English version
Проєкт «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні»
Відбулась зустріч міських голів українських міст з представниками GIZ та SECO за участі Першого заступника міністра Мінрегіон Василя Лозинського

     У рамках реалізації Проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що реалізується за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії, 22 квітня 2021 року відбулась зустріч міських голів українських міст з представниками GIZ та SECO за участі Першого заступника міністра Мінрегіон Василя Лозинського.

     З початку року 32 українських міста та територіальні громади, в тому числі Сумська міська територіальна громада, впроваджують систему муніципального енергетичного менеджменту (МЕМ), з метою зниження використання енергетичних ресурсів та викидів парникових газів у атмосферу.. За підтримки проєкту було проведено 24+ години онлайн навчання, отримано 150+ годин індивідуальних консультацій. В рамках проєкту  проведено інвентаризацію більшої частини будівель Сумської міської територіальної громади, виконано первинний портфоліо аналіз для ідентифікації потенціалу енергозбереження будівель.

     Другою темою зустрічі була роль керівництва міста у впровадженні МЕМ, яка є надзвичайно важливою, особливо на старті. Міські голови отримали рекомендації та інструменти для створення сталої структури енергетичного менеджменту, а також дізналися за якими критеріями має будуватися звітність енергоменеджерів.

     Василь Лозинський підтримав мерів, подякувавши їм за готовність змінювати усталений порядок та боротися за енергоефективність:

«Нарешті ми починаємо розуміти, наскільки великою складовою у видатках наших громад та міст є складова так званих захищених статей, оплата за енергоносії. Світові реалії такі, що енергоносії вже не будуть дешевшими, скоріше за все ситуація буде рухатися в зворотному напрямку. Тож ми - громади і міністерство - спільно маємо зробити все для того, щоб наші будівлі були менш енергоємними».

     У заході також взяли участь директор проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» Рікардо Кюльхайм, координатор проєкту Володимир Перегудов, координаторка проєктів Швейцарського бюро співробітництва Марія Дружиніна, а також українські та німецькі експерти з енергоефективності: Фелікс Гайер, Андрій Барулін, Олександр Шумельда, Дмитро Сакалюк та представники відділу екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради.

 

Перший онлайн вебінар Проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС енергоефективність в Україні»

     9го лютого 2021 року відбувся перший онлайн вебінар Проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС енергоефективність в Україні»,  що впроваджується в Україні компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії. За результатом конкурсного відбору Сумська міська рада стала учасником Проєкту.

     Метою Проєкту є впровадження енергоменеджменту у містах. Навчатимуть бути енергоефективними, економити бюджетні кошти на енергоносії, стратегічно планувати енерговитрати, працювати з донорами та стимулювати міські інвестиції у сферу енергоефективності.

     Під час онлайн вебінару виконуючий обов’язки міського голови Михайло Бондаренко підписав Меморандум про співпрацю. Учасники Проєкту ознайомились з програмою навчання та консультантами, які будуть супроводжувати їх під час роботи.