English version
Тренінги для журналістів від IFES

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) в Україні запрошує журналістів/журналісток усіх видів медіа та блогерів/блогерок взяти участь у дводенних тренінгах «Інструменти для журналістських розслідувань порушень законодавства під час парламентських виборів 2019 року».

Більше можливостей для навчання та розвитку у розділі «Тренінги»

Тренінги відбудуться у Львові, Рівному, Одесі, Херсоні, Дніпрі, Харкові, Вінниці та Києві у червні–липні 2019 року.

Львів, 3-4 червня 2019 року

Рівне, 5-6 червня 2019 року

Одеса, 24-25 червня 2019 року

Херсон, 26-27 червня 2019 року

Дніпро, 1-2 липня 2019 року

Харків, 3-4 липня 2019 року

Вінниця, 8-9 липня 2019 року

Київ, 10-11 липня 2019 року

Учасники/учасниці тренінгів:

отримають знання про порядок і принципи фінансування виборчої кампанії політичних партій і кандидатів-мажоритарників, зокрема наповнення і використання коштів виборчого фонду, звітність, відповідальність, контроль;
одержать знання про типові порушення законодавства кандидатами, партіями і їхніми представниками у сфері фінансування виборчих кампаній і зловживання адміністративним ресурсом;
отримають знання про джерела інформації та навички пошуку інформації про людей і компанії;
опанують навички виявлення порушень і зловживань у сфері фінансування виборчих кампаній і використання адміністративного ресурсу;
здобудуть навички формування інформаційного досьє про минуле кандидатів;
спланують власні журналістські розслідування на тему фінансування виборчих кампаній і використання адміністративного ресурсу.
 До участі у тренінгах запрошуються учасники/учасниці за таким географічним принципом:

Львів – Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська та Львівська області.
Рівне – Волинська, Житомирська та Рівненська області.
Одеса – Кіровоградська, Миколаївська та Одеська області.
Херсон – Кіровоградська, Миколаївська та Херсонська області.
Дніпро – Запорізька, Дніпропетровська, Донецька, Луганська та Полтавська області.
Вінниця – Вінницька, Хмельницька, Тернопільська та Чернівецька області.
Харків – Луганська, Полтавська, Сумська та Харківська області.
Київ – Житомирська, Київська, Черкаська та Чернігівська області, м. Київ. 
Участь у тренінгах безкоштовна. Організатори покривають витрати на харчування та проживання, а також компенсують проїзд поїздом (купе або плацкарт) або автобусом.

Групу з 18 учасників/учасниць кожного тренінгу буде сформовано на конкурсній основі.

Для участі у тренінгах необхідно заповнити форму за посиланням :

Львів та Рівне – не пізніше 18:00 27 травня 2019 року;

Одеса та Херсон – не пізніше 18:00 10 червня 2019 року;

Дніпро та Харків – не пізніше 18:00 17 червня 2019 року;

Вінниця та Київ – не пізніше 18:00 24 червня 2019 року;

Інформація про тренерів

Олег Хоменок – старший радник з питань медіа Internews Network, член Ради директорів Глобальної мережі журналістів-розслідувачів. Сертифікований медіа-консультант і тренер із журналістики з багаторічним досвідом у медіа-галузі, автор кількох посібників та курсів з розслідувальної журналістики.
Юлія Зальцберг – консультантка IFES Україна з питань регулювання фінансування передвиборної агітації, тренерка. Експертка з питань політичного фінансування та виборчих процесів з досвідом безпосереднього впровадження та реалізації реформи політичного фінансування в Україні.
Максим Опанасенко – журналіст програми «Наші гроші з Денисом Бігусом», журналіст Бюро журналістських розслідувань «Свідомо», тренер, викладач курсу «Журналістське розслідування» у Школі журналістики Києво-Могилянської академії.
Альона Шешеня – експертка IFES Україна з політичного фінансування та виборів, сертифікована фасилітаторкаBRIDGE, тренерка з політичних фінансів для представників політичних партій в рамках спільних проектів IFES Україна та НДІ Міжнародних відносин.
 У разі виникнення запитань стосовно участі у тренінгах просимо звертатися до Юлії Кривінчук, асистентки проекту IFES, за адресою ykryvinchuk@ifes.org.  

Ця ініціатива реалізується Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги (UK aid) від Уряду Великої Британії. Будь-які думки, висловлені під час заходів, належать авторам і не обов’язково відображають точку зору USAID, уряду США, Міністерства міжнародних справ Канади, уряду Канади або уряду Великої Британії.