English version
Віртуальна Школа місцевого самоврядування DESPRO 2021

Швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO оголошує конкурсний набір до щорічної Школи місцевого самоврядування DESPRO (Школа) для представників територіальних громад з різних областей України.

У зв’язку з пандемією COVID-19, було вирішено перевести традиційний очний формат навчання у віртуальну площину, зберігши при цьому унікальні підходи й методи організації навчального процесу, напрацьовані за довгі роки експертами проекту. Таким чином у 2021 році Школа DESPRO відбудеться на платформі zMEET ― віртуальному середовищі, до якого кожен учасник буде підключатися індивідуально зі свого персонального ноутбука чи комп’ютера, однак навчатиметься командно.

У фокусі навчання ― нові можливості та практичні інструменти для розвитку територіальної громади. Тематики навчальних модулів актуалізовані під потреби як новостворених громад-2020, так і для громад з досвідом. Детальніше про Школу місцевого самоврядування DESPRO можна ознайомитися на офіційному сайті проекту  за посиланням.

Школа DESPRO 2021 проходитиме на платформі zMEET у наступні етапи:

I. Cамопідготовка ― з 09 до 23 березня

Даний етап включає самостійне ознайомлення з платформою zMEET та попереднє вивчення матеріалів, розроблених тренерами. 12 березня ― технічне навчання користування ігровою платформою для всіх відібраних учасників.

II. Перша “очна” сесія ― 23 (до 15.00 год) та 24 березня (до 14.00 год)

III. Друга “очна” сесія ― 13-14 квітня (до 14.00 год)

IV. Третя “очна” сесія ― 27-28 квітня (до 14.00 год)

V. Виконання домашніх завдань від тренерів першої сесії ― з 24 березня до 28 квітня

VI. Фінальне тестування* за усіма тематиками Школи DESPRO ― з 28 до 30 квітня

Учасники, які пройдуть фінальне тестування та наберуть 60 балів і вище, отримають сертифікати про участь у Школі місцевого самоврядування DESPRO.

До Школи DESPRO запрошуються команди від 5 до 10 осіб, які представлятимуть територіальні громади, у складі:

 • голова громади, заступники голови (у якості лідера команди)
 • секретар ради органу місцевого самоврядування (ОМС)
 • керівники профільного підрозділу ОМС, що відають питаннями розвитку громади
 • депутати місцевої ради
 • старости сіл, що входять до складу територіальної громади
 • керівники агенцій місцевого розвитку
 • керівники громадських організацій, що займаються питаннями місцевого розвитку
 • представники місцевого бізнесу, що мають проєкти корпоративної соціальної відповідальності, спрямовані на розвиток громади
 • представники місцевих молодіжних організацій
 • місцеві активісти.

ВАЖЛИВО! Для участі у Школі необхідно мати ПЕРСОНАЛЬНУ адресу електронної пошти, за якою кожен учасник індивідуально буде зареєстрований на платформі zMEET (тому одна адреса на всіх членів команди ― не підходить), а також ноутбук чи комп’ютер, який відповідає таким технічним вимогам:

 • Операційні системи Macintosh або Windows 10, 7, х64 bit (попередні версії Windows також підтримуються, але з ними можуть виникати складнощі, ОС Linux не підтримується)
 • 2-х ядерний процесор
 • Мінімум 4 гб оперативної пам’яті
 • Мінімум 1 гб відеопам’яті
 • Окрім того, необхідно мати:
 • З’єднання з мережею інтернет, мінімум 20 мб/с
 • Робочі навушники з мікрофоном

Щоб подати заявку на участь, необхідно зібрати команду та заповнити онлайн-анкету до 21 лютого 2021 р. (включно). 

Анкета заповнюється одна на всю команду.

Зверніть увагу, що заповнення анкети передбачає завантаження зображення логотипу або гербу громади. У зв’язку з цим, заповнити анкету можна лише із облікового запису google (тобто увійшовши із адресою пошти @gmail.com та відповідним паролем). Якщо ніхто із членів команди громади не має такого облікового запису, його можна створити тут.

 

АНКЕТА ДЛЯ УЧАСТІ У ШКОЛІ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ DESPRO

 

Відбір учасників буде здійснено спеціально створеною комісією DESPRO до 25 лютого 2021 року. У разі необхідності з заявниками може бути проведена усна (телефонна) співбесіда. Результати будуть оголошені на офіційному сайті проекту DESPRO.

Із запитаннями можливо звертатися за телефоном +38 (044) 270 55 21 або на електронну адресу h.osadcha@despro.org.ua (Галина Осадча) / t.siryk@despro.org.ua (Тетяна Сірик).