English version
Семінар щодо водної Програми НЕФКО-ЄС "Інвестиційна платформа добросусідства" (NIP)

16 жовтня 2019 року відбувся семінар щодо водної Програми НЕФКО -ЄС «Інвестиційна платформа добросусідства» (NIP), в якому взяли участь заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради
О.І. Журба, заступник директора департаменту – начальник управління економіки, інвестицій та фінансів програм соціального захисту департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Л.А. Скиртач та представники КП «Міськводоканал» СМР. Для учасників семінару – представників муніципалітетів та фахівців водоканалів із 10 міст України були презентовані загальні фінансові та технічні умови програми, правові засади, ключові етапи підготовки та реалізації проектів. Також була зосереджена увага на функціях групи реалізації проекту та правилах здійснення закупівель в рамках Програми відповідно до Керівництва із закупівель НЕФКО.

NIP - одна з програм ЄС, що передбачає «змішане» фінансування проектів, тобто, комбінування кредитів від фінансових установ грантів ЄС.

У програмі можуть приймати участь країни, що підписали План Дій з ЄС. Серед країн-партнерів Східної Європи – Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна.

Перший етап програми передбачає впровадження 10 проектів на суму близько 10 млн. євро.

Загальні умови фінансування:

                  Кредитне фінансування НЕФКО від 0,5 млн до 2 млн євро;

                  Позичальник: місто або водоканал (у виключних випадках);

                  Грантове фінансування до 25% від суми кредиту для обласних центрів;

                  Розмір гранту визначається індивідуально в залежності від екологічних показників проекту (скорочення обсягів CO2, азоту, фосфору).

 

Cумська міська рада в рамках зазначеної Програми планує реалізувати інвестиційний проект «Модернізація та реконструкція системи водовідведення у м. Суми».