English version
Перший форум індустріальних парків України

24 жовтня 2018 року заступник директора департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Лариса Скиртач та заступник начальника відділу інвестицій та зовнішнього партнерства департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Катерина Гаврилова прийняли участь у «Першому форумі індустріальних парків України», який відбувся у м. Київ за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та за підтримки торгово-промислової палати України.

 Відкрив форум заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук та президент торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.

Під час першої пленарної сесії представники п’яти індустріальних парків України поділилися досвідом створення та перспективами розвитку індустріальних парків. Учасники мали можливість обговорити проблемні питання щодо облаштування індустріальних парків, залучення інвесторів, підключення до зовнішніх інженерних мереж тощо.

Другу пленарну сесію відкрила директор департаменту регіональної політики Мінрегіону Олена Кучеренко. Крім того з презентаціями виступали представники Антимонопольного комітету, НКРЕП, Офісу з залучення та підтримки інвестицій, Державної інноваційної установи. Окрім обговорення координаційної політики розвитку індустріальних парків у стратегіях та планах дій розвитку України, регіонів, міст, жваву дискусію викликали питання державної допомоги суб’єктам індустріальних парків

Питання перспективи розвитку індустріальних парків в Україні та саморегулювання діяльності у цій сфері розглядалися під час третьої пленарної сесії. Координатор співробітництва з ЮНІДО в Україні, Людмила Мусіна, ознайомила учасників з передумовами розвитку еко-індустріальних парків в Україні в контексті сталого інклюзивного промислового зеленого розвитку.

Загалом на сьогодні у Реєстрі індустріальних парків налічується 33 індустріальних парка, ініціаторами створення яких є міські ради і приватні компанії.