English version
Запрошення для участі в онлайн-конференції «Європейська Енергетична Відзнака - інструмент впровадження Угоди мерів»

15 грудня 2020 року о 12:00-13:10 відбудеться онлайн-конференція «Європейська Енергетична Відзнака - інструмент впровадження Угоди мерів».

Захід організовує Національний офіс Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні та Структура підтримки Угоди мерів - Асоціація «Енергоефективні міста України» (АЕМУ), спільно з офісом Проєкту ЄС «Угода Мерів Схід» за підтримки Швейцарського Бюро Співробітництва (ШБС) в Україні та Міністерства розвитку громад і територій України.

Під час конференції будуть розглянуті можливості та практичні аспекти застосування системи управління якістю та сертифікації «Європейська Енергетична Відзнака» (далі – ЄЕВ) в українських містах-підписантах Угоди мерів, а також роль Мінрегіону у підтримці ЄЕВ та Угоди мерів на національному рівні. Міські голови сертифікованих міст ЄЕВ Вінниці та Житомира поділяться власним досвідом впровадження місцевої політики сталого розвитку щодо клімату та енергії.

У заході візьмуть участь Перший заступник Міністра розвитку громад і територій України Василь Лозинський, виконавчий директор АЕМУ Святослав Павлюк, заступник директора ШБС Пріска Депнерінг, національний експерт Проєкту ЄС «Угода Мерів Схід» Оксана Кисіль, а також міські голови Вінниці та Житомира – Сергій Моргунов та Сергій Сухомлин.

Посилання на захід в ZOOM:  https://zoom.us/j/97661238085    

За детальнішою інформацією можна звертатися до комунікаційного експерта Андрія Кирчіва за телефоном +380 32 245 52 62 або за електронною адресою: akyrchiv@enefcities.org.ua

 

Довідково:

Європейська Енергетична Відзнака - це система управління якістю та сертифікації для міських громад та регіонів. Вона підтримує місцеві органи влади у застосуванні міждисциплінарних підходів планування та у впровадженні заходів з енергоефективності та зміни клімату. Сьогодні понад 1500 муніципалітетів в більш ніж десяти країнах світу отримали сертифікати Європейської Енергетичної Відзнаки. Генеральний директорат Європейської Комісії з питань енергетики та транспорту у 2009 році визнав ЄЕВ «ефективним інструментом впровадження Планів дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР або SEAP) в контексті Угоди Мерів». Метою ЄЕВ є зниження енергоспоживання та викидів вуглекислого газу на місцевому рівні за рахунок збільшення енергоефективності та використання поновлюваних джерел енергії, а також підвищення обізнаності з цим колом питань на різних рівнях. Більше інформації на офіційній сторінці ЄЕВ в Україні: http://eea.enefcities.org.ua/. Станом на сьогодні, два міста України – Вінниця та Житомир – вже отримали сертифікати ЄЕВ, а у 2018 р. до процедури впровадження Відзнаки в рамках проєкту долучилися три пілотних міста – Львів, Черкаси та Суми.