради по вул. 20 років Перемоги, 13. Утеплено покрівлі будівель  ДНЗ № 5, ЗОШ № 5, НВК № 42, ЗОШ № 6 (роботи виконано частково), КНП «Центральна міська клінічна лікарня» по вул. 20 років Перемоги, 13.

Проведено капітальні ремонти теплових пунктів з установкою систем погодного регулювання тепла в ДНЗ №№ 14, 29, Спеціальній школі,
ЗЗСО № 19, ДМШ №2.

У 2018 році установами і закладами галузі «Освіта» підписано енергосервісні договори на загальну суму 12,3 млн. грн. із ТОВ «Європейська енергосервісна компанія» на реалізацію енергоефективних заходів у 10-ти закладах галузі «Освіта» (ССШ №№ 3, 9, ЗОШ №№20, 27, ЗЗСО №№21, 26, ДНЗ №№8, 12, 18, ЦЕНТУМ) по встановленню установок «Індивідуальний Електро-Теплопункт (УІЕТП) «КІТОТЕРМ» з онлайн управлінням і моніторингом споживання тепла. За період дії договорів зекономлено
1204,3 Гкал теплової енергії або 27 % від базового рівня споживання теплової енергії відповідно до енергосервісних договорів.

З метою виключення людського фактору при фіксації показників лічильників, автоматизації процесу енергомоніторингу в 31 закладі галузі «Освіта» запроваджена «Сумська міська система моніторингу теплоспоживання будівель», що обслуговується Сумським державним університетом.

З метою забезпечення сталого розвитку громади, підвищення енергоефективності міського господарства, співпраці з органами місцевого самоврядування європейських та українських міст у сфері енергоефективності реалізовувалися проекти міжнародної технічної допомоги: «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» (ССШ №№ 7, 9, ЗОШ № 20), «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми», «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що виконувався Німецьким товариством з міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Уряду Німеччини, «Впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні», що фінансується Швейцарською Конфедерацією.

У рамках співпраці з Проектом «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» проведено енергетичні аудити у 8 лікувальних установах міста Суми, а саме: КНП «Центральна міська клінічна лікарня»,  КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1», КНП «Міська клінічна лікарня № 4», КНП «Клінічна лікарня № 5», КНП «Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії», КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Сумської міської ради. За результатами енергоаудитів у лікувально-профілактичних установах міста Суми обрано пілотний об’єкт КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Сумської міської ради для впровадження енергоефективних заходів за грантової підтримки проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях».

У 2019 році у рамках упровадження грантового пілотного проекту GIZ проведено  технічне обстеження огороджуючих конструкцій  будівлі старого корпусу А2 КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Сумської міської ради, розроблено проектно-кошторисну документацію, виконано утеплення зовнішніх стін мінераловатними плитами товщиною 150 мм; замінено частину віконних блоків з коефіцієнтом опору теплопередачі 0,9 м2 К/Вт та дверних блоків з коефіцієнтом опору теплопередачі 0,6 м2 К/Вт із ремонтом внутрішніх укосів, замінено віконні зливи всіх вікон будівлі, утеплення зовнішніх укосів вікон та дверей; утеплення фундаменту та цоколю будівлі (піносклом вище відмітки землі та екструзійним пінополістиролом нижче відмітки землі) з улаштуванням нової відмостки навколо будівлі (без втручання в конструкції ганків); утеплення перекриття підвалу плитами мінераловати товщиною 100 мм; утеплення горищного перекриття плитами мінераловати товщиною 150 мм; встановлення системи погодного регулювання тепла, модулю підготовки гарячої води; заміна трубопроводів на попередньоізольовані, утеплення розподільчих трубопроводів опалення; встановлення лічильника обліку теплової енергії для модернізованого корпусу та виконання реноваційних заходів (влаштування санвузла для маломобільних груп населення на першому поверсі будівлі, пандусу, блискавкозахисту; влаштування нової водостічної системи з відведенням дощової води від будівлі).

На виконання зобов’язань Угоди Мерів щорічно проводилося загальноміське свято «Дні Сталої Енергії в м. Суми» за участі керівництва міста, представників проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», Асоціації «Енергоефективні міста України», Угоди Мерів, а також представників бюджетних організацій, ОСББ,
бізнес-структур та ін. Основною метою заходу була презентація планів співпраці та основних напрацювань міжнародних проектів у сфері енергозбереження, обговорення інноваційних фінансових інструментів для кредитування енергозберігаючих заходів, досягнень у сфері підвищення енергоефективності житлових будинків, будівель навчальних закладів міста та ін.

