English version
Оновлення рухомого складу КП "Електроавтотранс" в м. Суми ЄІБ

 

Істотні умови кредиту:

  1. Обсяг кредиту – до 4 000 000,00 (чотири мільйони) євро.
  2. Строк кредиту – до 22 років, упродовж яких кредит має бути повністю погашено рівними платежами - кожні шість місяців після завершення пільгового періоду повернення коштів, що становить до 5 років.
  3. Відсоткова ставка за користування кредитними коштами відповідно до умов Фінансової угоди визначається на дату вибірки траншів та дорівнює фіксованій ставці або 6 - місячній Європейській міжбанківській ставці пропозиції (EURIBOR) + спред (до 2,5 %).
  4. Сплата відсотків – щопіврічно. Погашення позики здійснюватиметься рівними платежами щопівроку.
  5. Плата Мінфіну за надання Частини коштів Позики у  розмірі 0,5% річних від вибраної та непогашеної Частини коштів Позики.

 

На початку 2016 року Міністерством інфраструктури України було повідомлено про початок збору заявок з метою ініціювання інвестиційного проекту з розвитку міського пасажирського транспорту, який підтримується міжнародними фінансовими організаціями.

На вказану пропозицію Сумською міською радою було підготовлено та  подано заявку про наміри участі у проекті та відповідні документи до Міністерства інфраструктури України.

За підтримки визначених Європейським інвестиційним банком іноземних консультантів Проекту «Міський громадський транспорт в Україні» - компанії Systra S.A. було підготовлено аналіз затрат і вигод та Техніко-економічне обгрунтування для підпроекту  «Оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс» в м. Суми».

21 травня 2018 року Керівний комітет проекту «Міський громадський транспорт України» при Міністерстві інфраструктури України розглянув та погодив подані документи щодо проекту «Оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс» в м. Суми та передав на затвердження до Європейського інвестиційного банку.

23 липня 2018 року Європейський інвестиційний банк прийняв рішення про виділення першого траншу в рамках проекту «Міський громадський транспорт України» в сумі 89 млн. євро для реалізації 6-ти проектів у 4-х містах (м. Харків – придбання вагонів метро та тролейбусів, м. Чернігів – придбання тролейбусів, м. Львів – придбання трамваїв та автобусів) серед яких є і проект «Оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс» в м. Суми».

28 липня 2018 року в Офіційному віснику Європейського Союзу опубліковано оголошення про наміри закупівлі нових тролейбусів за проектом «Оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс» в м. Суми».

У листопаді 2018 року отримано роз’яснення від Європейського інвестиційного банку щодо відсоткової ставки по кредиту у якому йдеться про те, що відсоткова ставка відповідно до умов фінансової угоди визначається на дату вибірки траншу і може бути фіксованою та плаваючою.  Оскільки Позичальником за Фінансовою угодою є Україна в особі Міністерства фінансів України  спільно з Міністерством інфраструктури України, тому саме ці міністерства прийматимуть рішення про використання фіксованої або плаваючої ставки на вимогу учасників проекту.

Упродовж 2019 року з боку Сумської міської ради забезпечено  виконання  всіх вимог, передбачених ст. 17 Бюджетного кодексу України, Постановою Кабінету Міністрів України від 14 травня 2012 р. № 541 «Про затвердження Порядку надання місцевих гарантій»:

У лютому 2019 року Міністерством фінансів України на основі поданих ДФЕІ документів здійснено оцінку фінансового стану бенефіціара та рівня фінансової самоокупності підпроекту «Оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс» в м. Суми» та наданий відповідний висновок щодо фінансового стану.

3 червня 2019 року в приміщенні Міністерства інфраструктури України відбулася зустріч з консультантами компанії Egis Ukraine, що надають технічну підтримку в рамках Меморандуму між Європейським інвестиційним банком та Міністерством інфраструктури щодо залучення технічної допомоги на реалізацію  проекту «Міський громадський транспорт України».

У червні 2019 року отримано погодження обсягу та умов надання Сумською міською радою у 2019 році місцевої гарантії (наказ Мінфіну від 10.06.2019 № 240).

