English version
Враца (Болгарія)

Місто розташоване на північному заході Болгарії, біля північних передгір’їв Стара-Планіни, адміністративний центр Врачанскої області в 116 км від Софії. Населення – 69 тис. осіб.

Під час візиту Сумської офіційної делегації 26 липня 1966 року відбулися перші контакти з питань встановлення і розвитку дружніх відносин, співробітництва та взаємодопомоги між Сумською обласною адміністрацією та Врачанським округом, згідно яких і визначено міста-побратими: Суми - Враца.

З 27 травня по 3 червня 1996 року з візитом у м. Враца перебувала офіційна делегація м. Суми. За підсумками візиту було підписано Угоду про дружбу і співробітництво між містами - побратимами Суми та Враца.

03.06.2000 р. було підписано Угоду про дружбу і співробітництво між містами - побратимами на безстроковий термін.

Протягом тривалого періоду побратимських стосунків неодноразово відбувався обмін делегаціями з метою вивчення різних питань: управлінської діяльності, розвитку комунального господарства міста, роботи транспорту, питань освіти, охорони здоров'я, спорту, туризму, роботи промислових підприємств.

Враца (Болгарія)

Фото: Враца (Болгарія)

Театральні колективи м. Суми неодноразово брали участь у традиційному міжнародному фестивалі у м. Враца.

Неодноразово відбувалися обміни спеціалістів різних галузей з метою обміну досвідом

Починаючи з 2009 року творчі та фольклорні колективи м. Суми беруть участь у Міжнародному фольклорному фестивалі «Врачанська весна», де виконують українських народних пісень, знайомлять жителів Врачанського округу із національними танцями та музичними інструментами.

Також, щороку представники м. Суми беруть участь в урочистостях з нагоди святкування річниці Христо Ботєва (Дня міста Враца) та зустрічаються з представниками україно-російської общини м. Враца.

У 2013 році представницька делегація міста Враци взяла участь у святкуваннях Дня міста Суми.

У рамках співпраці з містом-побратимом у 2015 році відбулося два візити до м. Враца:

- з 28 квітня по 1 травня творчій колектив «Молодість» взяв участь у Х Міжнародному фольклорному фестивалі «Врачанська весна», де представив не лише Суми, а й всю Україну, та став переможцем фестивалю.

- у червні представники Сумської міської ради взяли участь у святкових заходах, присвячених Дню міста-побратима.

У період з 1 по 3 вересня 2017 року делегація міста Враца завітала до міста Суми та прийняла участь в урочистостях з нагоди святкування Дня м. Суми.

У червні 2018 року офіційна делегація м. Суми відвідала партнерське місто Враца (Болгарія), де взяла участь в урочистих заходах із нагоди Дня міста Враца та 142-ої річниці з Дня подвигу Христо Ботева та його загону.

Під час офіційної зустрічі з мером міста Враца Каліном Каменовим було відновлено Угоду про партнерську співпрацю між містами. Партнерство передбачає обмін досвідом і спільними проектами у сфері місцевого самоврядування, культурно-спортивне співробітництво, спільні виставки, конференції та форуми. Ухвалена версія угоди також передбачає сприяння підприємництву, зміцненню зв'язків у сфері туризму та охорони здоров'я.