English version
Зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні

7 вересня 2020 року відбулася зустріч Сумського міського голови Олександра Лисенко з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анкою Фельдгузен. Також на зустрічі були присутні директор Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Світлана Липова та завідувач сектору зовнішнього партнерства відділу інвестицій та зовнішнього партнерства Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Ігор Петренко.

Зустріч розпочалася з відеопрезентації міста Суми, після чого Олександр Лисенко коротко розповів гостям про історію міста та ознайомив з основними показниками економічного і соціального розвитку м. Суми за 2019 рік.

В продовження, Сумський міський голова зазначив, що наше місто має давні та тісні зв’язки з Німеччиною.

Так, починаючи з 2017 року місто Суми є активним учасником німецької програми «Служба Старших Експертів» (SES – Senior Experten Service/Служба Старших Експертів – фонд німецької економіки, який за допомогою залучення німецьких експертів сприяє у становленні економіки у багатьох країнах світу в т.ч. і в Україні). Протягом 2017-2019 років у місті Суми працювали 7 експертів у закладах галузей «Освіта», «Соціальний захист населення» та «Охорона здоров’я».  Також, у квітні 2020 року планувався візит до міста Суми фахівця з трудотерапії до КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня», але через пандемію коронавірусної інфекції COVID-19 всі відповідні заходи були відкладені на невизначений час.

За рахунок грантових коштів Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ) у сумі 300 тис. євро у рамках реалізаціі проєкту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що організований Німецьким товариством з міжнародного співробітництва (GIZ) у 2019 році у місті реалізовано пілотний проєкт з комплексної термомодернізації будівлі старого корпусу А2 КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Сумської міської ради.

Особливе місце займають дружні відносини між містами Суми та Целле, що тривають не одне десятиріччя і цього року партнерським зв’язкам між містами Суми та Целлє виповнюється 30 років. Оскільки реалізація спільного проєкту стала б гарною нагодою для поглиблення давніх партнерських зв’язків та їх переходу на якісно новий рівень, зарах ведеться робота з підготовки спільно з партнерами з міста Целлє проектної заявки для отримання гранту від Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку на реалізацію проєкту зі створення інтерактивного освітнього середовища на території об’єкту природно-заповідного фонду ботанічного саду місцевого значення «Юннатівський» та Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді управління освіти і науки Сумської міської ради для вільного відвідування жителями міста Суми та області, дітьми та дорослими, де будуть проводитись екскурсії, гурткові заняття, майстер-класи, зооуроки, лекції з питань біології, охорони довкілля, якісна демонстрація експозицій тварин і рослин саду.

 Директор Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Світлана Липова розповіла гостям, що місто активно працює над пошуком та залученням іноземних інвестицій, тому з метою забезпечення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку міста, функціонування та розвитку промислових підприємств, поліпшення інвестиційної привабливості міста, активізації економічного та промислового розвитку та створення нових робочих місць у місті Суми було створено Індустріальний парк «Суми» .

В свою чергу, Пані Анка Федьдгузен поцікавилась процесом впровадження реформ з децентралізації та станом справ у галузях освіти та охорони здоров’я в місті, а також розповіла про головні акценти своєї діяльності, що виявляються у сприянні розвитку та покращенні інвестиційного клімату України через лобіювання проведення ряду законодавчих реформ.

Наприкінці зустрічі пані Посол подякувала керівництву міста Суми за цікаву та змістовну зустріч і висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю.