English version
МОРЕ МОЖЛИВОСТЕЙ РІЧНИЙ ПРОГРАМНИЙ ЗАПИТ №2022-001 програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Мріємо та діємо»

Програма «Мріємо та діємо» – 5-річна програма, спрямована на розвиток та підтримку молоді в Україні, створення сприятливого середовища, в якому молодь матиме можливість реалізувати свої мрії, ідеї та бачення розвитку країни. Використовуючи орієнтований на молоде покоління підхід – не для молоді, а разом з молоддю – програма сприяє молодіжним інноваціям, підприємництву, посиленню участі у прийнятті рішень у громадах та розв'язанню проблем на національному рівні, а також посилює потенціал української молоді бути рушійною силою плюралізму та поваги до різноманітності. «Мріємо та діємо» залучає молодь до розробки та реалізації проєктів та ініціатив, а також проводить дослідження, щоб на їх основі формувати молодіжну політику та рухатись до ефективних та стійких змін.

Програма “Мріємо та діємо” впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

IREX запрошує заявників подавати творчі, інноваційні, оригінальні концепції або такі, що засновані на провідних практиках та перевірених стратегіях. IREX може надати перевагу проєктам, що побудовані на принципах позитивного розвитку молоді (PYD), https://www.youthpower.org/positive-youth-development тобто визнання молоді як активу та включення внеску молоді в усі програмні заходи, починаючи від планування проєкту і завершуючи його впровадженням та моніторингом. Концепції повинні описувати, як саме будуть впроваджені принципи гендерної рівності та соціальної інклюзії (ГРСІ), а витрати, пов'язані з ГРСІ, мають бути зазначені в бюджеті.

Успішні заявники, які отримають гранти, повинні будуть пройти навчання IREX щодо стандартів впровадження програми «Мріємо та діємо», запобігання сексуальній експлуатації та жорстокому поводженню (СЕЖП), стандартів збору та захисту даних учасників грантової активності, ГРСІ, ефективного фінансового та адміністративного управління та розробити відповідні політики для своїх організацій, якщо таких ще немає. Це додаткова до фінансування підтримка з розбудови потенціалу організації, яка буде обов’язковою частиною співпраці з програмою «Мріємо та діємо».

Загальний бюджет цього РПЗ складає приблизно 600 000 доларів США на проєкти з максимальною тривалістю до 12 місяців. Максимальна сума одного гранту не повинна перевищувати 60 000 доларів США. Якщо для проведення проєктної діяльності знадобиться додаткове фінансування, IREX розгляне можливість збільшення суми гранту.  Нижньої межі немає, і заявникам пропонується подавати менші за масштабом інноваційні проєкти як пілотні, з можливістю розгляду їх продовження, якщо проєкти будуть успішними та продемонструють значні результати. IREX може вибрати повне або часткове фінансування обраних заявок(-ки). Кількість грантів та обсяг доступного фінансування можуть бути змінені, і IREX залишає за собою право не надавати жодних грантів у результаті цього запиту.

Типи організацій, що можуть отримати грант:

Українські неурядові організації, зокрема:

  • Молодіжні громадські організації та організації, які реалізують молодіжні ініціативи (МГО)
  • Організації громадянського суспільства (ОГС)
  • Професійні спільноти
  • Консорціуми УНО/МГО/ОГС
  • Заклади вищої освіти у партнерстві з громадськими організаціями
  • Заклади загальної середньої освіти у партнерстві з громадськими організаціями
  • Бібліотеки у партнерстві з громадськими організаціями

Дата оголошення:

19 листопада 2021 року

Кінцева дата подання запитань: 

31 березня 2022 року

Дата надання відповідей на запитання:

кожні два місяці

Дата повного закриття запиту:

19 травня 2022 року до 23:59 за місцевим часом у Києві

Сума гранту:

до 60 000 дол. США

Приймання заявок:

grants.diemo@irex.org

Власний внесок:

заохочується, але не є обов’язковим

Більш детальна інформація за посиланням: Гранти «Море Можливостей»