English version
Місто Суми відвідали представники групи управління та підтримки проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» та Європейського інвестиційного банку

     6 листопада 2018 року Сумський міський голова Олександр Лисенко, заступник міського голови Віра Мотречко, заступник директора департаменту-начальник управління галузей виробничої сфери, екології та енергозбереження департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Тетяна Кравченко, начальник відділу інвестицій та зовнішнього партнерства департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Валентина  Хижняк, начальник управління освіти і науки Сумської міської ради Антоніна Данильченко та інспектор виробничо-технічного відділу управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради Олег Максимовський зустрілися з фахівцями групи управління та підтримки  проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України», Павлом Пахолко – керівником групи управління та підтримки Проекту, Ольгою Ковблюк – експертом з інституційного управління Проектом, Павлом Новак – технічним експертом Проекту та представниками Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) Яном Вільямом Льохром – координатором Програми, Грігоріосом Краллісом – спеціалістом у сфері енергетики.

     Під час зустрічі було обговорено поточний стан проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми» та узгодження подальших кроків його ефективної реалізації. За словами керівника групи управління Проектом Павла Пахолка, Суми – це перше місто, яке отримало погодження від Міністерства фінансів на запозичення коштів від ЄІБ. За результатами комплексної перевірки Банком було схвалено рішення про виділення коштів на фінансування проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми» у сумі 5 202 450 євро. Проект планується впровадити у 33 дошкільних навчальних закладах.

     За словами Олександра Лисенка, питанню енергоефективності та енергозбереження наразі приділяється особлива увага, адже це запорука сталого енергетичного розвитку міста Суми та раціонального використання енергоресурсів. З цією метою у 2015 році місто приєдналося до провідної європейської ініціативи – Угоди мерів, на виконання якої у вересні 2016 року Сумською міською радою було затверджено План дій сталого енергетичного розвитку міста у термін до 2025 року. Оскільки впровадження Плану дій  сталого енергетичного розвитку потребує значних фінансових ресурсів місто Суми активно працює в напрямку залучення коштів з альтернативних джерел.

     Заходи з комплексної термомодернізації дошкільних навчальних закладів міста Суми за підтримки Європейського інвестиційного банку є необхідним та вкрай важливим кроком, адже впровадження заходів проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми» спрямоване на скорочення використання енергоресурсів та покращення умов перебування дітей у дошкільних навчальних закладах.