English version
Продовжується реалізація грантового проєкту ЄС «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми»

8 липня з робочим візитом директор Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Світлана Липова відвідала школу №9. Під час візиту директор Департаменту, разом з директором школи №9 Мариною Кривошеєвою та директором підрядної будівельної організації ПП «Гольфстрим» Сергієм Тимчуком обговорили поточні питання щодо подальшої реалізації проекту. Також було відмічено значний  прогрес та якість виконання робіт з термомодернізації школи. Варто зазначити, що в рамках проекту окрім незалежного технічного нагляду, ремонтні роботи прискіпливо контролюють на предмет дотримання технологічних процесів та європейських вимог експерти команди підтримки та члени команди проекту.

Наразі корпуси молодшої школи №9 вже набувають нового вигляду та стають барвистими. У школі вже замінено всі вікна на енергоефективні, утеплено відкоси та цоколь, завершено роботи з утеплення покрівлі на корпусах молодшої школи, а зараз ведуться роботи з утеплення покрівлі над їдальнею та спортивним залом та утеплення зовнішніх стін.

В той самий час на 98% виконані роботи з реконструкції-термомодернізації Центрального корпусу КУ ССШ №7. Оновлений Центральний корпус школи вже став яскравою візитівкою мікрорайону.

Не зважаючи на те, що на третьому об’єкті проекту – КУ ЗОШ №20 роботи розпочалися тільки цього року, вже виконано близько 80% робіт з капітального ремонту системи освітлення, зокрема вже замінено близько 80% світильників на сучасні енергоефективні LED панелі та прокладено 92% мереж.

Нагадаємо, що проект «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах
м. Суми» розраховано на 42 місяці, загальна вартість проекту складає 1,64 млн євро, з них майже 1,15 млн євро покриває грант Європейського Союзу, ще 490,6 тис. євро – співфінансування за рахунок коштів бюджету Сумської міської ОТГ. Очікується, що термомодернізація сумських шкіл дозволить скоротити споживання енергоресурсів і, як наслідок, зменшити викиди СО2 та скоротити річні видатки на паливно-енергетичні ресурси. Крім того, проект також сприятиме покращенню умов перебування учнів та персоналу у приміщеннях навчальних закладів. Проект реалізується управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради за сприяння Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради.