English version
20 червня 2018 року відбулася презентація результатів енергоаудитів лікарень міста Суми, у рамках реалізації Проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях»

20 червня 2018 року відбулася презентація результатів енергоаудитів лікарень міста Суми, у рамках реалізації Проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Участь у робочій зустрічі взяли: керівник Проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» пан Грегор БРЬОМЛІНГ, експерт Австрійської технічної консалтингової компанії Е7 пан Георг БЕНКЕ, перший заступник міського голови Володимир ВОЙТЕНКО, в.о. начальника відділу охорони здоров`я Сумської міської ради Олена ЧУМАЧЕНКО, представники енергосервісних компаній «Айтікон» та «Адамсон», лікувально-профілактичних закладів міста та департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради.

Енергетичний аудит визначає можливі шляхи економії енергоресурсів, а отже і коштів, покращення умов перебування відвідувачів та персоналу у будівлях закладів. Головним результатом енергетичного аудиту є перелік рекомендацій щодо зниження енергоспоживання та витрат на енергоносії із зазначенням їх вартості та окупності.

Результати енергоаудитів представили: ТОВ «Сервісна компанія «Адамсон» по КУ «СМКЛ № 4», КУ «СМКЛ № 5», КУ «СМДКЛ Святої Зінаїди», КУ «СМКПБ Пресвятої Діви Марії» та ПП «Айтікон» по КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3», поліклінічного відділення № 2 КУ «СМКЛ № 1» та КУ «Сумська міська стоматологічна поліклініка», з якими буди укладені договори.

Директор Проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» Грегор БРЬОМЛІНГ зазначив: «За висновками енергоаудитів ми зможемо з міською владою напрацювати Концепцію спільних дій з подальшого впровадження енергоефективних заходів у лікувально-профілактичних закладах міста Суми». «Ми розуміємо, що для того, аби вживати всіх необхідних заходів з енергозбереження у освітніх та лікувальних закладах нашого міста, потрібно спочатку пройти процедуру енергоаудиту. І поступово ми рухаємось цим шляхом і сподіваємось на подальшу співпрацю з фахівцями», – зауважив перший заступник міського голови Володимир ВОЙТЕНКО.

Енергоаудити нададуть змогу Сумській міській раді прийняти виважені управлінські рішення щодо планування та фінансування найбільш енергетично ефективних заходів у міських лікарнях сьогодні та на перспективу. Керівництвом Проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» проводяться перемовини з донорськими та фінансовими інституціями, що зацікавлені у фінансуванні заходів з енергоефективності у медичних закладах. Корпорація НЕФКО пропонує вигідні умови кредитування під 3 % річних. Проект може надати грантову складову у фінансуванні пілотного проекту щодо впровадження енергоефективних заходів, визначених за результатами енергоаудитів у лікувально-профілактичних закладах.

1511

IMG_1512

1515

 IMG_1518

1520152815311533155015531562156615711572