З урахуванням положень наказу Мінфіну прийнято відповідні рішення:

- рішення Сумської міської ради від 06 серпня 2019 року № 5462 – МР «Про надання у 2019 році місцевої гарантії Сумської міської ради»;

- рішення Сумської міської ради від 06 серпня 2019 року № 5462 – МР «Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 28 вересня 2017 року № 2633 – МР «Про надання дозволу комунальному підприємству Сумської міської ради «Електроавтотранс» на участь у проекті «Міський громадський транспорт України» (зі змінами)»;

- забезпечено прийняття  Антимонопольним комітетом України рішення від 25 липня 2019 року № 501-р «Про визнання підтримки суб’єктів господарювання, зазначеної у повідомленні, такою, що не є державною допомогою відповідно до Закону» щодо повідомлення про нову індивідуальну державну допомогу у формі надання місцевої гарантії Сумської ради для забезпечення виконання боргових зобов’язань за позикою для реалізації інвестиційного проекту «Оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс» в м. Суми».

- між департаментом фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради та КП СМР «Електроавтотранс» укладено договір про погашення заборгованості КП СМР «Електроавтотранс» перед Сумською міською об’єднаною територіальною громадою за виконання гарантійних зобов’язань № 554/04-19 від 12.11.2019.

- Сумським міським головою підписано Місцеву гарантію Сумської міської ради № 1/04-19 від 12.11.2019, яку разом з двома примірниками актів прийому-передачі та підписаними примірниками угоди про передачу коштів позики направлено для подальшого підписання іншими сторонами – Мінінфраструктури та Мінфіну.

21 грудня 2019 року підписано Угоди про передачу коштів позики №13010-05/259 між Міністерством фінансів України, Міністерством інфраструктури України, Сумською міською радою та комунальним підприємством Сумської міської ради «Електроавтотранс».

За підтримки консультантів компанії Egis Ukraine, що надають технічну підтримку в рамках Меморандуму між Європейським інвестиційним банком та Міністерством інфраструктури щодо залучення технічної допомоги на реалізацію проекту «Міський громадський транспорт України», підготовлено тендерну документацію для закупівель у рамках проекту, яка була направлена на погодження до Банку  для отримання «без заперечень» та до Групи підтримки та управління проектом при Мінінфраструктури. 18.12.2019 отримано лист від Банку «Без заперечень» щодо тендерної документації. 24.12.2019 в офіційному віснику ЄС було опубліковано запрошення до участі в торгах та забезпечено публікацію в інших джерелах.

 

Також, консультанти компанії Egis Ukraine місту Суми надає допомогу в розробці плану сталої міської мобільності. 

10 лютого 2020 року в приміщенні комунального підприємства «Електроавтотранс» Сумської міської ради у присутності представників компанії Egis Ukraina відбулося розкриття тендерних пропозицій.

Також, 10 лютого 2020 року відбулась чергова зустріч робочої групи з підготовки проєкту Плану сталої міської мобільності з консультантами компанії Egis Ukrainа під час якої учасники засідання обговорили питання дослідження мобільності за даними мобільних операторів (уточнення технічного завдання на проведення вказаного дослідження), поточний стан справ з розробки Плану сталої міської мобільності у м. Суми а також питання розробки Стратегії розвитку громадського транспорту до 2030 року.

Оціночним комітетом комунального підприємства «Електроавтотранс» Сумської міської ради завершена оцінка тендерних пропозицій. 27 травня 2020 року від Європейського інвестиційного банку отримано лист «Без заперечень».

23 червня 2020 року підписано контрактну угоду з переможцем - ДП «АСЗ № 1» АТ «АК «Богдан Моторс».

20 липня 2020 року на проєктний рахунок перераховано кошти ЄІБ для здійснення авансових платежів за укладеними контрактами. 

06 травня 2021 року на проєктний рахунок Міністерства фінансів України надійшли кредитні кошти ЄІБ для здійснення оплати за поставку тролейбусів.

Відповідно до укладеної угоди з ДП «Автоскладальний завод № 1» публічного акціонерного товариства «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» про постачання  нових 12-ти метрових низькопідлогових тролейбусів (зі змінами) протягом 2021 року отримано 19 тролейбусів, у тому числі: 9 одиниць отримано у березні (перша поставка не пізніше ніж 26 тижнів від дати отримання авансового платежу), 1 од. - у жовтні, 9 од. -  у грудні (друга поставка не пізніше ніж 59 тижнів від дати отримання авансового платежу).

