English version
Грант на проект «Культурні та творчі простори та місця»
Програмою передбачено фінансування одного єдиного проекту у розмірі 1,5 млн EUR. Проект повинен мати на меті підтримку інновації у культурному та креативному секторах. Дедлайн 05/02/2018 Як зазначено у Робочій програмі, цей проект стосується творчих центрів (Творчий центр - це інфраструктура або місце проведення, яке використовує частину свого орендованого або доступного простору для створення мереж, організації та розвитку бізнесу у культурному та творчому секторах. Багато спільних робочих просторів у творчому секторі також називають себе «творчими центрами»), які останнім часом швидко розвиваються в багатьох містах ЄС. Окрім творчих центрів, цей проект повинен забезпечувати підтримку культурним та творчим просторам, а також іншим зацікавленим особам, зокрема на місцевому рівні, включаючи місцеві, муніципальні та регіональні органи влади. Цей конкурс спрямований на зміцнення існуючих мереж та окремих культурних і творчих зацікавлених сторін, полегшення взаємодії між ними, двосторонній практичний курс вивчення політики з конкретними результатами, дослідженнями та прикладами найкращої практики. Проект має відображати такі цілі:
  • зближувати культурні та креативні простори та органи місцевого самоврядування;
  • допомагати краще освоювати громадські простори для соціального та міського відродження через призму культури;
  • обмін найкращою практикою щодо соціальної інтеграції та взаємовідносинами культурних і креативних просторів з їхніми околицями;
  • дослідження та обмін кращих практик культурних та креативних просторів з аспектами загальної економіки та інноваційними моделями для надання суспільних послуг.
Проектна заявка має містити інформацію про те, яким чином необхідно спиратися на досягнуті результати, на які, відповідно, будуть спрямовані ті дії, що власне фінансуються за міжсекторальним напрямком (European Network of Creative Hubs та Culture for Cities and Regions), інших відповідних проектів, таких як мережа Trans-Europe Halles та Creative Lenses, що фінансуються за програмою "Креативна Європа", European Network of Cultural Centres (ENCC), а також на успішний досвід відродження міст, керований багатьма європейськими столицями культури (ECOC). Проект орієнтований на культурних та творчих операторів (менеджерів творчого центру та членів / творців / виконавців тощо), головним чином на місцевих / муніципальних / регіональних політиків та органи влади. Проект передбачає, що деякі види діяльності будуть адаптовані до однієї конкретної групи; інші включатимуть обидві групи бенефіціарів. Запланована тривалість проекту складає 28 місяців. Запланована дата початку повинна бути не пізніше 31 жовтня 2018 року.