English version
Про відео-конференцію за участю директора Центру міжнародної співпраці Адміністрації міста Люблін пана Кшиштофа Становського на тему «Життя в режимі карантину»

14 квітня 2020 року о 10:00 за ініціативи директора Центру міжнародної співпраці Адміністрації міста Люблін пана Кшиштофа Становського відбулася онлайн-конференція за участі працівників муніципалітетів українських міст-партнерів Любліна - Харкова, Миколаїва, Сум, Кам’янця-Подільського, Рівного та Луцька на тему «Життя в режимі карантину».

Паном Кшиштофом від себе особисто, від імені Президента міста Люблін пана Кшиштофа Жука та всього муніципалітету міста Люблін, була висловлена всебічна підтримка громадянам України в цей скрутний для всього світу час.

Під час онлайн-зустрічі обговорювалися питання можливостей співпраці в умовах карантинних обмежень. Від партнерів з Любліна була отримана інформація про готовність до переговорів, обміну досвідом та інформацією за допомогою онлайн-засобів, таких як відеоконференції, які можуть допомогти у введенні контрзаходів проти поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в містах України. Також було запропоновано перенести співпрацю в площину «діджиталізації», адже Партнерство, яке не зупиняється через проблеми, але разом намагається їх вирішити, є хорошим прогнозом на майбутнє.

Пан Кшиштоф повідомив, що Адміністрацією міста Люблін реалізовується соціальна політика у відношенні іноземців, зокрема українців, які проживають у місті з огляду на труднощі, з якими вони стикаються в умовах дії карантинних заходів. Так, Люблін – це перше місто у Польщі, яке запровадило, адаптовану до сучасних епідеміологічних умов процедуру для іноземців, пов'язану з отриманням номеру загальної системи електронного обліку населення (PESEL) та реєстрації за місцем проживання.

Вся інформація на разі адаптована для зручності її використання та перекладена на українську мову. Прикладом дій, скерованих на підтримку громадян України, що мешкають у Польщі, є група «Видима рука – українська секція», що створена в соціальних мережах за ініціативи працівників Адміністрації міста Люблін, де надається багатогранна допомога людям, які перебувають під час пандемії в Любліні та інших містах Польщі.

Наприкінці зустрічі Пан Кшиштоф побажав жителям міст-партнерів та всім громадянам України міцного здоров’я та закликав всіх людей бути небайдужими до проблеми поширення COVID-19, адже тільки спільними зусиллями його можна здолати з мінімальною шкодою!