English version
Всесвітній день навколишнього середовища
     Щороку 5 червня відзначається Всесвітній день навколишнього середовища. Метою свята є підвищення свідомості людства щодо збереження балансу в природі та довкіллі.
Саме цього дня 1972 року в Стокгольмі стартувала Конференція ООН із проблем навколишнього середовища, в результаті якої, було прийнято Програму ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП). Конференція налічувала представників 113 держав світу. Звернення щодо відзначення Всесвітнього дня навколишнього середовища підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу.
     Також, у 2000 році 5 червня започатковано Програму ООН «Тисячоліття довкілля – приступити до дій», яка є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля.
     Забруднюючи довкілля, ми всі приносимо шкоду нашій планеті, нашому дому, який в нас один та іншого не буде. Тому пропонуємо всім зробити хоча б один крок на шляху збереження навколишнього середовища, хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Адже разом ми сила!