У 2018-2019 роках за результатами зовнішнього аудиту системи енергетичного менеджменту управління енергетичними ресурсами на рівні виконавчих органів Сумської міської ради, галузі «Освіта» отримано та підтверджено сертифікат відповідності системи енергетичного менеджменту в галузі «Муніципальні послуги» вимогам та положенням міжнародного стандарту ISO 50001:2011 «Системи енергетичного менеджменту».

За результатами участі у конкурсних відборах проектів у сфері енергоефективності місто Суми з 2018 року є учасником проекту «Впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні».

Унаслідок реалізації протягом 2017-2019 років заходів з підвищення енергоефективності покращилися параметри мікроклімату у приміщеннях, підвищився комфорт перебування в установах та закладах бюджетної сфери, скоротилося споживання паливно-енергетичних ресурсів. У порівнянні з 2015 роком економія теплової енергії склала 4,5 тис. Гкал або 14 %, природного газу − 23,9 тис. куб. м або 33 %, дров − 2 куб м, вугілля − 4,6 т або 58%, електричної енергії − 64,4 тис. кВт∙год або 7 %. Економія у грошовому еквіваленті склала 7,4 млн. грн. Результати виконання заходів у бюджетній сфері протягом дії Програми наведені у таблиці «Результативні показники виконання енергоефективних заходів, реалізованих у 2017-2019 роках».

Результативні показники виконання енергоефективних заходів, реалізованих у 2017-2019 роках

 

Найменування закладу (установи)

Адреса

закладу

Назва енергоре-сурсу

Од. виміру

Спожи-вання у 2015 році (базовий рік)

Спожива-ння у 2019 році

Економія (2019 рік-2015 рік)

 
 

Теплова енергія

Гкал

32282,64

27730,461

4552,179

 

Комунальна установа Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів  №1 імені В.Стрельченка, м. Суми, Сумської області

вул. Герасима Кондратьєва, 136, м. Суми

 

 

787,283

535,9

-251,383

 

Комунальна установа Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 ім. Д. Косаренка м. Суми, Сумської області

вул. Герасима Кондратьєва, 76, м. Суми

 

 

798,58

701

-97,58

 

Комунальна установа Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 ім. генерал-лейтенанта А.Морозова м. Суми, Сумської області

вул. 20 років Перемоги, 9, м. Суми

 

 

370,44

296

-74,44

 

Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 імені Героя України Олександра Аніщенка Сумської міської ради

вул. Петро-павлівська, 79,

вул. Петро-павлівська, 102,   м. Суми

 

 

491,2

466

-25,2

 

Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5, м. Суми, Сумської області

вул. Доватора,  32, м. Суми

 

 

238,955

196,054

-42,901

 

Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6, м. Суми, Сумської області

вул. Сумсько-Київських Дивізій, 17,

м. Суми

 

 

633,035

609

-24,035

 

Комунальна установа Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів  №10 ім. Героя Радянського Союзу О. А. Бутка, м. Суми, Сумської області

вул. Новоміс-тенська, 30,

м. Суми

 

 

545,46

425,5

-119,96

 

Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 ім. А. С. Мачуленка, м. Суми, Сумської області

вул. Іллінська, 9, м. Суми

 

 

285,9

212

-73,9

 

Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 ім. Дмитра Турбіна, м. Суми, Сумської області

вул. Пушкіна, 56, м. Суми

 

 

846

728

-118

 

Комунальна установа Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів  №17, м. Суми, Сумської області

пр. М. Лушпи, 18, м. Суми

 

 

1659

1411,32

-247,68

 

Комунальна установа
Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 Сумської міської ради

вул. Лева-невського,8,

м. Суми

 

 

985

856

-129

 

Сумський  заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №19 ім. М.С. Нестеровського Сумської міської ради

вул. Івана Харитоненка, 3, м. Суми

 

 

206,748

156,91

-49,838

 

Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20, м. Суми, Сумської області

вул. Мета-лургів, 71,

м. Суми

 

 

731,6

543

-188,6

 

Сумський  заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №21 Сумської міської ради

вул. Олега Балацького, 21, м. Суми

 

 

414,6

258

-156,6

 

Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22 імені Ігоря Гольченка Сумської міської ради

вул. Ковпака, 57, м. Суми

 

 

1036,25

815

-221,25

 

Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23, м. Суми, Сумської області

проспект Михайла Лушпи, 36, м. Суми

 

 

701,7

640

-61,7

 

Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 24, м. Суми, Сумської області

вул. Сергія Табали
(Сєвєра), 20,

м. Суми

 

 

633,32

400,97

-232,35

 

Комунальна установа Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25, м. Суми, Сумської області

вул. Декаб-ристів, 80,

м. Суми

 

 

397,11

199,34

-197,77

 

Сумський  заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №26 Сумської міської ради

вул. Охтирська, 21, м. Суми

 

 

425,2

325

-100,2

 

Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27, м. Суми, Сумської області

вул. Охтирська, 33, м. Суми

 

 

383,3

267

-116,3

 

Комунальна установа Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів  №29, м. Суми, Сумської області

вул. Заливна, 25, м. Суми

 

 

712,337

591,8

-120,537

 

Комунальна установа Сумська спеціальна загальноосвітня школа Сумської міської ради

вул. Про-коф’єва, 28, м. Суми

 

 

430,58

339

-91,58

 

Комунальна установа Сумський навчально-виховний комплекс
№ 16 імені Олексія Братушки  «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Сумської міської ради

вул. Шишкіна, 12, м. Суми

 

 

361,34

300

-61,34

 

Комунальна установа Сумський спеціальний навчально-виховний комплекс  «Загальноосвітня школа І ступеня-дошкільний навчальний заклад

№ 37 «Зірочка»

м. Суми, Сумської області

вул. Труда, 4, 6, м. Суми

 

 

463,5

364,53

-98,97

 

Сумський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа  І ступеня - дошкільний навчальний заклад  № 42», м.Суми, Сумської області

вул. Данила Галицького, 21, м. Суми

 

 

293,22

175,2

-118,02

 

Комунальний заклад Палац дітей та юнацтва

вул. Соборна, 37, м. Суми

 

 

662,5

610

-52,5

 

Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

вул. Харківська, 13, м. Суми

 

 

216,1

203

-13,1

 

Сумський дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) № 14 «Золотий півник» Сумської міської ради

 

вул. Прокоф'єва, 15, м. Суми

 

 

238,224

198,41

-39,814

 

Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 16 «Сонечко» м. Суми, Сумської області

пр-т М. Лушпи, 45, м. Суми

 

 

403,06

358

-45,06

 

Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 5 «Снігуронька»
м. Суми, Сумської області

вул. Герасима Кондратьєва, 142, м. Суми

 

 

347,8

299

-48,8

 

Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 15 «Перлинка» м. Суми, Сумської області

вул. Нахімова, 17, м. Суми

 

 

260,4

256

-4,4

 

Сумський дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) № 18 «Зірниця» Сумської міської ради

пр-т М. Лушпи,  13, м. Суми

 

 

363,288

277

-86,288

 

Сумський спеціальний  дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 20 «Посмішка» м. Суми, Сумської області

вул. Лучанська, 27, м. Суми

 

 

485,5

440

-45,5

 

Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 21 «Волошка» м. Суми, Сумської області

вул. Данила Галицького, 51, м. Суми

 

 

274,1

230

-44,1

 

Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 22 «Джерельце»
м. Суми, Сумської області

вул. Ковпака, 25, м. Суми

 

 

482,1

286

-196,1

 

Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 23 «Золотий ключик»
 м. Суми, Сумської області

вул. Ковпака, 27, м. Суми

 

 

592,1

444

-148,1

 

Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 29 «Росинка» м. Суми, Сумської області

проспект

Т.Г. Шевченка, 16, м. Суми

 

 

200,6

165

-35,6

 

Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 31 «Ягідка» м. Суми, Сумської області

вул. Харківська, 10, м. Суми

 

 

173,6

152

-21,6

 

Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)  № 35 «Дюймовочка»
 м. Суми, Сумської області

вул. Коопе-ративна, 2,

с. Піщане

 

 

176,8

155

-21,8

 

Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 33 «Маринка» м. Суми, Сумської області

вул. Кот-ляревського, 2, м. Суми

 

 

599,9

429

-170,9

 

Комунальна установа Сумська гімназія №1, м. Суми, Сумської області

вул. Засумська, 3,  м. Суми

 

 

327,5

230

-97,5

 

КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради

вул. 20 років Перемоги, 13,  м. Суми

 

 

1492,859

1343,151

-149,708

 

КНП «Клінічна лікарня № 4» Сумської міської ради

вул. Труда, 3,  м. Суми

 

 

1232,8

1293,6

60,8

 

КНП «Клінічна лікарня № 5» Сумської міської ради

вул. Марка Вовчок, 2, 

м. Суми

 

 

2980

2685

-295

 

КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Сумської міської ради

вул. Троїцька, 28, 
вул. І. Сірка, 3

вул. Троїцька, 57

вул. Труда, 3

 

 

3077,709

2804,371

-273,338

 

КНП «Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії» Сумської міської ради

вул. Троїцька, 20,  м. Суми

 

 

1312,819

1517,212

204,393

 

КНП «Клінічна стоматологічна поліклініка» Сумської міської ради

вул. Паркова, 2/1,  м. Суми

 

 

179,5

199,4

19,9

 

 

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Сумської міської ради

вул. Іллінська, 48/50,  м. Суми

 

 

380,453

288,43

-92,023

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Сумської міської ради

вул. При-вокзальна, 3-а,  м. Суми

 

 

138,9

326

187,1

Центр реінтеграції бездомних осіб

вул. Робітниче селище, 14, 

м. Суми

 

 

74,087

56,348

-17,739

Дитяча музична школа №1

вул. Данила Галицького, 73,  м. Суми

 

 

108,492

84,171

-24,321

Дитяча музична школа №2

вул. Марка Вовчка, 31,

 м. Суми

 

 

97,332

74,204

-23,128

Дитяча музична школа №3

вул. Шевченка, 16,  м. Суми

 

 

69,78

65,802

-3,978

Дитяча музична школа №4

вул. Вільний лужок, 7, 

м. Суми

 

 

122,243

101,211

-21,032

Дитяча художня школа ім. О. Лисенка

вул. Псільська,7,

м. Суми

 

 

106,937

88,538

-18,399

Бібліотека-філія №1

вул. Глінки, 1, м. Суми

 

 

104,364

78,186

-26,178

Бібліотека-філія №3

вул. Ново-містенська, 23, м. Суми

 

 

67,596

72,21

4,614

Бібліотека-філія №4

пров. Вере-тинівський, 8, м. Суми

 

 

60,201

62,849

2,648

Бібліотека-філія №6

вул. Котля-ревського, 1/1, м. Суми

 

 

41,338

44,844

3,506

 

 

Природний газ

куб.м.

73 171

49 183

23 988

Комунальна установа Сумський спеціальний реабілітаційний навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа I ступеня – дошкільний навчальний заклад № 34» Сумської міської ради

вул. Раскової, 130,  м. Суми

 

 

73171

49183

-23988

 

 

Дрова / Вугілля

куб.м./т

3,515 / 7,7

1,512 / 3,090

2,003/4,61

Бібліотека-філія №5

вул. Чехова, 77,  м. Суми

 

 

3,515 / 7,7

1,512 / 3,090

2,003/4,61

 

 

Електрична енергія

кВт*год.

911583,0

847 143,0

64 440,0

 

Комунальна установа Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 ім. В. Стрельченка, м. Суми, Сумської області

вул. Герасима Кондратьєва, 136,  м. Суми

 

 

44200

53430

9230

 

Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6, м. Суми, Сумської області

вул.  Сумсько-Київських Дивізій, 17,  м. Суми

 

 

45500

50067

4567

 

Комунальна установа Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 ім. Максима Савченка

вул. Лесі Українки, 23,  м. Суми

 

 

104800

95910

-8890

 

Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22 імені Ігоря Гольченка Сумської міської ради

вул. Ковпака, 57,  м. Суми

 

 

75000

69238

-5762

 

Комунальна установа Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів  №17, м. Суми, Сумської області

пр. М. Лушпи, 18,  м. Суми

 

 

98600

83117

-15483

 

КУ «СМТЦСО «Берегиня» Сумської міської ради

вул. Інтер-націоналіс-

тів, 18,

м. Суми

 

 

31299

32995

1696

 

КНП «Клінічна лікарня № 5» Сумської міської ради

вул. Марка Вовчок, 2, 

м. Суми

 

 

512184

462386

-49798

 

Економія в грошовому еквіваленті

 

 

тис. грн.

7343,08