English version
Четверта німецько-українська конференція муніципальних партнерств у м. Одеса

6 -7 листопада 2019 року в м. Одеса відбулася Четверта німецько-українська конференція муніципальних партнерств, організатором якої є некомерційне ТОВ «Engagement Global» / Сервісна служба «Міста в єдиному світі» у рамках проєкту «Партнерства з містами України» за дорученням Федерального Міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини. Серед учасників – офіційні особи з обох сторін: керівниця відділу з питань країн та муніципалітетів Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) д-р Доріс Віттелер-Штіпельманн, заступниця Міністра енергетики та захисту довкілля України Ірина Ставчук, Почесний консул Німеччини в Одесі Олександр Кифак, керівник відділу з питань муніципальних партнерств, країн і регіонів Сервісної служби «Міста в Єдиному Світі» (Engagement Global) Курт-Міхаель Баудах, представники GIZ, Фонда Конрада Аденауера в Україні, Фонда ім.Гайнріха Бьолля, Німецького банку KfW в Україні тощо. Загалом участь у цьогорічному заході взяли 160 учасників з 69 українських та німецьких громад, пов'язаних партнерськими зв'язками, серед яких і представники міста-партнера Целлє (Німеччина) відповідальні за партнерську роботу Штефані Бьольке та Беата Кнорр. Наступний 2020 рік є знаковим для громад міст Целлє та Суми, оскільки відзначатиметься тридцятирічний ювілей партнерських зв'язків.

Предметом обговорення під час першого дня Конференції стали різні аспекти захисту навколишнього природного середовища та адаптації до змін клімату та, відповідно, потенціал для партнерської співпраці у цій сфері. Крім того, конференція ознаменувала старт для формування тематичних кластерів задля розвитку в Україні в мережі німецько-українських муніципальних партнерств.

Другий день заходу був присвячений тематичним кластерам німецько-української партнерської роботи, за напрямками: місцевий розвиток, енергоефективність та добре місцеве врядування. У рамках тематичного кластеру на тему енергоефективності начальник відділу інвестицій та зовнішнього партнерства департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Валентина Хижняк поділилася досвідом Сумської міської ради щодо реалізації проектів та програм у співпраці з донорськими організаціями. Після презентації досвіду громад та міст з України та Німеччини, обговорення можливостей поєднання кластерної співпраці міст України та Німеччини та їх досвіду з міжнародними організаціями, фондами та інституціями, ідей на 2020 рік для учасників тематичного кластеру було організовано фахову екскурсію до Центру Енергоефективних Технологій Одеського Національного Політехнічного Університету яку провів науковий керівник проф. Климчук О.А. Під час екскурсії гості змогли ознайомитись з діючими експонатами центру, науковими напрямками вчених у галузі енергоефективності та програмами роботи зі школярами.

На завершення конференції представники німецьких та українських муніципалітетів склали та підписали підсумкову декларацію, як основу для майбутньої співпраці, яку було  передано пані Др. Доріс Віттелер-Штіпельманн для Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини.