English version
Затверджено Муніципальний енергетичний план громади

     У Сумській міській територіальній громаді депутатський корпус затвердив Муніципальний енергетичний план громади, який був розроблений в рамках реалізації проєкту «Впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні»

     Рішенням міської ради від 14 грудня 2022 року № 3320 – МР «Про Муніципальний енергетичний план Сумської міської територіальної громади до 2025 року» у Сумській міській територіальній громаді затверджено Муніципальний енергетичний план Сумської міської територіальної громади до 2025 року. 

     Муніципальний енергетичний план Сумської міської територіальної громади до 2025 року (далі – МЕП) розроблений в рамках реалізації проєкту «Впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні», донор - Державний секретаріат з економічних питань Швейцарської Конфедерації (SECO). Термін дії проєкту: 2020-2025 роки.  У рамках реалізації проєкту протягом 2020 року у відповідності до міжнародного каталогу Європейської Енергетичної Відзнаки була проведена первинна енергетична оцінка м. Суми. За результатами первинної оцінки м. Суми отримало 39,3% з максимально можливих 50%, які потрібні для отримання сертифікату ЄЕВ. Сертифікат ЄЕВ муніципалітет може отримати при відповідності параметрам якості не менше 50%, а відповідність більша 75% відзначається золотим сертифікатом. МЕП включає перелік середньострокових і довгострокових цілей енергетичної політики громади та описує організаційно-фінансовий механізм їх досягнення.

     В рамках впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні на території Сумської міської територіальної громади у 2021 році реалізовано проєкт «Швидкого виграшу» проведення капітального ремонту будівлі (утеплення фасаду) Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2 ім. Д. Косаренка м. Суми, Сумської області, що фінансувався за рахунок грантових коштів SECO, а також співфінансування за рахунок бюджету Сумської МТГ.

     Мета МЕП – підвищення енергоефективності секторів, задіяних у МЕП та досягнення кліматичної нейтральності Сумської міської територіальної громади.

     МЕП передбачає реалізацію енергетичної політики Сумської міської територіальної громади, спрямованої на підвищення енергоефективності за напрямками: «Розвиток та територіальне планування», «Муніципальні будівлі, споруди», «Постачання та розподіл», «Мобільність», «Внутрішня організація», «Комунікація, співпраця» та охоплює сектори: «Будівлі бюджетних установ», «Житлові будівлі», «Водопостачання та водовідведення», «Теплопостачання», «Поводження з відходами», «Зовнішнє освітлення», «Транспорт», «Просвітницька діяльність».

     Пріоритетним завданням є розробка Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату Сумської міської територіальної громади до 2050 року та адаптація до наслідків зміни клімату.

https://smr.gov.ua/images/documents/Rishennia/Sesii/2022/31_ses_14.12.22/3320/3320.docx

https://smr.gov.ua/images/documents/Rishennia/Sesii/2022/31_ses_14.12.22/3320/3320_1.doc

https://smr.gov.ua/images/documents/Rishennia/Sesii/2022/31_ses_14.12.22/3320/3320_2.docx