English version
Конкурсний набір локальних партнерів програми Creative Enterprise Ukraine

Про програму:

Creative Enterprise Programme – глобальна навчальна програма Британської Ради, яка має на меті підтримку підприємців у сфері креативних індустрій. Методологія програми створена британською агенцією із іновацій Nesta, в її основі – посібник Бізнес у сфері креативних індустрій.

Програма Creative Enterprise Programme побудована довколо триденного тренінгу, який фокусується на таких темах: продукт, клієнт, маркетинг, фінанси, бізнес модель, тощо. Творчі люди, які прагнуть розпочати власний бізнес, часто мають бачення продукту чи послуги, проте їм бракує інструментів, аби оцінити бізнес-потенціал їх ідеї та систематизувати процеси у вже існуючому проекті.

Тренінги Creative Enterprise Programme відвідали 21 країну світу та налічують понад 1200 випускників, що представляють такі сектори: мода, ремесела, дизайн, ІТ, кіно, медіа, видавництво, перформативні мистецтва, музика, фестивалі, архітектура, музеї та галереї, тощо.

В Україні програма Creative Enterprise Programme стартувала у 2015 році. Від тоді Британська Рада під брендом Creative Enterprise Ukraine провела у 9 містах 24 тренінги. Наші випускники – 505 підприємців-початківців та представників культурного сектору, які прагнуть втілити їхні ідеї та створити сталий бізнес. Тренінги Creative Enterprise Ukraine проводять українські фасилітатори, які отримали сертифікацію від Nesta.

Окрім самих тренінгів, Creative Enterprise Ukraine пропонує менторську підтримку вибраних проектів випускників, а також вікриті події у форматі презентацій ідей випускників. Детальніше про програму в Україні розказує відеоролик та звіт про результати.

Більше про програму: www.britishcouncil.org.ua/creativeenterprise

Від осені 2019 року Creative Enterprise Ukraine стане частиною нової програми ЄС “Дім Європи”, що має на меті підтримку професійних обмінів та співпраці між Україною та ЄС у сфері культури та креативних індустрій, освіти, медицини, соціального підприємництва, медіа, проектів для молоді, тощо.

Про конкурс та умови:

Британська Рада прагне знайти локальних партнерів програми Creative Enterprise Ukraine, з якими ми спільно будемо працювати над розбудовою економіки креативу в Україні. Наша мета – перейти від разового проведення тренінгу до повноцінного довгострокового партнерства із зацікавленими організаціями у різних містах України.

Партнером програми може стати креативних хаб, НГО, агенція підтримки бізнесу, або навчальна організація, що має доступ до локальної спільноти підприємців із креативної галузі, або працює на стику культури та креативних індустрій та прагне розвивати саме підприємницький вектор для людей творчих професій.

Разом із вами ми організуємо та проведемо тренінг Creative Enterprise Ukraine, а після завершення навчання розраховуємо, що ви підтримуватимете та розвиватимете спільноту випускників програми у вашому місті. Ця спільнота може стати платформою для нових ініціатив та мереж.

Проведення Creative Enterprise Ukraine на базі вашої організації стане чудовою нагодою для професійного розвитку основного залученого координатора. Він/вона стане частиною команди локальних партнерів, із якими ми будемо працювати у форматі робочої групи. Разом ми плануватимемо та втілюватимемо активності, що будуть підкріплювати Creative Enterprise Ukraine та розвиватимуть креативну економіку на базі міста та країни. У 2019 році ми плануємо обрати 4-5 локальних партнера.

Очікування від локального партнера:

- Участь у робочій групі локальних партнерів Creative Enterprise Ukraine;
- Зацікавленність та інтерес у розвитку креативної економіки на локальному та національному рівні;
- Організація та проведення тренінгу Creative Enterprise Ukraine (не більше одного тренінгу на рік);
- Активна промоція програми серед локальної спільноти креативних підприємців;
- Підготовка локації та організаційних аспектів тренінгу, участь у виборі учасників тренігів;
- Проведення зустрічей випускників програми, підтримка локальної спільноти випускників Creative Enterprise Ukraine;
- Активна співпраця із Британською Радою та організаційним партнером Creative Enterprise Ukraine.

Вимоги до локального партнера:

- Доступ до локальної спільноти представників культурних та креативних індутсрій;
- Локальний партнер представляє Київ, Львів, Харків, Одесу, Дніро або інший обласний центр України;
- Розуміння специфіки та ролі креативної економіки;
- Бажання та мотивація стати партнером програми Creative Enterprise Ukraine;
- Представник локального партнера, який на умовах «про боно» готовий стати частиною робочої групи Creative Enterprise Ukraine та працювати над підтримкою місцевої спільноти випускників;
- Власний або орендований простір у місті для комфортного проведення тренінгу (25 учасників);
- Активне залучення під час проведення тренінгу у вашому місті.

Що пропонує Британська Рада:

- Залучення до міжнародної програми, що відбувається у понад 20 країнах світу;
- Покривання всіх витрат, пов'язаних із проведенням тренінгу, включаючи: методологію, роботу фасилітатора, організаційні витрати, навчальні матеріали, тощо;
- Можливість вплинути та розвивати ландшафт креативної економіки у вашому місті;
- Доступ до спільноти випускників програми;
- Участь у супутніх активностях Creative Enterprise Ukraine;
- Професійний розвиток для основного координатора за рахунок залучення до програми.

Таймлайн:

Відкриття конкурсу локальних пратнерів 31 липня 2019
Дедлайн подачі заявок 8 вересня 2019
Оголошення результатів 16 вересня 2019
Підтвердженя дат тренінгу та календаря активностей програми, підготока комунікацій до 30 вересня 2019
Відкриття конкурсу для учасників тренінгу жовтень 2019
Проведення тренінгів набору осінь-зима 2019/20 грудень 2019

Умови партнерства:

Партнерство реалізується «про боно», фінансових відносин між Бриатнською Радою та локальними партнерами не передбачено.

Як податись:

Якщо ви бажаєте стати локальним пратнером програми Creative Enterprise Ukraine, будь ласка, відправте на адресу ce@britishcouncil.org.ua такий пакет документів:

- Мотиваційний лист, чому ваша організація має стати партнером Creative Enterprise Ukraine.
- Опис досвіду та діяльності вашої організації (список основних проектів, опис зв’язків із сектором креативної економіки та локальною спільнотою підприємців).
- Фото та опис локації, де ви пропонуєте провести тренінг (бажано, аби локалція була інклюзивною).
- CV координатора, який відповідатиме за партнерство.

Дедлайн подачі документів – 8 вересня 2019 року.

У темі листа, будь ласка, вкажіть: «Конкурс локальних партнерів Creative Enterprise Ukraine».
Додаткові питання щодо конкурсу відправляйте на ce@britishcouncil.org.ua із приміткою «Питання щодо конкурсу локальних партнерів».

Відбір:

Британська Рада обере щонайменше 4 локальні партнери програми. Відбір проводить програмна команда Британської Ради в Україні відповідно до вимог, зазначених вище.