English version
Сумський міський голова привітав місто Мажейкяй з нагоди дня міста

Минулого тижня Сумський міський голова Олександр Лисенко надіслав вітального листа на адресу голови ради Мажейкяйського району Відмантаса Мацевічуса з нагоди Дня міста Мажейкяй (Литовська Республіка).

«Ми високо цінуємо співпрацю між нашими містами та маємо щиру надію на подальший розвиток партнерських відносин між містами Суми та Мажейкяй, які сприятимуть вирішенню актуальних питань у громадах, відкриють нові можливості та перспективи для конструктивної взаємодії органів місцевого самоврядування, громади та бізнесу» йдеться у листі Сумського міського голови.

Історія встановлення партнерських зв’язків з містом Мажейкяй розпочалася у листопаді 2017 року, коли в м. Суми перебував Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс. Далі, за  сприяння відповідальних осіб Посольства Литовської Республіки в Україні було встановлено контакти з представниками муніципалітету м. Мажейкяй, які виявили зацікавленість щодо налагодження партнерських відносин між м. Суми та м. Мажейкяй.

У 2018 році Сумська міська рада спільно з муніципалітетом міста Мажейкяй та партнерами з Естонії та Норвегії подали до Фонду грантів Єдиного Економічного Простору та Норвегії для регіонального співробітництва концептуальну записку за проектом «Управління відходами на основі економіки замкненого циклу», яка успішно пройшла конкурсний відбір, була схвалена Оператором фонду та  присуджено грант від Фонду грантів Єдиного економічного Простору та Норвегії. Метою проекту є підвищення екологічної ефективності шляхом вирішення правових питань, інфраструктури і технологій, що сприяє збільшенню обсягів вторинної переробки, зменшенню сміттєзвалищ, допомагає досягненню цілей ЄС, пов'язаних з управлінням відходами та створення довгострокового шляху для майбутнього кругової (циркулярної) економіки. Проект має на меті залучити муніципалітети партнерів до виявлення інноваційних шляхів зменшення негативного впливу на навколишнє середовище.

У вересні 2019 року під час урочистої сесії Сумської міської ради було підписано Меморандум про встановлення дружніх відносин між містом Суми, Україна і містом Мажейкяй, Литовська Республіка.

Також, у співпраці з м. Мажейкяй цьогоріч підготовлено та подано до участі в грантовому конкурсі Європейської комісії «Органи місцевого самоврядування: партнерство задля сталого розвитку міст» концептуальну записку проєкту «Підвищення управлінської спроможності міст-партнерів з забезпечення  надійності функціонування муніципальних  систем управління процесами прийому та перекачування стоків (централізоване водовідведення)».