English version
Система енергетичного менеджменту

Концепція системи енергетичного менеджменту в бюджетній сфері

Концепція системи енергетичного менеджменту в бюджетній сфері

 

 

   25 квітня 2018 року під час XXХIХ сесії Сумської міської ради представник німецької компанії TÜV SÜD з представництвом в Україні Павло ПЕТРИК вручив міському голові Олександру ЛИСЕНКУ міжнародний сертифікат ISO 50001:2011 «Системи енергетичного менеджменту».

   Зовнішній аудит та сертифікація системи енергоменеджменту у місті Суми відповідно до міжнародного стандарту ISO 50001:2011 проведена за сприяння Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

   У січні 2018 року  департамент фінансів, економіки та інвестицій, управління освіти і науки та заклади галузі «Освіта» демонстрували аудиторам німецької компанії TÜV SÜD з представництвом в Україні систему організації управління енергетичними ресурсами на рівні виконавчих органів, галузі та безпосередньо будівель закладів дошкільної (№ 21, № 23, № 33) та загальної середньої освіти ( № 2, № 9, № 29, № 30, № 5, № 23).

   Аудитори перевіряли відповідність системи енергетичного менеджменту міста вимогам та рекомендаціям міжнародного стандарту ISO 50001:2011, впровадження міської енергетичної політики, здійснення поставлених цілей та завдань, розробку та реалізацію плану дій зі скорочення використання енергії з урахуванням законодавчих вимог, наявність відповідних документів, компетентність, поінформованість учасників аудиту.

   Міжнародний стандарт ґрунтується на методології постійного поліпшення «Плануй-Впроваджуй-Перевіряй-Дій» (цикл Демінга), що дозволяє впроваджувати енергетичний менеджмент в щоденну діяльність установи, підприємства чи організації. Даний сертифікат є візитною карткою міста та створює сприятливий імідж соціально-культурної сфери міста як серед містян, так і для потенційних інвесторів.

   Наразі Суми є єдиним обласним центром в Україні, який отримав сертифікат відповідності системи енергетичного менеджменту в бюджетній сфері вимогам стандарту.

Успішне проходження наглядового аудиту відповідності системи енергетичного менеджменту в бюджетній сфері міжнародному стандарту ISO 50001:2011 та підтвердження сертифікату TÜV SÜD