English version
ТІ Україна оголошує конкурс субгрантів у рамках проекту #TransparentCities
  У червні 2017 року, українське представництво міжнародної мережі Transparency International опублікувало рейтинг та ґрунтовне дослідження прозорості 100 найбільших міст України. Рейтинг міст було складено за 91 показником у тринадцяти сферах. Зокрема, бралися до уваги фінансова та бюджетна сфера, закупівлі, житлова та комунальна політика, освіта, соціальні послуги, інформація про роботу місцевої влади та ін. З метою залучення місцеві громадські організації до розбудови прозорості та підзвітності українських міст учасників рейтингу, ТІ Україна оголошує конкурс суб-грантів. Конкурс є частиною проекту «Розбудова прозорості в містах України», що фінансується за кошти Фонду демократії ООН (UNDEF). Мета конкурсу: підвищити рівень прозорості муніципалітету мінімум на 20 балів від рівня, зазначеного у рейтингу прозорості 100 найбільших міст України станом на червень 2017 року (рейтинг і методологія доступні на сайті transparentcities.in.ua). Географія конкурсу: Міста, включені в рейтинг TransparentCities, який доступний за посиланням  https://transparentcities.in.ua/rating/.

Завдання та пріоритети конкурсу

 • Підвищення рівня прозорості міста шляхом адвокації рекомендацій рейтингу прозорості міст (доступні для перегляду при кліку на місто тут https://transparentcities.in.ua/rating/)
 • Розробити та реалізувати план підвищення прозорості міської влади.
 • Результатом втілення проекту має стати підвищення рівня прозорості міста мінімум на 20 балів (згідно з методологією, доступною на сайті transparentcities.in.ua).
 • Пріоритети будуть надані організаціям, які запропонують плани покращення ситуації в найбільш проблемних сферах прозорості муніципалітету міста учасника рейтингу.

Учасники конкурсу

Неурядові організації, які мають статус неприбутковості, та діють в містах України, охоплених рейтингом прозорості міст (https://transparentcities.in.ua/rating/). Буде обрано 15 НУО-переможців із врахуванням справедливого географічного розподілу та балансу позицій міст в рейтингу (тобто серед переможців будуть НУО з міст, які знаходяться і відносно високо, й низько в рейтингу).

Порядок подання проектних пропозицій

Заявник має бути офіційно зареєстрованою українською неурядовою організацією (НУО). Організація-заявник повинна: 
 • Бути спроможною успішно виконати завдання, пріоритети та мету зазначені у оголошенні у рамках гранту.
 • Подати повний пакет проектних документів (див. перелік нижче) до вказаного терміну.
  Проектні пропозиції мають бути подані в електронному вигляді на адресу не пізніше 23:59 25 січня 2018 року. В темі листа зазначте: «Заявка на конкурс – [назва НУО]».

Склад проектної пропозиції

 1. Заповнена аплікаційна форма і форма бюджету, завірені печаткою та підписом керівника організації (додаються);
 2. Резюме керівника проекту;
 3. Скан-копії листів підтримки від партнерів проекту (якщо є);
 4. Скан-копія свідоцтва про реєстрацію/виписки з ЄДР;
 5. Скан-копія статуту.
!!! Вищезазначені документи подаються у форматі pdf. Кожен файл має бути вкладеним в лист окремо. Не приймаються до розгляду файли-архіви (ZIP, RAR тощо). Діяльність за проектом має розпочинатися не раніше 1 березня 2018 року. Проект має бути завершений не пізніше 30 серпня 2018 року. У разі необхідності уточнення деталей проектної заявки представники ТІ Україна можуть звертатися до апліканта на будь-якому етапі розгляду заявки за телефоном та адресою електронної пошти, з якої надійшов проект або вказаної в аплікаційній формі як контактна.

Терміни подання

До закінчення терміну подання проектних пропозицій можливе індивідуальне консультування потенційних аплікантів. Звертаємо увагу, що  консультації не надаються телефоном. Усі запитання стосовно участі в конкурсі просимо направляти на електронну адресу transparentcities@ti-ukraine.org до 20 січня 2018 року, вказавши у темі листа «Запитання щодо конкурсу», а у самому листі – своє ім’я й прізвище та організацію, яку Ви представляєте. Кінцевий термін подання пропозицій – до 23:59, 25 січня 2018 року. Оголошення результатів – до 23.59, 15 лютого 2018 року.

Бюджет конкурсу

Загальний бюджет конкурсу –  30 000 дол. Розмір одного грантудо 2 тис. дол. Загальна кількість грантів – 15 Максимальний строк реалізації проекту – 6 місяців.  

Оцінювання проектних пропозицій

Оцінка й відбір проектних пропозицій будуть відбуватися за принципами колегіальності і прозорості. Рішення за проектами будуть приймати представники спеціальної комісії.  Критерії оцінки проектів:
 • відповідність меті, завданням і пріоритетам конкурсу;
 • креативний підхід до реалізації ідей проекту;
 • реалістичність проекту, наявність чіткого плану його реалізації, визначеність очікуваних результатів;
 • сталість результатів проекту;
 • наявність комунікаційної складової в проекті, спрямування його результатів на широкі кола громадськості;
 • залучення партнерів;
 • відповідність бюджету заявленій діяльності, обґрунтованість.

  Увага!

  • Проектні пропозиції, що надійдуть після зазначеного в оголошенні терміну, не розглядатимуться.
  • Пропозиції, подані прибутковими організаціями, фізичними особами, політичними партіями або релігійними громадами до участі в конкурсі не приймаються.
  • Дата та час подання проектної пропозиції вважається дата і час фактичного отримання електронного листа.
  • Подані на конкурс матеріали не повертаються та не рецензуються.
  • Усіх учасників конкурсу буде повідомлено про результати конкурсного відбору електронною поштою.
  • Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.
  • Заявник може подати декілька проектних пропозицій.
  • Якщо подано декілька проектних пропозицій від однієї організації, то конкурсна комісія залишає за собою право вибору однієї заявки.
  • Організація-заявник може претендувати тільки на один грант.
Контакти: transparentcities@ti-ukraine.org Завантажити аплікаційну форму Завантажити бюджет