English version
Реалізовані проекти

Здійснювалася співпраця за проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа», що підтримує підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів в українських містах:
- розроблено ПДСЕР;
- проведено роботу з упровадження системи енергоменеджменту в бюджетній сфері згідно з міжнародним стандартом ISO 50001:2011 «Системи енергетичного менеджменту»;
- розроблено попереднє ТЕО а згодом інвестиційне ТЕО проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах м. Суми» (33 будівлі), який буде реалізовуватися у рамках спільного проекту Міністерства регіон
ального розвитку та Європейського інвестиційного банку "Програма розвитку муніципальної інфраструктури України;
- доопрацьовано енергетичний аудит КУ ССШ № 7, який буде використано в рамках реалізації грантового проекту Є
вропейського союзу «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми».

У рамках участі Сумської міської ради у проекті «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у 2015 році було проведено моніторинг енергоефективності бюджетних закладів м. Суми, збір та аналіз інформації щодо видатків на енергоносії, надана технічна та практична допомога працівникам виконавчих органів Сумської міської ради у підготовці документів для залучення кредиту від міжнародної фінансової організації (НЕФКО). В результаті місто Суми отримало технічну допомогу у вигляді електронної платформи «Громадський проект» (https://pb.smr.gov.ua/), що передбачає автоматизацію усіх етапів бюджету участі – від подання проектів до е-голосування та звітності про реалізацію.

- Парципаторний бюджет - можливості для підвищення громадської активності і встановлення належного партнерства з органами влади (PAUCI)

З 2016 року місто Суми в якості учасника співпрацює з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ в рамках проекту «Громадський бюджет – спільний успіх активних громадян та відкритої влади». Результатом реалізації проекту стало успішне впровадження громадського бюджету у Сумах.