English version
Зустріч з польськими партнерами

17 вересня 2018 року відбулася зустріч Сумського міського голови Лисенка О.М. та секретаря Сумської міської ради Баранова А.В. та директора департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Липової С.А. з представниками Інституту Східноєвропейських досліджень (м. Варшава) Яцеком Клочковським та Кристиною Влодек, бургомістром м. Старий Сонч Яцеком Лелеком, предстаникамим  гміни Ленцко – Павлом Дибєцом та Сондецького  фонду – Пшемиславом Баволеком, які прибули до міста Суми з метою проведення Конференції, яка є частиною проекту «Чому варто пам’ятати про Гадяцьку угоду?».

Розпочав діалог Сумський міський голова, який привітав гостей і висловив подяку за підтримку Польщею європейського поступу України та окремо подякував Інституту Східноєвропейських досліджень за співпрацю,  у рамках якої 9-11 листопада 2017 року відбулося святкування Днів Польщі у місті Суми з нагоди Дня незалежності Республіки Польща. Саме за сприяння Інституту Східноєвропейських досліджень представники Сумської міської ради щороку мають можливість приймати участь у Форумі «Європа-Україна» в м. Жешув (одна з ключових конференцій Інституту Східноєвропейських Досліджень) та Економічному Форумі у Криниці-Здруй (одна з найбільших конференцій у Центральній та Східній Європі, яка щороку збирає понад 4000 гостей з різних країн світу), а у 2018 році сумська делегація прийняла участь у IV Європейському Конгресі місцевого самоврядування, який відбувся 26-27 квітня у м. Краків (Європейський Конгрес місцевого самоврядування є платформою для обміну думками та місцем зустрічі лідерів місцевого самоврядування, регіональних еліт з представниками державного управління, неурядових організацій та бізнесу).

У свою чергу, Яцек Ключковський – координатор з питань України Інституту Східноєвропейських досліджень зауважив, що представники делегації мають намір ініціювати включення м. Суми та Сумського регіону до програми транскордонного співробітництва «Польща-Україна-Білорусь», яка  спрямована на захист і промоцію культурної та природної спадщини а також залучення закордонних інвесторів.