 

Перелік документів для ознайомлення:

Посібник "Міський громадський транспорт України"

Переглянути                                                                                                                                                              Завантажити

Фінансова угода між Україною та Європейським інвестиційним банком від 11 листопада 2016 року

Переглянути                                                                                                                                                              Завантажити

Рішення Сумської міської ради від 28 вересня 2017 року № 2633 - МР "Про надання дозволу комунальному підприємству Сумської міської ради «Електроавтотранс» на участь у проекті «Міський громадський транспорт України»"

Переглянути                                                                                                                                                              Завантажити

Рішення Сумської міської ради від 19 грудня 2018 року 4313 - МР "Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 28 вересня 2017 року № 2633 – МР «Про надання дозволу комунальному підприємству Сумської міської ради «Електроавтотранс» на участь у проекті «Міський громадський транспорт України»"

Переглянути                                                                                                                                                              Завантажити

Рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 12 лютого 2019 року №61 "Про схвалення висновку стосовно доцільності залучення від Міністерства фінансів України під гарантію Сумської міської ради частини коштів позики Європейського інвестиційного банку для реалізації проекту «Оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс» в м. Суми»

Переглянути                                                                                                                                                              Завантажити

Висновок стосовно доцільності залучення від Міністерства фінансів України під гарантію Сумської міської ради частини коштів позики Європейського інвестиційного банку для реалізації проекту «Оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс» в м. Суми»

Переглянути                                                                                                                                                              Завантажити

Проект рішення Сумської міської ради "Про внесення змін та доповнень до міського бюджету на 2019 рік" 

Переглянути                                                                                                                                                              Завантажити

Рішення Сумської міської ради від 06 серпня 2019 року №5461  - МР "Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 28 вересня 2017 року № 2633 – МР «Про надання дозволу комунальному підприємству Сумської міської ради «Електроавтотранс» на участь у проекті «Міський громадський транспорт України» (зі змінами)"

Переглянути                                                                                                                                                              Завантажити

Рішення Сумської міської ради від 06 серпня 2019 року №5462  - МР "Про надання у 2019 році місцевої гарантії Сумської міської ради" 

Переглянути                                                                                                                                                              Завантажити

Рішення Сумської міської ради від 24 грудня 2019 року № 6212 - МР "Про затвердження Угоди про передачу коштів позики між Міністерством фінансів України, Міністерством інфраструктури України, Сумською міською радою та комунальним підприємством Сумської міської ради «Електроавтотранс»

Переглянути                                                                                                                                                              Завантажити

Угода про передачу коштів позики між Міністерством фінансів України, Міністерством інфраструктури України, Сумською міською радою та комунальним підприємством Сумської міської ради «Електроавтотранс»

Переглянути                                                                                                                                                              Завантажити

Рішення Сумської міської ради від 27 травня 2020 року № 6959 - МР «Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 28 вересня 2017 року № 2633 – МР «Про надання дозволу комунальному підприємству Сумської міської ради «Електроавтотранс» на участь у проекті «Міський громадський транспорт України» (зі змінами)»

Переглянути                                                                                                                                                              Завантажити

 

 НОВИНИ за проектом 

Стартова нарада з проекту «Технічна допомога для підтримки впровадження Проекту міського громадського транспорту в Україні» (UUPTP)

3 червня 2019 року в адміністративній будівлі Міністерства інфраструктури України відбулась стартова нарада з  проекту «Технічна допомога для підтримки впровадження Проекту міського громадського транспорту в Україні» (UUPTP), зустріч з консультантами компанії Egis Ukraine в рамках підписаного Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством інфраструктури України та Європейським інвестиційним банком щодо залучення технічної допомоги для підтримки реалізації проекту «Міський громадський транспорт України». Детальніше >>

 

 

Зустріч з фахівцями компанії Egis Ukraine

16 липня 2019 року в рамках надання технічної допомоги у реалізації проекту «Міський громадський транспорт України» у депо КП «Електроавтотранс» відбулася зустріч представників Сумської міської ради, групи впровадження підпроекту «Оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс» в м. Суми» з фахівцями компанії Egis Ukraine - призначеними Банком для надання технічної підтримки з реалізації проекту. Детальніше >>

 

 

Відбувся Семінар з питань розроблення Плану сталої міської мобільності

В рамках технічної допомоги проєкту «Міський громадський транспорт в Україні»  4 грудня 2019 року в м. Київ відбувся Семінар з питань розроблення Плану сталої міської мобільності (ПСММ), у якому взяли участь начальник відділу транспорту, зв'язку та телекомунікаційних послуг Сумської міської ради Сергій Яковенко, заступник директора департаменту – начальник управління економіки, інвестицій та фінансів програм соціального захисту департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Лариса Скиртач та начальник відділу генерального плану та аріхтектурного планування управління архітектури та містобудування Сумської міської ради Олександр Фролов.  Детальніше >>

 

Розпочалася тендерна процедура за проектом «Оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс» в м. Суми»

У рамках реалізації проєкту «Міський громадський транспорт України» 18.12.2019 на адресу Сумської міської ради надійшов лист від Європейського інвестиційного банку про відсутність коментарів до підготовленої за сприяння консультантів компанії Egis Ukraine, які надають технічну підтримку в рамках реалізації вказаного проєкту, тендерної документації для закупівель за проєктом «Оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс» в м. Суми». Детальніше >>

 

 

Зустріч керівництва міста з консультантами компанії Egis Ukraine у рамках підготовки Плану сталої міської мобільності

У рамках надання технічної допомоги з реалізації проєкту «Міський громадський транспорт України» в частині підготовки Плану сталої міської мобільності 19 грудня 2019 року в місті Суми відбулася зустріч керівництва міста з консультантами компанії Egis Ukraine: експертом з інституційних питань Олів’є Уданом, експертом з питань управління транспортним рухом Ігорем Могилою та ключовий експертом Оксаною Затворницькою. Детальніше >>

 

 

Відбулося розкриття тендерних пропозицій за проєктом "Оновлення рухомого складу КП "Електроавтотранс" СМР"

У рамках подальшої реалізації проєкту «Міський громадський транспорт України» 10 лютого 2020 року в приміщенні комунального підприємства «Електроавтотранс» Сумської міської ради відбулося розкриття тендерних пропозицій за проєктом «Оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс» в м. Суми, що передбачає придбання нових тролейбусів за рахунок кредитних коштів Європейського інвестиційного банку.  Детальніше >>

 

 

Відбулася чергова зустріч з консультантами у рамках розробки Плану сталої міської мобільності

11 лютого 2020 року у рамках технічної підтримки, що надається відповідно до Меморандуму між Європейським інвестиційним банком та Міністерством інфраструктури щодо залучення технічної допомоги на реалізацію проекту «Міський громадський транспорт України» в приміщенні департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки проєкту Плану сталої міської мобільності, склад якої було затверджено розпорядженням міського голови від 18.12.2019 №  445 – Р. Детальніше >>

 

 

Відбулася чергова зустріч робочої групи з підготовки проєкту Плану сталої міської мобільності (ПСММ)

У рамках технічної підтримки, що надається відповідно до Меморандуму між Європейським інвестиційним банком та Міністерством інфраструктури щодо залучення технічної допомоги на реалізацію проекту «Міський громадський транспорт України», 02.07.2020 відбулася чергова зустріч робочої групи з підготовки проєкту Плану сталої міської мобільності (ПСММ).  Детальніше >>

 

Розпочато поставку нових тролейбусів

У рамках реалізації інвестиційного проєкту «Оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс» в м. Суми» розпочалася поставка перших нових тролейбусів, придбаних за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку та співфінансування з бюджету Сумської міської територіальної громади. Детальніше >>

 

Про завершення реалізації проєкту «Оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс» в м. Суми»

Департамент фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради інформує про завершення реалізації інвестиційного проєкту «Оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс» в м. Суми», що передбачав залучення кредитних коштів Європейського інвестиційного банку під місцеву гарантію Сумської міської ради в сумі до 4 млн. євро на досить привабливих умовах: кредит на 22 роки, з пільговим періодом до 5-ти років. Також учасники проєкту мали забезпечити співфінансування на покриття витрат, що не є прийнятними відповідно до політики банку (ПДВ) та сплатити плату Мінфіну за надання частини коштів позики у розмірі 0,5% річних від вибраної та непогашеної частини коштів позики. Детальніше >>