English version
CIPE оголошує конкурс для бізнес-об’єднань щодо сприяння економічному розвитку

Центр міжнародного приватного підприємництва (CIPE) запрошує організації підтримки бізнесу долучатися до відбудови економіки України та взяти участь у тендерах з двох напрямів: 

 • Підтримка приватного сектору у відновленні логістики та торгівлі
 • Навчання та інтеграція персоналу на місцевому рівні

Програма передбачає надання міні-грантів сумою до 5000 доларів США на локальні проєкти, що спрямовані на відновлення економічної активності регіонів, допомогу релокованому бізнесу та розвиток локального бізнесу. Заходи мають бути реалізовані організацією-аплікантом протягом п’яти місяців: лютий-червень 2023 року.

Які організації можуть взяти участь у конкурсі:

 • бізнес-об’єднання
 • громадські організації, діяльність яких спрямована на розвиток приватного сектору
 • регіональні торгово-промислові палати
 • аналітичні центри та хаби
 • університети та інші навчальні заклади

Від організацій, що подаються на участь у конкурсі, очікується:

 • Висока мотивація сприяти розвитку мікро-, малого і середнього бізнесу в Україні.
 • Досвід впровадження проєктів з підтримки приватного сектору.
 • Наявність фахової експертизи для проведення навчання.
 • Спроможність ефективної комунікації та співпраці з засобами масової інформації.
 • Участь у Національній бізнес-коаліції буде перевагою. 

Заявки на участь у конкурсі можуть подавати випускники та партнери СІРЕ, що брали участь у програмах попередніх років. Одна організація може подати заявку на участь в реалізації проектів за обома напрямами, але матиме можливість залучити фінансування тільки за одним напрямом.

Як взяти участь у конкурсі: 

 1. Уважно ознайомитися з оголошенням та очікуваними результатами
 2. Завантажити шаблон заявки та заповнити необхідні розділи
 3. Заповнити аплікаційну форму

Дедлайн: 19 січня 2023 о 18.00 за київським часом.

Для відібраних учасників CIPE організує орієнтаційну онлайн-сесію наприкінці січня для обговорення алгоритму реалізації проекту та формату звітності.  

Контактна особа: з питаннями щодо конкурсу та формування заявки ви можете звертатись в робочі години до керівника проектів CIPE Анастасії Баклан, +38 093 460 87 03, abaklan@cipe.org 

ТЕНДЕР №1

Підтримка приватного сектору у відновленні логістики та торгівлі

Повномасштабне вторгнення на територію України зруйнувало напрацьовані роками торгівельні зв’язки тисяч підприємств як всередині країни, так і з іноземними партнерами. Багато важливої інфраструктури було зруйновано і ряд бізнесів в цілому припинили свою роботу. Нинішня ситуація вимагає адаптації логістики, пошуку нових ринків збуту, нових партнерів, відновлення або створення нових ланцюгів поставок, тощо.  

В рамках цього тендеру CIPE надасть підтримку організаціям, які продемонструють спроможність:

 1. Оцінити ключові галузі, які найбільше постраждали в конкретному регіоні/ регіонах/громаді, через втрату постачальників та / або споживачів.
 2. Створити координаційний хаб для відновлення ланцюгів постачання українських товарів і послуг, зокрема в контексті вирішення гуманітарних питань. 
 3. Забезпечити участь від 50 представників приватного сектору у напрацюванні нових логістичних ланцюгів та торгівельних зв’язків у конкретному регіоні / регіонах.
 4. Надати консультаційні послуги підприємцям щодо юридичних аспектів, маркетингу та комунікацій під час виходу на зовнішні ринки.
 5. Сформувати надійні комунікаційні канали для співпраці з національними та місцевими органами влади, громадськими діячами та спільнотою донорів.
 6. Залучити засоби масової інформації та використати сторінки у соціальних мережах для висвітлення діяльності за проектом.

Очікувані результати: 

Відновлені або створені нові логістичні ланцюги, побудовані торгівельні зв’язки між українськими та іноземними бізнесами, включно в контексті вирішення гуманітарних питань.

KPI: 

 • Кількість відновлених або нових логістичних ланцюгів
 • Кількість залучених бізнесів та партнерських організацій

ТЕНДЕР №2

Навчання та інтеграція персоналу на місцевому рівні

Війна спричинила не лише падіння економіки, а й колосальне масове внутрішнє переміщення населення. Це призводить, з одного боку, до браку висококваліфікованих спеціалістів в районах, які найбільше постраждали від вторгнення. З іншого боку, до попиту на робочі місця в областях, куди дислокувалися внутрішньо переміщені особи.

В рамках цього тендеру CIPE надасть підтримку організаціям, які продемонструють спроможність:

 1. Оцінити ключові галузі, які найбільше постраждали від переміщення в конкретному регіоні / громаді, а також професії, які є або можуть мати найбільший попит під час військового конфлікту та у період повоєнного відновлення України.
 2. Розробити навчальні курси для обраних спеціалізацій. Список потенційних сфер може включати, але не обмежуватися наступним:
 • Фахівці з логістики (дистрибуція, транспорт, склад);
 • Нерухомість (архітектори, будівельники);
 • Кризова та післявоєнна психологія;
 • Управління проектами та фандрайзинг;
 • Житлово-комунальне господарство;
 • Соціальна робота тощо.
 1. Відібрати від 20 до 30 зацікавлених учасників, забезпечивши мінімум 20% внутрішньо переміщених осіб, та провести навчальні курси в режимі онлайн. 
 2. Сприяти інтеграції підготовлених кадрів у місцевий приватний сектор, завдяки співпраці з бізнес-асоціаціями та регіональними організаціями підтримки бізнесу. 
 3. Залучити засоби масової інформації та використати сторінки у соціальних мережах для висвітлення діяльності за проектом.

Очікувані результати: 

Випускники навчальних курсів інтегровані у визначені галузі та професії. 

KPI:

 • Кількість визначених потреб у робочій силі у конкретному регіоні / регіонах
 • Кількість навчених людей, які інтегровані в робочу силу у конкретному регіоні / регіонах