English version
У Сумах традиційно пройшли Дні сталої енергії

Після того, як наше місто у 2015 році приєдналося до європейської ініціативи «Угода мерів», вже стало доброю традицією на початку літнього сезону проводити в ньому Дні сталої енергії. Цього року заходи, присвячені ідеям сталої енергетики, пройшли з 5 по 8 червня.

Традиційно, з року в рік, їх офіційне відкриття збігається із Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища, який відзначається 5 червня. На початку свята очільник міста Олександр Лисенко, зазначив, що в комунальних установах постійно впроваджуються енергозберігаючі заходи, які дозволяють знизити викиди вуглекислого газу та заощадити бюджетні кошти. Кращих працівників шкіл, лікарень і бібліотек, які активно долучилися до впровадження цих заходів він нагородив грамотами.

Вже другий рік поспіль Дні сталої енергії проводяться міською радою спільно з грантовим проектом Європейського Союзу «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми». Цього року промокоманда проекту підготувала яскравий виступ до офіційного відкриття Днів Енергії. Її учасники, учні школи №7, не тільки розповіли про сам проект і його значенні для жителів міста, але й представили основні правила енергозбереження.

Родзинками святкового відкриття Днів сталої енергії стали дефіле еко-сумок та одягу з вторинної сировини, які продемонстрували учні шкіл та вихованці дитячих садочків міста. Також, всіх відвідувачів відкриття Днів Енергії розважав аніматор в костюмі робота-трансформера з яким хотіли сфотографуватися не тільки діти, але й дорослі.

На закінчення офіційної церемонії ведуча наукового кріо-шоу не лише продемонструвала принципи роботи з рідким азотом, але й і суттєво поповнила знання присутніх про цю речовину. Свій виступ вона завершила неймовірним феєрверком з рідкого азоту та води.

Після закінчення офіційної церемонії відкриття, учні сумських шкіл взяли участь у квесті, який передбачав 6 різних локацій, для того щоб застосувати свої знання в сфері енергозбереження.

Продовженням урочистостей 5 червня стала конференція, яка була організована департаментом фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради та присвячена ідеям сталої енергетики, практикам міста в сфері впровадження енергоефективних проектів та просуванню сучасних засобів ефективного використання енергоресурсів у бюджетній та житлово-комунальних сферах міста. Спікерами конференції стали національний експерт проекту Європейського союзу «Угода мерів - Схід-2» Оксана Кисіль, експерт технічної підтримки реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах м. Суми» Клаудіо Рочас, головний спеціаліст департаменту фінансів, економіки та інвестицій Тетяна Коваленко, голова Асоціації ОСББ «Сумщина» Роман Гученко, старший викладач кафедри харчування СНАУ Дмитро Бідюк та керівник відділу продажів Північно-Східного регіону «Капарол-Україна» Андрій Король. Учасники обговорили питання впровадження міжнародного стандарту ISO 50001: 2011 у бюджетній сфері міста та державну підтримку термореновації ОСББ.

Протягом наступних 3-х днів Сумська міська рада у співпраці з командою грантового проекту Європейського Союзу «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» провели цілий ряд заходів, метою яких було інформування громадян про необхідність дбайливого ставлення до поновлюваних джерел енергії та навколишнього середовища.

Так учні шкіл №7, №9 та № 20 відвідали екскурсії в Центрі Науково-технічної творчості молоді, а також в лабораторії на базі Сумського національного аграрного університету, вони мали можливість поспілкуватися з сумським вченим Дмитром Бідюком, який винайшов одноразовий екологічний посуд і власний аналог поліетилену, які можна вживати в їжу.

Надзвичайно популярним серед сумчан заходом виявився кінопоказ просто неба документального фільму на екологічну тематику «До потопу», в якому знявся Леонардо Ді Капріо. Незважаючи на те, що його відвідало більше бажаючих, ніж очікувалося, безкоштовних місць і смачного фіточаю вистачило на всіх.

Неймовірним завершенням Днів Сталої Енергії стало проведення 8 червня також вже традиційного Sumy Energy Fest. Під час фестивалю європейська програма EU4Energy представила сумчанам свої унікальні інтерактивні стенди, за допомогою яких можна було в ігровій формі не тільки більше дізнатися про альтернативні джерела енергії та енергоефективність, але й виграти невеличкі пам'ятні призи.

Команда грантового проекту Європейського Союзу «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» також підготувала кілька популярних локацій з майстер-класами по виготовленню паперових вітрячків і еко-мила. Протягом свята волонтери команди демонстрували роботу приладів, які входять до набору юного енергоаудитора, а для того, щоб зробити свято яскравішим, всіх бажаючих вони прикрашали аква-гримом.

Також команда проекту провела фотоконкурс серед відвідувачів свята. Будь-хто міг сфотографуватися з селфі-рамкою, викласти своє фото в Instagram і позначити його хештегом проекту. Трьох переможців було визначено за кількістю лайків під їх фото.

Святкування Sumy Energy Fest закінчилося масштабною концертною програмою за участю як місцевих, так і запрошених музичних гуртів, а також лайт шоу від театру вогню і світла «SCORPIUS».