English version
Продовжується реалізація грантового проєкту ЄС «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми»

Цьогорічна зима, на відміну від попередніх років, видалась досить затяжною та холодною, проте несприятливі погодні умови не стали на заваді реалізації грантового проекту  ЄС «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми». Відповідно до будівельних норм, зовнішні будівельні роботи в школах – об`єктах проекту (КУ ССШ №7 та КУ ССШ №9) були тимчасово призупинені, незавершені ділянки об’єктів – законсервовані, а всі зусилля будівельників зосереджено на внутрішніх роботах. У лютому розпочалися роботи з капітального ремонту системи освітлення в КУ ЗОШ №20. Зокрема вже замінено близько 40% світильників на сучасні енергоефективні LED панелі.

З початком весни та приходом тепла, будівельні роботи активізувалися у всіх трьох школах.

Наразі набирають обертів роботи з реконструкції-термомодернізації КУ ССШ №9: у школі вже замінено всі вікна на енергоефективні, утеплено відкоси та цоколь, завершено роботи з утеплення покрівлі на 3-х корпусах молодшої школи та розпочато утеплення покрівлі над їдальнею та спортивним залом. Паралельно з цим ведуться роботи з утеплення стін навчального закладу.

Набуває нового вигляду і центральний корпус КУ ССШ №7. Ще наприкінці 2020 року було завершено утеплення двох фасадів школи та замінено всі вікна на енергоефективні. Тож вже цієї зими вчителі та учні школи змогли відчути позитивні зміни, адже в класах та коридорах старшої школи стало значно тепліше. Сприятлива весняна погода дозволила завершити роботи зі встановлення вітражів у актовій залі школи, тож тепер приміщення стало набагато світліше.

Окрім фінансової підтримки, у рамках програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти», за проектом «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» надається ще й консультаційна та технічна допомога від Команди Підтримки.

З початком будівельних робіт,  представники Команди Підтримки: ключовий експерт Дмитро Іваненко та технічний експерт Андрій Удовик щомісяця відвідують об’єкти проекту та ретельно контролюють ремонтні роботи на предмет дотримання технологічних процесів та європейських вимог. На початку квітня, вони вчергове відвідали об’єкти проекту (КУ ССШ №7, КУ ССШ №9 та КУ ЗОШ №20) та оцінили якість проведених робіт. Крім того, з метою моніторингу та фотофіксації процесу виконання будівельних робіт, на об`єктах будівництва здійснюються щотижневі виїзні робочі наради за участю представників команди проекту а також представників обраних за результатами тендерних процедур-підрядної організації виконавця робіт, фахівців з технічного та авторського нагляду, під час яких команда проекту здійснює фотофіксацію будівельного процесу для надання фотозвітів експертам Команди Підримки, щоб вони мали можливість контролювати процес дистанційно.

Нагадаємо, що проект «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах
м. Суми» розраховано на 42 місяці, загальна вартість проекту складає 1,64 млн. євро, з них майже 1,15 млн. євро покриває грант Європейського Союзу, ще 490,6 тис. євро – співфінансування за рахунок коштів бюджету Сумської міської ОТГ. Очікується, що термомодернізація сумських шкіл дозволить скоротити споживання енергоресурсів і, як наслідок, зменшити викиди СО2 та скоротити річні видатки на паливно-енергетичні ресурси. Крім того, проект також сприятиме покращенню умов перебування учнів та персоналу у приміщеннях навчальних закладів. Проект реалізується управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради за сприяння Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради.