English version
Міжнародна конференція з питань відновлення України у м.Берлін, Німеччина

           11 - 12 червня 2024 року в Берліні проводиться Міжнародна конференція з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference – URC2024), об’єднає лідерів урядів низки країн, міжнародних організацій, бізнесу та громадянського суспільства.

          URC2024 є продовженням циклу щорічних заходів високого рівня, присвячених швидкому відновленню та довгостроковій відбудові України, які проводяться від початку повномасштабної агресії росії проти України. Цього року вона проводиться під гаслом «Об'єднані у захисті. Об'єднані у відновленні. Сильніші разом» і її метою є консолідація сталої міжнародної підтримки для відновлення, відбудови, реформування та модернізації України.

          Окремим акцентом цьогорічного конференції є відновлення громад та регіонів, оскільки представники місцевого та регіонального рівня грають ключову роль у відновленні. Тому на конференції вперше представлені регіони та муніципалітети України зі своїми проєктами. Від Сумської міської територіальної громади буде представлений проєкт «Реконструкція міських каналізаційних очисних споруд Комунального підприємства «Міськводоканал» Сумської міської ради потужністю 60 000 м3/добу з виділенням першої черги будівництва потужністю 30 000 м3/добу у м. Суми», тізер якого було підготовлено за підтримки команди Проєкту USAID SOERA та презентовано на стенді Сумської області. Вказаний проєкт є пріоритетним для нашої громади, оскільки його метою, в першу чергу, є підвищення екологічної безпеки об′єкту, відновлення та збереження екосистеми р. Псел, як частини суббасейну середнього басейну р. Дніпра, а також покращення якості та стабільне  надання  послуг з прийому та очистки стічних вод від абонентів Сумської міської територіальної громади.

       Тому для громади є дуже важливим пошук джерел фінансування  вказаного проєкту і конференція в Берліні є гарною нагодою привернути увагу потенційних донорів/інвесторів та залучитись міжнародною підтримкою для його реалізації.

     Сумську міську територіальну громаду на заході представляє заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Римма БИКОВА, яка налагодила контакти з представниками міжнародних донорських та інших організацій, з якими обговорила можливості подальшої співпраці в напрямку реалізації проєктів відновлення та розвитку нашої громади.