English version
Участь в реалізації проєкту «Circular-based waste management» («Управління відходами на основі замкненого циклу»)

У 2018 році виконавчі органи Сумської міської ради (департамент фінансів, економіки та інвестицій і департамент інфраструктури міста) взяли участь у підготовці разом з ведучим заявником – муніципалітетом м. Мажекяй (Литва) концептуальної записки проєкту «Circular-based waste management» для участі у грантовому конкурсі проєктів регіонального співробітництва Фонду грантів Єдиного економічного Простору та Норвегії.  Після успішно пройденого І етапу відбору, у 2019 році, була проведена робота з підготовки повної аплікаційної форми для подальшої участі у ІІ етапі відбору проєктів.

17 квітня 2020 року надійшло повідомлення від представника муніципалітету м. Мажекяй (Литва) про схвалення поданої у 2019 році повної аплікаційної форми проєкту «Circular-based waste management» («Управління відходами на основі замкненого циклу») та присудження гранту від Фонду грантів Єдиного економічного Простору та Норвегії.

У рамках даного проєкту передбачається проведення комунікаційних та просвітницьких заходів, начальних поїздок з метою обміну досвідом, а також розробка концепції поводження з небезпечними відходами у складі побутових та концепції організації збору та вивозу твердих побутових відходів у приватному секторі міста разом з реалізацією пілотного проєкту (очікуваний розмір гранту – 170 тис. євро, співфінансування – 30 тис. євро). Партнерами проєкту, крім міста Суми також стали Уряд міста Пайде (Естонія), Регіональний центр поводження з відходами м. Тельшяй (Литва) та недержавна організація «Green Business Norway» (Норвегія).

5 травня 2020 року відбулася скайп-нарада учасників проєкту, під час якої сторони узгодили подальші дії на найближчий час з урахуванням поточної ситуації, в т.ч. і через обставини, спричинені поширенням COVID 19. Наразі оператором фонду розпочато процедуру фіналізації та підписання контракту на реалізацію проєкту з ведучим заявником, у свою чергу всі учасники проєкту мають підписати партнерську угоду.