English version
Відбувся навчальний візит до Республіки Польща

Фундація Польсько-української співпраці ПАУСІ, діяльність якої спрямована на розвиток спроможності України інтегруватись до європейських структур через запровадження європейського та, зокрема, польського досвіду в Україні, з 7 по 12 вересня 2015 року організувала навчальну поїздку до Польщі на тему «Місцеве самоврядування у Польщі: чому воно працює?».

За результатами конкурсного відбору із 439 бажаючих прийняти участь у навчанні було відібрано Липову Світлану Андріївну – директора департаменту фінансів, економіки та бюджетних відносин Сумської міської ради, яка увійшла до складу групи учасників у навчальному візиті із 12 осіб.

Учасники поїздки ознайомилися з історією реформ та сучасними механізмами функціонування місцевого самоврядування у Польщі, вивчали польський досвід крізь призму трьох складових належного врядування: повноваження (розподіл повноважень між центральним та місцевим рівнями, а також між органами місцевого самоврядування); ресурси (фінансові та майнові); підзвітність/відповідальність (перед виборцями та юридична). Навчальний візит відбувався за участю представників польського Уряду, у формі зустрічей, семінарів з використанням навчальних та презентаційних матеріалів.