English version
13 листопада 2020 року за участю преставників від м. Суми відбулася Третя Китайська міжнародна конференція міст дружби

На запрошення мера муніципального народного уряду м. Шаосін, під юрисдикцією якого знаходиться дружнє місто Чжуцзі (КНР), представники міста Суми на чолі з першим заступником міського голови Володимиром ВОЙТЕНКО прийняли участь у Третій Китайській міжнародній конференції міст дружби, що відбулася 13 листопада 2020 року в онлайн форматі. До заходу також долучилися заступник директора Департаменту фінансів, економіки та інвестицій, начальник управління економіки, інвестицій та фінансів програм соціального захисту Лариса СКИРТАЧ, завідувач сектору зовнішнього партнерства відділу інвестицій та зовнішнього партнерства Ігор ПЕТРЕНКО, президент Сумської торгово-промислової палати Костянтин МАКАРЕНКО, ректор Сумського національного аграрного університету Володимир ЛАДИКА, проректор з наукової роботи Сумського національного аграрного університету Юрій ДАНЬКО, заступник проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Сумського національного аграрного університету Олена СЛАВКОВА, начальник відділу міжнародних зв'язків Сумського державного педагогічного університету  ім. А. С. Макаренка Сергій ДЄНЄЖНІКОВ, а також начальник управління міжнародного співробітництва Сумського державного університету Костянтин КИРИЧЕНКО.

Головною темою Конференції стало поглиблення взаємовигідного співробітництва, обмін можливостями розвитку. Під час заходу були заслухані доповіді ряду вищих представників керівництва м. Шаосін та представників посольств у Китаї. З промовами, а також інформацію про стан економіки та заходами боротьби з COVID-19, виступили мери міст Нісіномія (Японія), Печ (Угорщина), Пусан (Підвенна Корея), Таупо (Нова Зеландія), а також округу Південна Савонія (Фінляндія).

Загалом у цьогорічній Конференції взяли участь понад 130 офіцерів іноземних посольств та консульств у Китаї, представники ділових організації, представники почесних громадян у м. Шаосін, представники підприємств з іноземними інвестиціями в м. Шаосін та представники іноземних держав, що безпосередньо зібралися в м. Шаосін. Разом з представниками Сумської міської ради дистанційно участь у заході взяли ще 20 лідерів міст міжнародної дружби з усіх куточків світу щоб відновити дружбу та обговорити плани щодо співпраці та подальшого розвитку.

Цей захід є знаковим для нашого міста тому, що саме під час участі делегації від міста Суми у Другій міжнародній конференції з розвитку співробітництва та обмінів між дружніми містами у 2018 році було офіційно встановлено дружні відносини між містами Суми та Чжуцзі.