English version
Зустріч міського голови Олександра ЛИСЕНКО з новим керівником Проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» Рікардо КЮЛЬХАЙМОМ

17 вересня 2019 року відбулась зустріч міського голови Олександра ЛИСЕНКО з новим керівником Проєкту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що впроваджується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH, Рікардо КЮЛЬХАЙМОМ.

На зустрічі також були присутні перший заступник міського голови Володимир ВОЙТЕНКО, заступник міського голови Максим ГАЛИЦЬКИЙ, директор департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Світлана ЛИПОВА, її заступник Тетяна КРАВЧЕНКО та начальник відділу екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії Світлана МАРТИНЕНКО.

У рамках реалізації Проєкту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» передбачено термомодернізацію старого корпусу А-2  КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Сумської міської ради на вул. Троїцька, 28.

Міський голова подякував партнерам із GIZ за співпрацю і наголосив, що енергоефективність є одним із пріоритетів міської влади та керівництва держави, ключем до енергонезалежності, як складової національної безпеки.

Олександр Лисенко запевнив Рікардо Кюльхайма в тому, що сумська сторона залишатиметься дисциплінованим партнером Проєкту, й висловив переконання, що результатом першої співпраці стане зразковий проєкт.

«Реалізація пілотного проєкту з GIZ вийшла на завершальну стадію. Співпраця показала, що GIZ – високопрофесійний, ефективний та відповідальний партнер, з яким у нас склалися дружні відносини, і з яким сподіваємося продовжити подальшу плідну співпрацю у сфері розвитку муніципального господарства», – сказав він.

Директор проєкту Рікардо Кюльхайм, який змінив на цій посаді Грегора БРЬОМЛІНГА, повідомив, що, оскільки це його перший візит до Сум, він має ознайомчий характер. Разом із тим висловив переконання, що співпраця з сумчанами не лише продовжиться, а й посилиться, й запросив долучатись до інших проєктів GIZ.

Перший заступник міського голови Володимир Войтенко зазначив, що сумчани повністю задоволені співпрацею з партнерами, та зупинився детально на проміжних позитивних результатах реалізації проєкту. А це: енергоаудити в cеми медичних закладах міста, навчання енергоменеджерів лікарень, керівників і працівників виконавчих органів, отримання кожним лікувально-профілактичним закладом вимірювальних приладів для контролю за параметрами мікроклімату в приміщеннях, початок будівельних робіт на пілотному об’єкті (старий корпус А-2 КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» на вул. Троїцька, 28).

«Співпраця з GIZ – це реальна робота і реальне втілення в життя. Набуті знання ми вже застосовуємо при виконанні відповідних робіт в інших комунальних установах», – зазначив Володимир Войтенко.

Олександр Лисенко запропонував гостям на основі отриманого досвіду виробити алгоритм, який далі стане в нагоді як самим сумчанам так й іншим громадам, які братимуть участь у проєктах GIZ. Рікардо Кюльхайм погодився з тим, що напрацювання сумчан можуть бути корисні наступним партнерам, а також вийшов із пропозицією зібрати в Сумах представників міст України, що також зацікавлені в подібних проєктах. Попередньо домовились провести таку зустріч наприкінці листопада.

Після обговорення міський голова Олександр ЛИСЕНКО разом з представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH відвідали КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» та перевірили хід виконання робіт. На цей об’єкт передбачено 390 тис. євро: 300 тис. євро – грант GIZ і 90 тис. євро з міського бюджету. Термомодернізацію планується завершити до листопада 2019 року. Проєкт передбачає утеплення стін, заміну вікон, утеплення перекриття даху, підвалу, цоколю, встановлення автоматизованого вузла регулювання теплового потоку (індивідуальний тепловий пункт) з модулем приготування гарячої води, утеплення магістральних трубопроводів системи опалення та гарячого водопостачання, облаштування санвузла для мало мобільних груп населення тощо. Станом на 16 вересня 20019 року демонтували плитку з фасаду будівлі, розпочали роботи по утепленню перекриття даху, вирівнювання поверхні фасаду та утеплення першого поверху будівлі.