English version
Візит до міста Запоріжжя в рамках реалізації проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях»

   У рамках реалізації Проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що впроваджується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH 25-26 червня 2019 року представники відділу екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради, відділу охорони здоров’я Сумської міської ради та лікарень міста Суми, а також представники Чернігова, Полтави, Токмака, Полог, Мелітополя, Павлограда та Маріуполя відвідали місто Запоріжжя з метою отримання досвіду у реалізації заходів з енергоефективності.

   У перший день учасники заходу відвідали амбулаторію № 10
КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 6», КНП «Міська лікарня №1», а також дитячий навчальний заклад № 100 «Гармонія» Запорізької міської ради з інклюзивними групами для виховання і навчання дітей з особливими освітніми потребами. На об’єктах вивчено системи опалення і гарячого водопостачання, а також упроваджені заходи з енергоефективності – встановлення індивідуальних теплових пунктів, вікон з підвищеним рівнем безпеки та систем вентиляції. Учасники заходу ознайомилися з роботою котельні на біопаливі, яка була встановлена за кошти інвестора і постачає тепло та гарячу воду КНП «Міська лікарня №1», що дозволяє економити 10% на оплаті послуг теплопостачання. Окрім того, учасники заходу відвідали Лабораторію енергоефективності та Лабораторію тепло- та гідроенергетики Інженерного інституту Запорізького національного університету, де ознайомились з принципами роботи ІТП на діючому стенді, а також принципами роботи кавітаторної установки для теплопостачання та гарячого водопостачання за рахунок електричної енергії на діючий моделі.

   Наступного дня в рамках семінару заступник директора департаменту економічного розвитку Запорізької міської ради Ірина Качинська-Пилипчук представила муніципальну політику в сфері енергоефективності міста Запоріжжя. Також учасники семінару ознайомилися з сучасним обладнанням та технологіями компаній Danfoss, KAN, Rehau, Ceresit, Bosch, Ecothermo engineering, які широко застосовуються під час впровадження енергоефективних заходів на об’єктах комунальної інфраструктури.