English version
У м. Суми з робочим візитом завітали експерти німецької служби Senior Experten Service (Служби старших експертів) - Урсула Вояжек-Клеес та Петер Клеес

У м. Суми з робочим візитом завітали експерти німецької служби Senior Experten Service (Служби старших експертів) - Урсула Вояжек-Клеес та Петер Клеес, які будуть реалізовувати проект «Підвищення кваліфікації персоналу для реабілітації та соціальної інтеграції дітей з психосоматичними порушеннями» в комунальній установі «Сумський спеціальний реабілітаційний навчально - виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня - дошкільний навчальний заклад № 34» Сумської міської ради.

Упродовж десяти днів вони надаватимуть практичні консультації у питанні реабілітації та соціальної інтеграції. Заплановано проведення тематичних та практичних семінарів, майстер-класи, зустрічі в родинах, які виховують дітей з розладами аутичного спектру, порушенням інтелекту, з педагогічним складом, майбутніми реабілітологами.

8 квітня 2019 року відбулась зустріч SES-експертів з представниками міської влади та директором КУ «Сумський спеціальний реабілітаційний навчально - виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня - дошкільний навчальний заклад № 34» Сумської міської ради, на базі якого й проходитимуть зазначені заходи.

Під час зустрічі заступник директора департаменту фінансів, економіки та інвестицій - Лариса Скиртач, підкреслила, що Суми вже мають досвід роботи з експертами німецької служби Senior Experten Service (Служби старших експертів). У 2017-2018 рр. місто відвідали чотири SES-експерти, які працювали в галузях: «Освіта», «Соціальний захист населення» та «Охорона здоров’я». У даний час опрацьовується питання залучення у 2019 році експерта для роботи в міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня».

Привітала іноземних гостей у м. Суми та висловила надію у тому, що отримані знання будуть корисними, начальник управління освіти і науки Антоніна Данильченко. Вона зазначила, що у даний час у місті поширюється робота в інклюзивних класах для дітей з особливими освітніми потребами. В Сумах налічується 30 інклюзивних класів, в яких навчається 59 учнів. НВК №34 є закладом, який започатковував роботу з німецькими експертами. Хотілось би перейняти досвід роботи в Німеччині, отримати багато корисної інформації, аби фахівці підвищили свій кваліфікаційний рівень, перейняли кращі методики інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в суспільство, створення комфортних умов для їх реабілітації, розвитку та соціалізувати їх, використовуючи практики, які на сьогодні використовуються в Німеччині. Як результат хотілось би бачити, що діти, які потребують цього, будуть відчувати, що їхні права на рівні всіх інших.

Директор НВК № 34 - Людмила Шрамко, додала, що заклад вже 22 роки співпрацює з німецькими колегами і дана співпраця з SES-експертами вкрай цінна та будь-яка допомога дуже важлива, адже родини дуже потребують висококваліфікованої допомоги і навчання. У закладі працюють фахівці за трьома напрямками: з дітьми з дитячим церебральним паралічем, з дітьми з розумовими вадами, дітьми з затримкою психічного розвитку.

 

Говорячи про свій візит до м. Суми, SES-експерт із Німеччини Урсула Вояжек-Клеес розповіла про власний досвід роботи з певною категорією осіб, адже працювала психологом протягом багатьох років і хотіла б розповісти про методи, які застосовувала в своїй роботі. Петер Клеес, який спеціалізується на відео-інтерактивному супроводі для педагогів і відповідних спеціалістів, зазначив, що під час роботи в м. Суми експерти зніматимуть як працюють фахівці з дітьми, потім аналізуватимуть отримані матеріали і і зосереджуватимуться на позитивних результатах.