English version
Другий форум індустріальних парків України в рамках Українського індустріального тижня

У жовтні-грудні в Україні пройшов масштабний проект «Другий Український індустріальний тиждень» (ДУІТ), організований Міністерством розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України та за підтримки Організації Об'єднаних Націй з індустріального розвитку (ЮНІДО).

Український індустріальний тиждень – це серія регіональних заходів, що проводяться за моделлю Європейського індустріального дня (EU Industry Day). Проект надає можливість українським компаніям у регіонах продемонструвати свій потенціал у сфері індустріального розвитку, вибудувати діалог із державними структурами та окреслити можливості співпраці з європейськими партнерами. Органи державної влади, у свою чергу, отримують якісний зворотній зв’язок з метою ефективного формування та реалізації промислової політики.


Цього року в рамках ДУІТ проходили різноманітні заходи в 16 регіонах України, в тому числі і в Сумській області. 14 листопада в Сумській ТПП проходила регіональна дискусія промисловців Сумської області, під час якої заступник начальника відділу інвестицій та зовнішнього партнерства департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Катерина Гаврилова презентувала перспективи розвитку індустріального парку «Суми»

03-04 грудня 2019 року в Торгово-промисловій палаті України (м. Київ) в рамках Українських індустріальних днів відбулися завершальні заходи – Другий форум індустріальних парків України та Третя Конференція «Нова індустріалізація».

3 грудня, під час другого форуму індустріальних парків України можливості індустріального парку «Суми» представляли заступник директора департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Лариса Скиртач та заступник начальника відділу інвестицій та зовнішнього партнерства департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Катерина Гаврилова.

Основною темою цьогорічного форуму стала синергія співробітництва бізнесу та влади задля розвитку та ефективного функціонування індустріальних парків в Україні.

Відкривав форум перший заступник міністра розвитку громад та територій України Дмитро Живицький та президент торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.

Під час пленарних сесій представники центральної виконавчої влади, місцевого самоврядування, іноземні експерти, ініціатори та керуючі компанії індустріальних парків, а також безпосередньо представники бізнесу обговорили перспективи розвитку та основні вимоги до індустріальних парків в Україні. Багато уваги учасники форуму приділили проблемним питанням, пов’язаним з приєднанням до енергетичних мереж і транспортної інфраструктури, обговорили шляхи альтернативного підключення до електромережі, в тому числі через потужності АТ «Укрзалізниця». Як ініціатори індустріальних парків, так і представники бізнесу поділились своїми очікуваннями від нової української влади щодо актуалізації чинного законодавства з урахуванням як українського, так і іноземного досвіду побудови індустріальних парків,  а також можливостей залучення державного, приватного та міжнародного фінансування для розбудови індустріальних парків.

4 грудня, в Третій конференції «Нова індустріалізація» взяли участь представники департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради – Катерина Гаврилова та Ігор Петренко. Тема індустріалізації завжди актуальна, тож конференція зібрала багато спікерів, як представників української влади та бізнесу, так і іноземних експертів. Багато уваги учасники приділили питанням побудови промислової політики України, обговорили перспективи розвитку переробної промисловості, як драйверу зростання економіки України, розглянули інструменти підтримки та фінансування індустріального розвитку, в тому числі на основі світового досвіду.