English version
Зустріч членів робочої групи у рамках реалізації проєкту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми»

Департамент фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради інформує, що у рамках реалізації проєкту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах міста Суми» 27 січня 2022 року в конференц-залі Департаменту відбулася зустріч членів робочої групи з Антоніо Альферезом Бурійо – керівником проєкту технічного супроводу Програми розвитку муніципальної інфраструктури за підтримки Європейського інвестиційного банку, та Ганною Мелешко – асистентом вказаного проєкту. До зустрічі також долучилися і представники Групи управління та підтримки проєкту «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України» при Міністерстві розвитку громад та територій України.

Метою зустрічі було представити команду експертів, які будуть надавати технічний супровід реалізації проекту з термомодернізації дитячих садочків у місті Суми, а також ціль та зміст технічного супроводу. Зокрема, планується забезпечити супровід групи реалізації проєкту (ГРП) в реалізації проєкту (допомога в підготовці необхідних документів та звітів, перегляд звітів про перебіг будівництва, допомога у виборі технічних рішень тощо), проведення тренінгів з підвищення кваліфікації членів ГРП та інших працівників, що залучені до реалізації проєкту, а також висвітлення інформації про хід реалізації проєкту. В т.ч. шляхом проведення прес-конференцій та інших медіа – заходів, виготовлення промоційних матеріалів  (прес-релізи, відео) про проєкт.

Нагадаємо, що Сумська міська рада бере участь у багатогалузевій інвестиційній програмі, яка реалізується Європейським інвестиційним банком разом з Міністерством розвитку громад та територій України та Міністерством фінансів України  «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України».

Відповідну субкредитну угоду було підписано наприкінці 2018 року. Упродовж більш ніж трьох років тривала підготовча робота до практичної фази реалізації проєкту. За підтримки консультантів консорціуму NTU, що надавали технічну підтримку в рамках укладеної у 2019 році Угоди про співпрацю було підготовлено ряд документів, що вимагаються з боку ЄІБ для здійснення першої вибірки коштів, а саме: План екологічного та соціального менеджменту, План управління відходами, План залучення зацікавлених сторін, а також План охорони навколишнього природного середовища, здоров’я та безпеки, оновлено техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) проєкту надано допомогу в підготовці тендерної документації, проведенні закупівель, в т.ч. складанні звітів з оцінки, розроблено нове ТЕО проєкту для будівель закладів дошкільної освіти, що не увійшли до поточного проєкту з метою його використання в майбутньому для залучення коштів, в тому числі міжнародної технічної допомоги.

Наприкінці 2021 року за результатами проведених торгів укладено контракти з переможцями торгів на виконання робіт з проєктування та будівництва; завершується робота з укладання контракту з перемоцем торгів на закупівлю послуг з нагляду за будівництвом.